کنکور دکتری 99 و زمزمه‌های تعویق مجدد

هرچه به زمان برگزاری آزمون دکتری سال 99 نزدیکتر می‌شویم، زمزمه‌های تعویق چندباره این کنکور حساس بیشتر شنیده می‌شود.

به گزارش کاماپرس، زمان برگزاری کنکور دکتری امسال که تاکنون سه بار به تاخیر افتاده احتمال دارد به دلیل شیوع موج دوم کرونا برای بار چهارم نیز جابه‌جا شود. این روزها که آمارها حاکی از افزایش مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا هستند، داوطلبان کنکور و برخی مسئولان و نمایندگان مجلس به تکاپو افتاده‌اند تا با جابه‌جا کردن زمان برگزاری این آزمون احتمال مبتلا شدن شرکت‌کنندگان را کاهش دهند.

آخرین خبر درباره کنکور ۹۹ که ساعت ۲۳:۴۰ یکشنبه ۲۲ تیرماه منتشر شده است را بخوانید:

در حالیکه کمتر از دو هفته تا برگزاری کنکور دکتری باقی است، احمد نادری، یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دیروز در گفتگو با ایسنا، از احتمال به تعویق افتادن این آزمون یا تغییر شیوه برگزاری آن خبر داد. او با اشاره به نگرانی‌های داوطلبان و والدین آنها گفت: در چند هفته گذشته پیام‌های زیادی حاوی نگرانی کنکوری‌ها و خانواده‌هایشان از برگزاری کنکور با توجه به شیوع پیک دوم کرونا داشتیم. آنها نگران سلامت‌شان هستند. قرار شد در جلسه هفته جاری درباره تعویق کنکور یا تغییر در نحوه برگزاری آن به یک جمع‌بندی برسیم. پیشنهادهای زیادی وجود دارد که در حال بررسی آن هستیم. ازجمله آنکه کنکور به تعویق بیفتد یا اینکه در فضای باز برگزار شود که نیازی به استفاده از کولر و وسایل سرمایشی وجود نداشته باشد، چون این وسایل تاثیر زیادی در منتشر کردن ویروس دارند.

نادری افزود: پیشنهادهایی وجود دارد مبنی بر اینکه کنکور در بعدازظهر تا شب در فضای باز برگزار شود یا اینکه طی چند روز باشد تا هم تراکم کمتر شود و هم با برگزاری آن در فضای باز ویروس منتقل نشود.

قرار است طی روزهای آتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به این موضوع ورود کند و درباره اصل تعویق برگزاری کنکور یا تغییر در نحوه برگزاری آن به جمع‌بندی برسد.

 70 هزار امضای مخالف

روزنامه شهروند امروز در صفحه اول خود از جمع‌آوری هفتاد هزار امضای داوطلبان کنکور دکتری برای جابه‌جا کردن زمان این آزمون پرده برداشت. این روزنامه نوشت: هفته اول خرداد بود که داوطلبان شرکت در آزمون دکتری و کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نامه‌ای خطاب به وزیر بهداشت نوشتند و از او خواستند زمان برگزاری این دو آزمون تغییر کند. آنها در این نامه که به امضای 15‌هزار نفر رسیده بود، اعلام کردند که به دلیل درگیری شبانه‌روزی در بیمارستان‌ها، آمادگی شرکت در آزمون را ندارند و خواستند زمان برگزاری آزمون تغییر کند و در صورت برگزاری، حوزه‌های امتحانی و روزهای برگزاری آزمون‌ها افزایش یابد. آن نامه با امضای 15‌هزار نفر، برای وزیر بهداشت فرستاده شد و حالا با گذشت بیش از یک ماه، نامه‌ دیگری این‌بار خطاب به رئیس‌جمهوری تهیه شده است.

این نامه تا به حال 70‌ هزار امضا پای خود جمع کرده است: در بسیاری از شهرها، بیشتر ظرفیت کادر بهداشت و درمان مشغول فعالیت‌ در بخش کرونا هستند که بسیاری از آنها داوطلب شرکت در آزمون‌‌اند. آنها آمادگی لازم برای شرکت در آزمون را ندارند، مرخصی داوطلبان کادر بهداشتی – درمانی آزمون‌ها از سوی مدیران و روسای بیماستان‌ها و مراکز درمانی لغو شده است. این افراد فرصتی برای جبران عقب‌افتادگی درسی ندارند. آنها مانند داوطلبان آزمون‌های وزارت علوم، به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و تشکیل نشدن کلاس‌ها موفق به دفاع از پایان‌نامه‌های خود یا پایان کلاس‌های درسی و فارغ‌التحصیل شدن نشده‌اند و همین مسأله باعث شده نتوانند در آزمون شرکت کنند. اینها بخشی از متن نامه‌ای است که برای حسن روحانی نوشته شده است.

در این نامه همچنین آمده است: آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی وزارت بهداشت و وزارت علوم انتهای تیر و مرداد امسال برگزار می‌شود. این درحالی است که شاهد اعلام وضع قرمز و هشدار در یک‌سوم از استان‌های کشور به دلیل بازگشت موج جدید شیوع کرونا هستیم. آزمون به تاریخ دیگری موکول شود، زمانی که دمای هوا کاهش محسوسی پیدا کرده باشد و دیگر نیاز به استفاده از سیستم‌های سرمایشی نباشد، حوزه‌های برگزاری آزمون و تعداد روزها افزایش پیدا کند و شرایط ایمن برای داوطلبان فراهم شود.

رونوشت این نامه برای وزیر بهداشت، وزیر علوم، رئیس مجلس شورای اسلامی، چهار معاون وزارت بهداشت، فرمانده ستاد مقابله با کرونای شهر تهران، رئیس سازمان غذا و دارو، روسای کمیسیون‌های بهداشت و آموزش و امنیت ملی و … فرستاده شده است.

 اصرار وزیر علوم بر برگزاری کنکور

در مقابل اما منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری هفته قبل شدیدا نسبت به تغییر زمان برگزاری کنکو موضع گرفت و گفت: زمان برگزاری آزمون‌های مرداد سال جاری از جمله کنکور به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد. چراکه تمام محاسبات برگزاری این آزمون‌ها در وزارت علوم اندیشیده شده است.

او با تاکید بر اینکه فضاهای برگزاری آزمون‌های مردادماه مشخص شده است، گفت: در حال حاضر فاصله‌گذاری برای نشستن داوطلبان در این آزمون ها تعیین شده است. به طوری که محل قرار گرفتن هر صندلی، فاصله لازم با صندلی‌های پس و پیش داوطلبان برای برگزاری آزمون ها تعیین شده است.

وزیر علوم با اشاره به اینکه آزمون های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهند شد، افزود: امکانات بهداشتی مثل ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده به اندازه کافی توسط مراکز برگزاری آزمون فراهم شده و مسئولان برگزارکننده آزمون ها در روزهای نزدیک به هر یک از آزمون‌ها آموزش‌های لازم را خواهند دید. یکی از تدابیر اندیشیده شده این است که در محل درِ ورودی مراکز برگزاری آزمون، سلامت داوطلبان کنترل خواهد شد و تمامی پروتکل ها و دستورالعمل‌های بهداشتی توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای برگزاری این آزمون ها رعایت و اجرا خواهد شد. ما نباید از باب اینکه احیاناً در سیستم احساس ضعف می کنیم یا اینکه دیگران به سیستم اعتماد ندارند، حق داوطلبان را نادیده بگیریم و برگزاری آزمون ها را لغو کنیم یا مجددا به تعویق بیندازیم. بنابراین تمام تلاش ما این است که آزمون‌ها برگزار شوند و آن طور که سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده است، این آزمون ها به خوبی و با اطمینان بالا برگزار خواهند شد.

 کنکور برگزار می‌شود؛ حتی روی تخت بیمارستان

پس از وزیر علوم، رییس سازمان سنجش آموزش کشور نیز به صورت تمام‌قد از برگزاری آزمون‌ها در روزهای مقرر دفاع کرد و هرگونه تغییری در زمان برگزاری، تعداد سئوال‌ها یا طول مدت آزمون را منتفی دانست.

ابراهیم خدایی درباره پیشنهاد کاهش تعداد سوالات کنکور دکتری ۹۹ تاکید کرد: در مباحث سنجش، ۲ عامل در اندازه گیری توانایی فرد اهمیت زیادی دارد؛ یکی از این عوامل زمان و دیگری تعداد سوال است؛ این ۲ فاکتور با هم هستند و یکی از اصول مسلم سنجش و اندازه گیری هم محسوب می شوند. نمی توان همینطور مطرح کرد که سوالات کاهش و زمان افزایش یابد یا برعکس آن اتفاق بیافتد چرا که همه این عوامل بررسی های فنی، علمی و تخصصی است؛ اگر تعداد سوالات درس یا زمان کنکور از یک حدی کمتر باشد، اندازه گیری توانایی فرد امکانپذیر نمی شود. به گفته معاون وزیر علوم، نباید این مسائل تخصصی، فنی و علمی را به مباحث عمومی و رسانه ها کشاند.

ابراهیم خدایی تنها چراغ سبزی که نشان داد در مورد احتمال برگزاری مصاحبه‌های کنکور دکتری به صورت مجازی بود. او گفت: ۵۰ درصد نمره پذیرش در آزمون دکتری بر اساس مصاحبه است؛ در این زمینه معاونت آموزشی وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش کشور درصدد کاهش مدت زمان مصاحبه با مجازی کردن آن هستند تا داوطلبان پذیرفته شده اوایل آبان ماه سرکلاس بروند.

سخنگوی سازمان سنجش نیز از جزئیات برگزاری کنکور دکتری برای داوطلبان درگیر با ویروس کرونا خبر داد و گفت: گروهی از داوطلبان که مبتلای قطعی به کرونا هستند و در بیمارستان بستری هستند، اسامی آنها در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد. وزارت بهداشت با هماهنگی با سازمان سنجش، آمار این داوطلبان را در اختیار سازمان سنجش قرار می دهد. این دسته از داوطلبان روزی که کارت ورود به جلسه در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد، باید به باجه رفع نقص مراجعه کنند.

وی افزود: در این صورت خود داوطلب یا بستگان درجه یک داوطلب به همراه مدارک هویتی باید به باجه رفع نقص که اسامی آنها همزمان با توزیع کارت در اختیار داوطلب قرار داده می شود، مراجعه کنند و تصویر کارت آزمون را به همراه تاییدیه و گواهی بیمارستان مبنی بر ابتلای داوطلب به بیماری کرونا به باجه رفع نقص ارائه دهد. در این صورت سازمان سنجش از تعداد داوطلبان مبتلای قطعی که در بیمارستان بستری هستند مطلع می شود و با توجه به تعداد مبتلایان، با هماهنگی وزارت بهداشت، آزمون در بیمارستان محل بستری افراد برگزار می شود. این کار با رعایت نهایت پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد.

امروز همه نگاه‌ها به مجلس

مهدی اسماعیلی یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس است و به روزنامه شهروند گفته است: اولویت، سلامت داوطلبان است. او در کمیسیون اعلام کرده زمان و کیفیت برگزاری آزمون‌های پیش‌ رو، یعنی آزمون‌های دکتری وزارت بهداشت و وزارت علوم، ارشد این دو وزارتخانه و کنکور سراسری باید موکول شود به زمانی که بررسی درستی از شرایط انجام شود؛ یعنی زمانی می‌توان این آزمون‌ها را برگزار کرد که بیماری فروکش کرده باشد یا در آستانه کنترل باشد: ما باید بررسی‌هایمان را انجام دهیم، اگر بیماری فروکش نکرد و محدودیت‌ها بازگردانده شد، دیگر نمی‌توان نسبت به برگزاری این آزمون‌ها اقدام کرد. به نظر ما، نباید عجله کرد؛ زیرا با برگزاری این آزمون‌ها تجمع عظیمی از داوطلبان اتفاق می‌افتد و شرایط می‌تواند خطرآفرین باشد.

اسماعیلی می‌گوید که جمعیت شرکت‌کنندگان در این آزمون‌ها میلیونی است، قرارگرفتن آنها در یک مکان آن هم با وجود وسایل سرمایشی خطرناک است. او پیشنهاد می‌دهد که زمان برگزاری این آزمون‌ها به تعویق بیفتد، هر چند که می‌داند داوطلبان با این موضوع مشکل دارند: ما می‌دانیم که دانش‌آموزان و داوطلبان یک سال زحمت کشیده‌اند و می‌خواهند زودتر آزمون را بدهند اما اولویت ما سلامت آنهاست. می‌توان با کمترین آسیب در زمان بهتری آن را برگزار کرد.

بر اساس اعلام این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس امروز در جلسه کمیسیون تصمیمات تازه‌ای در این زمینه برگزار می‌شود؛ این اولین جلسه کمیسیون آموزش پس از تشکیل است. روز گذشته احمد حسین فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، هم به تسنیم گفته بود که تعدادی از نمایندگان مجلس در حال تدوین طرحی برای تعویق در زمان برگزاری کنکور 99 هستند.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

 

انتهای پیام

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 143
دوست نداشتم: 37
میانگین امتیازات: 3.86

138 دیدگاه در “کنکور دکتری 99 و زمزمه‌های تعویق مجدد

سلام وقت بخیر لطفا فقط نحوه برگزاری آزمون رو تغییر ندید این بدترین حالت ممکن هست چون هر دانش آموزی با دادن آزمون های آزمایشی برای پاسخگویی به سوالات در تایم صبح آماده شده و ممکن هست که اگر کنکور رو برای تایم بعد از ظهر بگذارید بازدهی دانش آموز کم بشه چون کاری خلاف عادت همیشه انجام داده و چیزی که براش برنامه ریزی کرده به کل تغییر کرده، اینکه کنکور در تایم عصر باشه اصلا درست نیست

باعرض سلام باتوجه به طولانی شدن امتحان فشار روحی بسیار زیادی برای دانشجویانی که یکسال درس خوانده اند وارد می شود و احتمال دارد آسیبهای روانشناختی شدیدی برایشان رقم بخورد بسیاری از دانشویان خانواده هایشان هم یکسال درگیر بوده اند و روا نیست بیش از این متحمل فشار باشند من معتقدم با رعایت کردن ایمنی می توان این امتحان را به بهترین شکل برگزار کرد شاید کرونا سالها مهمان مملکتمان باشد پس طولانی ترکردن برگزاری امتحان راه چاره نیست .
عوارض برگزارنکردن امتحان کمتر از کرونا نیست ، چرا که پیش بینی ناپذیری و عدم کنترل پذیری تاریخ امتحان خود از زمینه سازهای ابتلا به اختلال افسردگی است.

باسلام دوستان! من امروز نهم مردادماه در آزمون دکترا شرکت کردم باید بگم متاسفم برای وزارت علوم و سازمان سنجش! شک نکنید ما همه به کرونا مبتلا میشیم هیچگونه پروتکل بهداشتی بعد اینهمه شعار رعایت نکردن بخصوص حوزه دانشگاه آزاد تهران جنوب که ما بودیم ما را تو زیرزمین دانشکده ادبیات با تراکم بالا چپونده بودن با فاصله کم ، زیرزمین حتی یک پنجره کوچک هم نداشت برای تهویه هوا، از شدت گرما و دم سالن اعتراض کردیم چون فقط دوتا پنکه توی سالت به اون بزرگی روشن بود بعد کلی اعتراض زمانی که آزمون باید میدادیم داشتیم حابجا میشذیم به ۱سالن دیگه توی همون طبقه منفی، اون سالن ۱کولر قدیمی داشت پرسروصدا بدون تهویه و حتی یک پنجره و تمام لامپهای مهتابیش سوخته بود خیلی تاریک بود، بعد یکسال تلاش و درس خوندن حقمون این برگزاری آزمون نبود استرس کرونا را دیگه یادمون رفته بود از گرما، صندلیها اصلا فاصله نداشت و همه حین آزمون از گرما و نبود اکسیژن کافی مجبور بودم ماسکهاشونو بردارن. با سردرد و استرس آزمون دادیم با مدیریت اینا، پروتکل بهداشتیشون فقط ۱تب سنج دم در بود برای اضافه کردن مراقبین آزمون هم ۱مشت آدم آورده بودن که اصلا معلوم نبود از کجا اومدن تمام مدت حرف میزدن و نمیدونستن سر کنکور باید ساکت باشن، چون ما را هم جابجا کردن بخاطر شرایط بد زیرزمین دونه دونه صدامون زدن و دفتررچه و پاسخنامه هامونو دستمون دادن. خیلی شرایط بدی بود به سوال ۵۰ نرسیده همه سردرد داشتیم.

با عرض سلام بنده به عنوان یکی داوطلبین کنکور دکتری تا زمانی که واکسن کرونا نزنم در هیچ اجتماع بالای ده نفر حتی با ماسک و ضد عفونی و غیره حاضر نمی شوم.
چرا که بر این عقیده ام تلف شدن یک سال عمرم به مراتب به صرفه تر و عاقلانه تر است از این که جان خودم یا خانواده ام رو در معرض تهدید قرار بدهم. و یا با مبتلا شدن به این بیماری که دارای عوارض بلند مدت ناشناخته عمری درگیر باشم.

همچنین بنده

کاملا با حرف شما موافق هستم من هم داوطلب کنکور دکتری هستم و حاضر نیستم در کنکور شرکت کنم چون پدر ومادر مسن و بیمار دارم و نمیخوام جون خودم و خانواده ام را به خطر بیندازم

با عرض سلام خسته نباشید به عنوان یه داوطلب کنکوری خواستار تعویض هستم چون شرایط خیلی از اولین موج کرونا هم بدتر شده و واقعا می‌ترسیم میان این همه تجمع کرونا بگیریم من پدر مادر مسنی دارم که بیماری پایه ای دارن و احتمال داره من بهشون انتقال بدم

شما ها ک میاید میگین کنکور عقب بی افته همتون اونایی هستین ک هیچی نخوندین همش بهونس با شمال رفتن و عروسی رفتن و ببرون رفتن کرونا نمیگیرین ولی دو ساعت کنکورو همه میگیرن اره ؟ اگه خیلی نگران هستید میتونین سال بعد کنکور بدین چرا برای بقیه نظر میدین دخترم ک هستین سربازی ام نمیرین پس چرا نمیمونین سال بعد اگه خیلی نگرانین ؟
در ضمن تعویض نه تعویق

ببین دوست عزیز اتفاقا کسی خونده دلش میخاد حتی برای یکبارم شده بیشتر بتونه دوره کنه تا با خیال راحت بتونه بره سرجلسه من شنبه همین هفته که گذشت برای ۷مین بار دوره رو شروع کردم بااینکه خط به خط کناب هام توی حافظه تصویریم هم ثبت شده بازم دوسدارم دوره کنم تا بتونم رتبم رو از سه رقمی ب دو رقمی و تک رقمی تغییر بدم و در عین حال سلامتیم هم تضمین باشه
کسی که نخونده براش فرقی نمیکنه کنکور ۱۰روز دیگه باشه یا ۱ماه دیگه میخواد زودتر کنکور رو بده از شر گیر دادنای خونوادش خلاص بشه و بتونه با دوستاش مسافرت و بیرون بره
شما حق ندارید کسی که نگران خود و خونوادشه رو تنبل خطاب کنی

خوبه کرونا بگیری می میری و دیگه سربازی و دکترا هم منتفی میشه انشالله تو باغ فردوس بهت مدرک دکترا بدن
آخه چرا انقدر خودخواهین
فکر کردی درس خوندن برا ما کار سختیه ما درسامونم خوندیم تازه شاغل هم هم هستیم کلی دغدغه داریم
احتیاج به برگزاری کنکور تو شرایطی به جز پیک کرونا هستیم
الان پیک کروناست روزی دویست نفر دارن می می‌رن
یه اره اون چشماتونو باز کنین

چه ربطی داره داداش
همه تلاش کردن
همه یکسال عمرشونو گذاشتن
همه از خوشی هاشون زدن اینکه میگیم بعد پیک دوم برگزارشه کنکور دلیل بر این نیس ک نخوندیم این شرایطارو فقط شما نداری همه تحت فشارن و زحمت کشیدن… ولی منم میگم برگزارشه کنکور ولی با تعویق
حداقل بعد پیک دوم برگزارشه
فک میکنی آسونه با ماسک و دستکش و بدون وسایل سرمایشی کنکور بدیم
همون بازرسی اول آزمون خودش یه داستانیه

میگی تعویق بیفته مگه زمان دیگه ای هم هست مامانت بابات مریض اند نیا . تو نیای باید آزمون لغو بشه؟

اگه مامان بابای خودت هم (دور از جونشون)مریض بودن همینقدر وقیحانه جواب میدادی؟

شما علاوه براینکه بسیار … بسیار … هم تشریف داری سیاست این سنجش هم مثل شماها و اموال شماست
شما فقط درس نخوندیااااا ما هم خوندیم فرق بین من و شما اینه شما مدرک دکترای کوفتی از جون خودت و خانوادت برات مهم تره ولی من نه

مهم اینه همه می خوان کنکور بدن و برن به تعطیلات تابستانی برسند و راحت باشند و بدتر گند بزنن به شیوع کرونا

ای کاش تو اردیبهشت کنکور می دادیم نه الان که با حماقت هر چه تمام تو اوج کرونا داریم میریم کنکور میدیم

ای کاش این دولت بفهمه جون انسان‌ها مهم تر از کنکور و دانشگاهه
سه سال در دانشگاه‌ها رو بستن هیچ کی جرات نکرد حرف بزنه حالا که پای جون وسطه حاضر نیستن یک ترم عقب بیاندازن
من که به خدا واگذار می کنم و از حقم نمی گذرم

تو از کجا میدونی یه سال بد اوضاع خوب بشه مادر پدرت اگه مسن هست بمون خونه کنکور اختیاری هست ایها الناس اختیاری تنبل های درس نخون

وای به حال اینده ای که ادم های بی فکر قراره بشن تحصیل کردش و بسازنش
شما همونایی هستین که میگین خب طرف تو روستاس درس نخونه
خب طرف مریضه درس نخونه
خب طرف نابیناست درس نخونه
خب طرف فلجه دانشگاه نره
هر کسی با هر شرایطی حق شرکت تو ازمون کنکور،استخدامی، امتحان نهایی رو داره این وظیفه سران مملکت هست که شرایط رو مساعد کنند
ما نمیگیم کنکور نمیدیم
ما نمیگیم نخوندیم
ما نمیگیم کنکور لغو شه
رئیس سازمان سنجش بیان تو تلویزیون اعلام کنن اگه کسی بیمار شد و فوت شد دیه به خونوادش داده میشه
و تضمین کنه ۱۰۰٪ کسی تو رفت و امد ها بیمار نمیشه من نفر اول برای کنکور حضور پیدا میکنم

من مقطع دکتری هستم،سالهای قبل هم در ازمون قبول می شدم،به دليل اینکه دانشگاه دور بود نرفتم،خیلی هم خوندم اما موافق لغو یا تعلیق کنکور هستم،شما هم فکر کن اگه رفتی سر ازمون کرونا کرفتی جی

چه طور میشه در این شرایط ویژه و خطرناک که حتی عزا و عروسی و مهمونی خونوادگی تعطیله کنکور رو برگزار می کنید. ۴ساعت چه طور با ماسک امتحان بدیم مطمئن باشید یه تعداد ماسک رو اونجا استفاده نمی کنند. و البته در حین آزمون واقعا احتیاج به تغذیه و خوردن مواد مغذیه چدن‌مغز خسته می شه حالا با اون دستان کثیف چه طور می شه؟ آیا اون موقع با ماسک می شه؟
این شرایط و استرس خود به خود روی آزمون ما تاثیر داره
و یک‌مساله دیگه میگن موبایل نیارین امروزه موبایل یک وسیله ضروریه یکی از مواردش استفاده از آژانس ها و اسنپ و … اینهاس پس چه کار کنیم؟ حتی برای هماهنگی تو اون روز شلوغ با خانواده لازمه که داشته باشیم. اون افرادی که می گن آزمون بدیم به نظر می رسه همونهایین که مسافرت هاشونو رفتن عروسی هاشونو برگزار کردن و حالا این‌وسط چند نفرم بمیرن معلوم نیست. ما نگرانیم لطفا به این‌نکات توجه کنید و بهترین تصمیم رو بگیرید

سلام با توجه به طرح کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که برای تعویق کنکور ایفا کرده ،مناسب ترین طرح هست ،چون اصلا با اینکه ساعت آزمون یا شب یا عصر برگزار کردن کنکور هیچ فایده برای ما دانش آموزان ندارد،بهترین گزینه تعویق هست زمانی برگزار شود که حداقل از پیک دوم کرونا
گذشته باشیم ،نه تازه الان موج دوم کرونا اومده الان میخواین مارو وسط کلی جمعیت بزارن و برگزار کنن کنکور رو به هر نحوی ،خدایش یکم به فکر دانش آموزان باشین،من خودم و عده زیادی از دانش آموزان از طرح تعویق کنکور سراسری حمایت میکنیم
#تعویق کنکور

بجای تعویق کنکور بهتر نیست درب حرم و یا سینماها و…رو ببندید؟

سلام واحترام.من الرژی شدید دارم.نمیتونم.با ماسک ۴ساعت امتحان بدم.نفسم تنگ میشه.قیدکنکور دکتری رو زدم.لطفا تعویق بندازید.خانواده هامون درخطرن.من حدود ۴ماه وخرده ای توخونه ام.عجله چیه.ترم بهمن شروع سال تحصیلی باشه.چه اشکالی داره.لطفا خبر تعویق رو زود اطلاع رسانی کتید.مردیم ازدلشوره.

باسلام خدمت تمامی دوستان و ضمن خسته نباشید وخداقوت به تمامی عزیزان.. این نکته هم متذکر میشوم در صورت برگزاری ازمون وحضور دانش اموزان دربیمارستان واصرار بر برگزاری ازمون احتمال 100درصد تقلب وجود داشته وبازهم شاهد پایمال شدن حقمان خواهیم بود قطعا همه ما یکسال زحمت کشیده ایم واگر پافشاری دربرگزاری کنکور بکنیم ممکن است جدای به خطر افتادن سلامت خود وخانواده مان بیشتر حقمان ضایع شود. وموافق تعویق فقط درخصوص کسانی کم خواندن نیست بلکه من هم بعنوان کسی که یکسال وقتم راصرف خواندن کرذم اصلا موافق برگزاری کنکور دراین شرایطکه افزایش تقلب بیستر شده نیستم و با سلامتی خودم و خانوادم که هرسه بیماری قلبی و تنفسی دارند بازی نمیکنم قطعا تعویق فقط به ضرر مافیاهای تبلیغاتی کنکوراست وکمتر کنکوریی است که موافق برگزاری در چنین شرایطی ست وتعویق خیلی بهتر از پیامدهای جبران ناپذیری ست که به ما تحنیل خواهدذشد شاید اگر در شرایط فعلی برگزار شود خدایی ناکرده با از دست دادن جان عزیزانمان مواجه خواهیم بود که میل و رغبت دانشگاه و قبولی را از دست بدهیم.. همه مان سوار یک کشتی هستیم کمی عاقل باشیم نه تا غرق نشویم

سلام واقعا افرین به شما؛ واقعا ما همه سوار یک کشتی هستیم لطفا به فکر سلامتی همه مون باشیم من خودم واقعا اماده کنکور دادن هستم ولی بخدا برگزاری کنکور درست نیست هر روز شاهد مرگ بسیاری از عزیزانمون هستیم لطفا همه کنکور ها رو در زمانی برگزار کنید که کرونا به حداقل رسیده باشد من واقعا از همه تون خواهش میکنم به فکر هم باشیم من خودم الان مادرم بیماری قلبی داره و هیچوقت بخاطر کنکور خودم سلامتی ان ها رو به خطر نمی اندازم.
تعیین تاریخ برگزار سخت است ولی به نظرم اگه کنکور ها آذر برگزار بشه و ورودی دانشگاه ها بهمن و ترم دوم باشه بهتره. امیدوارم همه تون از هر مرضی مصون باشید و همیشه سلامت باشین

سلام برای کسانی هم که خودشون بیماری زمینه ای دارند برای کنکور یه فکری بکنید ما نمیخایم زحماتمون هدر بره و نمیخوام هم بمیریم

نمیدونم واقعا سلامتی جامعه و خانوادتون رو به چی میخواید بفروشید؟خیلی خودخواهی .که به این فک نکنیم که خیلی ها اعضای خانواده شان سالمند یا دارای بیمارهای زمینه ایی ست!
پس حق این ها چی میشه؟واقعا اینکه کمی بیشتر تا بهتر شدن اوضاع صبر کنیم واقعا سخته؟ماهم تلاش کردیم ولی دلیل نمیشه که جون اعضای خانوادمون رو به خطر بندازیم!ا

برگزاری کنکور‌ دکتری در این ایام که با موج‌ دوم (بزرگتر و پرتلفات‌تر از موج اول) کرونا مواجه هستیم اصلا عاقلانه نیست.

آیا به خطر انداختن جان چندصدهزار‌ جوان تحصیلکرده مملکت بی‌تدبیری نیست؟

سلام لطفاتمدیدکنن هم بخاطرکروناکه الان بدترشده استرس گرفتیم هم بخاطرگرماکه نمیشه باماسک نفس کشیدوهم بادستکش که دستهاعرق میکنه وهم بخاطراونایی که توفرصت مجددپایانی ثبت نام کردندپولشون هدرنره آخه بعضیابایارانه زندگی میکنن

سلام در طی این امتحانات نهایی ک ما دادیم خیلی از دوستام با وجود پروتکل های بهداشتی دچار بیماری کرونا شدند حالا با وجود این اوضاع اگه کنکور برگزار بشه خیلی از ما جوانان قربانی این بیماری می شوند
لطفا ب فکر سلامتی ما باشید و برگزاری کنکور را ب تعویق بندازید

کی به نظرات ما داوطلبین گوش میده وزارت علوم هم به فکر خودشه وقتی مسابقات فوتبال را واجب میدونن برگزار بشه و به قیمت مبتلا شدن بازیکنان به کرونا تموم بشه درصورتی که درمحیط باز هم بوده و تعداد کم دیگه چه برسه برگزاری کنکوری که تو این شرایط خیلیها واسشون مشکل پیش اومده
یکی از دغدغها این بوده که جرئت کتابخونه رفتن وایه درس خوندن نداشتیم و هزار مشکل دیگه و ترس از بیماری و
اینکه زدن ماسک و استفاده از دستکش اینقدر مزاحمت و بی تمرکزی واسه داوطلب میاره
اخه مسئولین تا کی میخوان دنبال منافع خودشون باشن
احتمال هم بدیم که یک نفر بیمار بشه اونوقت وزرات علوم میاد مریضی اون طرف را تحمل کنه
این صحنه های دلخراشی که از بیماران دیده میشه واقعن روحیه ادمو داغون میکن
مسئولین یکم تامل داشته باشین 😑😑

باسلام. مگه کشور های دیگه کنکور ندارن مشکلی پیش اومده هرکی هر دانشگاهی رو خواست میره ثبت نام میکنه اگه توانایی خوندنشو داشت فارغ التحصیل میشه ما خودمون تو ارشد سراسری12 نفر پذیرفته شده بودیم نصف انصراف دادن و رفتن از نصف دیگه شاید سه نفر فارغ التحصیل بشن. میتونن بر اساس معدل و رزومه و مصاحبه مجازی غول کنکور رو برا همیشه نابود کنند.

لازم به ذکر بود که بگم بررسی ایمنی و سلامت دانش آموز منظورشون همون دستگاه تب سنجه که اوج پیشرفت تو عرصه ی اندازه گیری سلامته😂🤣😂😅

سلام، خواهان برگزاری کنکور دکتری در بهمن و پذیرش دوبرابری ظرفیت هر ساله در سال بعد هستم.
اکثر گرایش ها هرساله پذیرش ۲ نفر دانشجوی دکتری دارند چه اشکالی ورودی های یک سال ۴ نفره باشه!

دوستان واقعا خطرناکه با این وضعیت سر جلسه بریم بخدا من پارسال رتبه 63 شدم اشتباه کردم مصاحبه نرفتم با مقاله زیاد، تدریس و مدرک زبان و … به هوای اینکه امسال تهران دعوت شم. خانمم بارداره مادر خانمم پیش ماست سرطان ریه داره آلان روزی 10 دقیقه هم نمیتونم مطالعه کنم کلا موندم سر جلسه برم نرم. برادرم کرمانشاه سربازه کرونا گرفته همونجا قرنطینه هست چندین کیلو از وزنشو از دست داده وقتی میگه چه بلایی سر ادم میاره این بیماری انگار با کامیون از رو ادم رد بشی تمام بدن درد کنه، سردرد، تب، اسهال، هزار بدبختی دیگه حالا 5 ساعت ماسک بزنی مگه میشه؟ خودشون میگن در فضای بسته ماسک 15 دیقه کارایی داره بعد احتمال ابتلا هست اگه ماسک معجزه میکرد این همه کادر درمان از دست نمی رفت از طریق چشم هم وارد میشه حتی گوش… مافیای دانشگاه آزاد، کنکور… قصد جان چند میلیون جوان رو کردن… اعتراض کنیم فعلا کنسل کنند.

وزارت علوم باید علاوه بر دیدگاهش که فقط برگزاری کنکور امسال هست
باید حواسش باشه که علاوه بر برگزاری کنکور برای ماها کیفیت کنکور هم مهم است پس تقاضا داریم از وزارت علوم مثل سالهای قبل کیفیت هم مدنظر قرار دهد
اخه وقتی یه تعدادی در بیمارستان یه تعدادی قرنطینه خانگی و ….
چطور می شود با شرایط یکسان امتحان گرفت و تقلبی صورت نگیره
پس احتمال اینکه ناعادلانه مورد سنجش قرار بگیریم زیاد هست
از وزارت علوم خواستار تعویق هستیم تا بهترین زمان ممکنه
البته سلامتی برای هر انسانی چه کنکوری و چه غیر در اولویت است

سلام چرا این اندازه اصرار دارید کنکور برگزار بشه چرا به فکر ما نیستید من خودم امسال نهایی دادم و واقعا میدیدم که اصلا رعایت نمیشد و درب وردی باهمون دستایی همرو چک کردن چک میکردن.واقعا با ماسک و دستکش خیلی سخته اهای همونایی که میگید کنکور پابرجاست خودتون میتونید چهار ساعت ماسک و تحمل کنید آیا و بادستکش آزمون بدید
خیلی ها تو روستاهان اونا تکلیفشون چی میشه چرا با زور میخواید کنکور برگزار بشه آیا سلامت ما ها مهمه که میخواید برگزار کنید درسته سخته اما دیگه کسایی که خوندن دیگه براشون خوندن عادی شده تا برگزاری کنکور تست و مرور میشه آقا چ سختی هیچ سختی نداره ولی با ماسک و دستکش و علاوه بر اضطراب کنکور استرس کروناهم باشه واقعا سخته

اگه جونمون براتون اهمیت نداره بسم الله ما تو اوج گرمای تابستون با دستهای عرق کرده و بدون اینکه بتونیم نفس بکشیم کنکور میدیم که جون ملت ارزش داش که الان باشه انگاری مثلا خیلی براتون ماها ارزش داریم اگه واقعا به فکر عدالتید که حقمون ضایع نشه سهمیه هارو بردارید بذارید حق کسایی که میخونن ضایع نشه که با درصد های افتضاح وارد دانشگاهای پزشکی شدند
من نمیدونم چطوری باید اطلاع رسانی کنم تا بدست مسولا برسه که اشتباهه برگزاری کنکور

با سلام و احترام
لطفا در تاریخ برگزاری کنکورهای دکتری و ارشد که زودتر هست تجدید نظر بفرمایید .

من الان دو هفته س کرونا گرفتم واقعا بی انصافیه چجوری تو این شرایط ازمون بدم خواهش میکنم به تعویق بندازید
مشکلی پیش نمیاد اگه ترم جدید از بهمن شروع شه

سلام بنده به عنوان دانشجوی دکترا خواستارم که حتما حتما کنکور برگزار شود.
خدا میدونه از استرس داریم داغون میشیم.
اینهمه مردم در حالت عادی همه جا میرن و اصلا اهمیت نمیدن سختگیری نمیشه حالا برا کنکور اینقد آدمو اذیت میکنن.
والا اگه از کرونا نمیریم از استرس کنکور میمیریم.شبا همش کابوس کنکوررو میبینم دیگه واقعا خسته شدم.

من یک هفته اس کرونا رفتم .داوطلب دکترا هستم ۵۱سال سن دارم یکساله خوندم .از کارو زندگیم زدم .الان نا ندارم حرکت کنم .اگه همون روزای اسفند برگزار میکردین این همه همه گیری نبود. تورو خدا فکر ی کنید با این حال ما چیکار کنیم.کنکور رو عقب بیندازید .براتون جون ملت مهم نیست؟

من خداروشکر۹۰درصدمطمئنم درکنکورمردادماه پزشکی قبول میشم ولی آیاعاقلانه است جون ۲ملیون جوان وخانواده هاشون درخطربیفته والااگرخودمنم عمراحاضرنیستم ۴ساعت باماسک ودستکش توی این شرایط عذاب آورتست بزنم واقعاباماسک زدن تمرکزم بهم میریزه وبه خداحتی اگر۱۰۰درصدمطمئن باشم کرونامیگیرم حاضرنیستم سرجلسه ماسک بزنم چون تنگی نفس میگیرم ونمیتونم تمرکزکنم.مطمئناخیلی ازداوطلبان کنکورودکتراهم براشون سخته ۴ساعت توی این گرماماسک بزنن.من توی خوزستانم اینجادمادرحال حاضربالای ۵۰ درجه است ووضعیت کرونااینجاقرمزه.شماروبه خداقسم میدم بایه تصمیم گیری اشتباه جان هزاران جوان وخانواده هاشونودرخطرنندازین دیگه این موفقیت درکنکور ودکترایاورودمهرماه به دانشگاه به چه دردمون میخوره وقتیکه حتی مطمئن نیستیم بعدازاین آزمونهازنده میمونیم یانه.

خطاب به عزیزانی که ادعا دارند درسخون هستن و مدعی شدن که حقشون ضایع میشه،
چرا فکر میکنید فقط خودتون درس خوندین؟
چرا فکر میکنید فقط حق شما ضایع میشه؟
آیا کسی که مثل شما و حتی بیشتر از شما درس خونده و مبتلا شده حقش ضایع نمیشه؟
آیا روی تخت بیمارستان میشه کنکور داد؟
آیا در قرنطینه میشه کنکور داد؟
بنده در دوره کارشناسی ارشد با معدل 19.50 فارغ التحصیل شدم و خیلی هم تلاش کردم برای کنکور اما حاضر نیستم با جان خودم و پدر و مادرم بازی کنم.
پدر من که یه کلیه داره باید در معرض خطر قرار بگیره بخاطر خودخواهی من؟؟؟
مادر من که دیابت داره باید به خطر بیفته بخاطر کوتاهی فرزندش؟؟؟
شما قراره مدیران آینده کشور باشید. وقتی یک مسئله تک مجهولی و به این سادگی رو نمیتونید حل کنید فردا چطور میخواید به کشور کمک کنید؟؟
افرادی که خواهان برگزاری کنکور هستند بسیار کوته فکر و خودخواه هستند و فردا هم اگر به کاری گماشته بشن جزو اختلاسگران خواهند بود

#تعویق_کنکور
#نه_به_خودخواهی

حسام داداش کی میگه اینا درس خوندن ؟
دقیقا اینا اصلا درس نخوندن . اینا همونایی هستن که هی تو اینستا پست میزارن دنبال لایک میگردن . میخوان زود کنکور بدن از دست فشار های خانواده ها که هی میگن برو درست رو بخون و اینستا نرو و تلگرام نرو و .. راحت شن
بعد کنکور با خیال راحت به اینستا و تلگرامشون و … برسن
داداش الان به رتبه برتر بگی کنکور چطور بود ؟ میگه اگه بیشتر وقت داشتم برا جمع بندی بهتر استفاده میکردم .

درود.استدعا دارم عاجزانه که کنکور دکتری به تعویق بیفته.من نوعی نه بخاطر خودم بخاطر خانواده ام مجبور به انصراف میشم.درتبصره ها ذکرشده برای بازدید بدنی همکاری لازم انجام شود!آیا بازدید بدنی عاقلانه است!گرفتن کنکور از بیماران دربیمارستانها و کسانی که درقرنطینه خانگی هستند با بقیه افراد یکسان است!مگر نه اینکه شرایط کنکور باید برای همه یکسان باشد.لطفا بهترین تصمیم رااتخاد فرمایید.تشکر

فقط حساب کنید اگر ۵ درصد داوطلبان آزمون کنکور دکترا مبتلا شوند و خانواده هایشان هم از اون ها کرونا بگیرند. چند نفر به مبتلایان جدید اضافه میشه. آیا بیمارستان ها در شرایط فعلی جای بستری این تعداد دارند؟
به فکر جان داوطلبان نیستین به فکر سلامتی کارکنان برگزاری آزمون ها باشید.به فکر کادر درمانی باشید.
وزیر علوم مقصر اصلی این فاجعه ست.

ما اصلا نتونستیم آزمون آزمایشی بدیم و خودمونو بسنجیم همه آزمونا مجازی بود حتی دفترچه هم بهمون حضوری نمیدادن لطفا کنکورو به تعویق بندازین

از مسئولین محترم وزارت علوم درخواست دارم کنکور را به تعویق بیاندازند. من خودم هم از بلاتکلیفی و تعویق خسته شدم ولی سلامتی و زندگی خود و اطرافیانمون چیزی نیست که بخواهیم همینطور ساده از کنارش بگذریم. به عنوان یه شرکت کننده آزمون کنکور دکترا پیشنهاد میشه امتحان اواخر شهریور که هوا خنکتره، نیازی به وسایل سرمایشی نیست و احتمالا!! مسئولین تدابیری برای کنترل شیوع بیماری دیدن، برگزار بشه. کلاسها هم از آذرماه شروع بشه تا عید و ترم دوم از فروردین تا مردادماه. چه اشکالی داره یه سال اینگونه برنامه ریزی بشه
تا از این مسائل شروع نکنیم این بیماری کنترل نمیشه

اتفاقا ما همونایی هستیم که خوندیم، من دو سال تمام دارم برای کنکور میخونم، حتی در مورد مصاحبه ها هم تحقیق کردم، آماده کنکورم تقریبا، اما اگر قرار باشه تو این اوضاع برگزار شه بخاطر شرایط خانواده مجبورم شرکت نکنم، چون تو شهر ما واقعا وضعیت بیماری بد

من هر چه روز کنکور دکترا نزدیک تر می شه بیشتر نسبت به شرکت در آزمون دو دل می شم.
با وجود اونکه فرمول ها و لغت ها و … برای ماندن در حافظه، هر روز یاداوری و تمرین نیاز داره اما به نظرم میاد عاقلانه نیست جون خودمو به خطر بندازم و به اون سالن های آزمون که خودمون می دونیم با وجود همه ادعا های مطرح شده ،خالی از هر گونه تمهیدات و پیش بینی شرایط هست برم .
سالها حتی مدیریت این وجود نداشته که صندلی چپ دست ها رو از قبل براشون آماده کنن، حالا ادعای شرایط ضد کرونا از جانب مسئولین آزمون مثل جک کودکانه می مونه .
مطمئنا اگر بیمار هم بشیم برای متصدیان اهمیتی نداره و مسئول نیستن .
عاقلانه به نظر من اونه که با درایت و فکر خودمون، سلامتی و جان خود و دیگران رو حفظ کنیم و از این ازمون صرفنظر کنیم .
در ضمن بعیده ۴ ساعت با ماسک و دستکش مغز ما برای زدن تست ها درست کار کنه!

کاش اینقدر ک دغدغه برگزاری آزمون دارند مسئولین به فکر اشتغالزائی میبودن چند درصد آزمون دهنده های دکترا شاغل هستند؟!!!!

برگزاری آزمون به ضرر همه هست بعد از اینکه آموزش و پرورش امتحاناتش رو برگزار کرد تعداد مبتلا ها بیشتر شد تو برگزاری آزمون های کنکور امکان ابتلا بالاتر هست چون تعداد نفرات تو یه حوزه بیشتر هست در ضمن فقط یه کنکور که نیست کنکور دکترا ، ارشد ، کارشناسی ناپیوسته، سراسری، فنی حرفه ای و کنکورهای زبان و وزارت بهداشت هم هستن در ضمن هر چه افراد بیشتری مبتلا بشن کنترل کرونا مشکلتر و ضربه های اقتصادی بیشتر میشه الان هم ما بیکاریم چه برسه که اوضاع اقتصادی بدتر بشه من خودم هم داوطلب دکترا هستم اما به نظرم واقعا برگزاری آزمون تو این شرایط اصلا مناسب نیست علاوه بر ما خانواده های ما هم در معرض خطر قرار میگیرن

اگر فقط ۵ درصد شرکت‌کنندگان آزمون دکتری مبتلا شوند و خانواده هایشان هم از اونا بگیرن میدونید چند نفر میشه؟
بیمارستان ها جایی برای بستری شدن داره؟
وزیر علوم مقصر این فاجعه ست

من رشته ام حسابداری بابا من با دستکش عمرابتونم پس دست کش درمیارم ماسکم عمرا نفسم میگیره خوب هرکاری کنیید بازسرجلسه بچه ها تحمل نمیکنن وقتی درگیرسوالات بشن ناخواسته ماکس دست کش درمیارن تمام فوقش ماسک یکساعت تحمل کنم ازدیشب به این فکرمیکنم ایامن باماسک میتونم یانه ولی زحمت کشیدم میام سرجلسه هرچی شد باد باد چون حالم ازخوندن بهم میخوره دوماه زده شدم اگر 28 فروردین میگرفتن الان این همه دغدغه روی سر، ما نبود اگرانتخاباتبرگزارنمیکردن مریضی اوج نمیگرفت اگرمرزها میبستنوهمون موقع برگزارمیکردن الان مغزما راحت بود

با توجه به اینکه اکثر داوطلبین از شهرستانه هاست اگه در شهرستانها ازمون برگذار بشه حجم جمعیت تو مرکز استانها کم می شه.

اصلا مهم نیست شرکت کننده های کنکور چی میخوان خود وزارت بهداشت و سازمان سنحش حاطرند تو این وضعیت مسئولیت اینهمه آدم رو بعهده بگیره؟

بهترین تایم کنکور عصر میباشد . صبح اغلب داوطلبان یا خوابن سر جلسه یا چُرت میزنن .

انگار الان همه تو خونه نشستن قرنطینه کامل ، فقط میخان بیان سر جلسه و باز برگردن خونه ، که اینقد میگن تعویق ، چقد تعویق ؟؟ گفتن حداقل کرونا تا آخر پاییز با ما هس ، پس تعویق فایده نداره ، همه جا مردم رفت و آمد دارن ، قرنطینه نیستن که حالا بخان برا کنکور بشکنن ، پس برگزار کنید و تماااامممم .
هر کس هم ناراحته سال دیگه شرکت کنه .

سلام این که خیلی ها میگن ما نگران کرونا هستیم از روی تنبلی هست پس چرا وقتی تو اتوبوس و تجمعات حضور پیدا می کنند یا مسافرت های چند روزه می روند نگرانی در مورد کرونا ندارند همون طور که گفته شده داوطلبانی که کرونا گرفتند یا مشکوک به کرونا هستند تو محل های مخصوصی کنکور می دهند و سایر داوطلبان در مکان هایی که تهویه بسیار مناسبی دارند کنکور می دهند و فاصله گذاری هم رعایت شده همه از ماسک استفاده می کنند پس جایی برای نگرانی نیست همونطور که امتحانات نهایی با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد کنکور هم برگزار میشه امتحانات نهایی چندین روز بود در حالی که کنکور فقط چند ساعت است کسی که میگه نباید برگزار شه خیلی غیر منطقی فکر میکنه الان فقط موضوع کرونا رو داریم در پاییز آنفولانزا هم اضافه میشه پس امکان نداره تعویق بیفته و کنکور اختیاری هست هر کس نگرانی در مورد کرونا داره سال بعد شرکت کنه حق سایر داوطلبان رو ضایع نکنه

بی منطق شمایی دوست عزیز که حتی ساده ترین چیز درمورد این ویروس هم نمیدونی : خیلیا ناقلن ولی علائم ندارن نه تب ن سرفه اما میتونن خیلیارو ب فنا بدن
برو سرچ کن چند نفر از دانش اموزان تو امتحان نهایی میتلا شدن و خونواده هاشونو مبتلا کردن مخصوصا تو استان خراسان رضوی
ما نمیگیم کنکور نگیرن
بگیرن چون ما زحمت کشیدیم اما وقتی که از موج دوم گذشتیم هیچ شهری وضعیت قرمز نداشت و بیمارستانا جای خالی داشتن و یا نیاز ب وسایل سرمایشی نبود

شمایی که این طوری میگی ، اصلا اطلاع داری که چندین نفر تو قضیه امتحانات نهایی درگیر کرونا شدن ؟!
لطفا اگر اطلاع نداری یه کم بیشتر راجع به این قضیه بخوان .
شما ها همون عده ای هستید که میگید کنکور کنکور ، میرید میشینید سر جلسه کنکور ، کنکور میدید ، خداییی نکرده و خودتون و یه عده دیگرو هم مریض می کنید ، بعد خودتون هم شاکی میشید . این درسته واقعا ؟!
همه ما وقت گذاشتیم ، یه عده از ما حتی بیشتر از یه سال ، فقط شما زحمت نکشیدی ، یک بار هم که شده پشت همدیگه باشیم و این همه خود خواهی را بزاریم کنار ، تو شرایط الان لازمه که به تعویق بیفته . چون علاوه بر این که یه عده خیلی زیادی دچار این بیماری خواهند شد ، مطمئن باشید که چون کنکور قرار نیست تو شرایط برابری برگزار بشه ، پس قطعا تقلب صورت خواهد گرفت و حق ما خورده خواهد شد . پس کافیه قبل از این که درخواست برگزاری کنکور داشته باشیم بشینیم از همه جوانب بهش نگاه کنیم.
آیا واقعا عادلانه است ؟!
#التماس_تفکر
#تعویق_کنکور

و این شما دقیقا از کدام پروتکل های بهداشتی صحبت میکنی دوست من ؟!
اینجا ایرانه و اینا همه تله اس برای این که امثال من و شمارو بکشونن سر جلسه کنکور تا خیال مافیای کنکور راحت بشه ، اینا نگرانن چون میترسن که نتونن ترم مهر دانشجو بگیرن و جیب هاشونو از پول من و تو پر کنن ، تو این کشور ثابت شده تا زمانی که خودمون هوای خودمون را نداشته باشیم کسی به فکر ما نیست .
مگه تو امتحانات نهایی پروتکل های بهداشتی رعایت شد ؟!
ولی اونا با شگرد های خودشون دانش آموز هارو کشیدن پای میز امتحان ، و نتیجه اش این شد که کلی جوان با کلی آرزو الان تخت بیمارستان رو بغل کردن ، ما نمیخوایم عده ایی از اونا باشیم .

کاشکی میشد حداقل کنکور دکترا و ارشد رو مثل سراسری تو شهرا خودمون برگزار میکردن.
اخه ما از یه شهرستان پاشیم بریم یه جا دیگه اینجور که بدتر منتقل میشه

شدیدا مخالف تعویق هستم امیدوارم در زمان اصلی برگزار بشه و هر کسی نگرانه بهتره شرکت نکنه .

یعنی الان این ۷۰هزار نفر نشستن تو خونشون و قرنطینه کردند خودشون رو!!!نه اقا اینا فقط دنبال بهونن
ما زحمت کشیدیم نمیخایم با تعویق دوباره زحمتامون بر باد بره …همه جا میرن همه کاری میکنن همه چی سر جاشه فقط کنکور !!!!

جهت اطلاعتون فقط شما نیستی که عمرتو گذاشتی و درس خواندی ، اکثر ما همینیم ، با برگذار کردن کنکور شاهد فاجعه ایی خواهیم بود که تا به همین امروز ندیدیم . خودخواهی را بزاریم کنار . همین الان یه سر به بیمارستان های شهرستان ها و همچنین بیمارستان های تهران بزنی میفهمی چه خبره . لطفا از تو خانه شعار ندیم .
شما که میگی کنکور کنکور ، اتفاقی واسه خودت و خانوادت بیوفته خدایی نکرده ، میشینی میزنی تو سر خودت .
و این هم در‌نظر داشته باشیم که عده خیلی زیادی از شرکت کنندگان کنکور ، کادر پزشکی هستن و به این خاطر که تو این شرایط بحرانی قرار داریم مرخصی تمام کادر پزشکی تا بهتر شدن شرایط لغو شده ، این یعنی که اونا نمیتونن شرکت کنن .
اگر فقط به فکر خودمون نباشیم و سعی کنیم تو این شرایط پشت هم باشیم خیلی از مشکلات حل خواهند شد .

سلام
خواهشمندم که کنکور دکتری به تعویق بیفتد من به شدت مریض هستم😒😢😢😢😢😢😢😢😢

علیک سلام بربچه ها نخاله
لطفا با بهانه مریضی و کرونا و …..کنکور دکتری رو به تاخیر نندازید. حداقل انصاف داشته باشید به فکر کسانی که دو سه مرتبه برا ازمون اماده شده اند باشید!!
کرونا هم نمیگیرن همون یه روز که میخواین کنکور بدین. ماسک و ماست و… بزنین بیاین سر جلسه
خیلی ناراحتین امسال شما شرکت نکنین! عجب گیری کردیم ما

من مشکوک به کرونا هستم. تب دارم.همه خانوادمون هم مریضن. اما میخوام آزمون سر وقتش برگزار بشه. ماسک هم سر جلسه در میارم چون نمیتونم با ماسک نفس بکشم. در ضمن فکر نمیکنم خیلی این کارم خطرناک باشه چون تو شهر ما تقریبا همه کرونا گرفتن. کرونا اگه منو نکشه استرس میکشه.
هر کس نمیتونه سال دیگه شرکت کنه.

سلام بگید وزیر علوم هم با ریس سازمان سنجش بیان کنار ما بشینن و تا پایان کنکور باشند. بدون فاصله گذاری بیشتر مثل همه داوطلبین ضمنا به وزیر محترم بگید از اواخر مهر تو هم پا شو باما بیا بریم دانشگاه سر کلاس .
باتشکر

الان بسیاری از مردم به هیچ عنوان پروتکل های بهداشتی رو رعایت نمیکنن،آیا فقط کنکور باعث کرونا میشه؟ این ها همه بهانه اس.
به تعویق انداختن کنکور کار بسیار اشتباهیه چون علاوه براینکه داوطلبان به مرور تمرکزشون ازکنکورکم میشه، معلوم نیست وضع کرونا بهتر بشه.حتی ممکنه بدتر از الان بشه. اونموقع میخواین چیکار کنین؟ در آن وضعیت هم میخواین باز زمانش رو به تعویق بندازین؟
والا با تغییر دادن زمان کنکور هیچی بهتر نمیشه جز اینکه حق خیلیاضایع میشه.

سلام
دوستانی که میگن کنکور زود بدیم مگ شما وجدان ندارید ما که شهرستان هستیم باید بریم مرکز استان کنکور بدیم الانم تمام هتل ها و پانسیون هام تعطیل تکلیف ما چیه؟
الان همتون میگید خب صبح زود حرکت کنید برید مرکز استان اینکارم انجام میدیم ولی خود همون ماشینی که ما بریم کلی مسافر توش هست

لطفااا همه جوانب درنظر بگیرید

اکثر متقاضیان کنکور دکتری سن بالا داشته و بیشتر در معرض خطر قرار دارند. بخصوص که متاهل بوده و دارای فرزند نیز می باشند و بیمار شدن آنها خطری برای خانواده آنها نیز محسوب می شود

خواهش میکنم امسال کنکور سراسری را لغو کنید . ما 5ماه است که از خانه خارج نشدیم حتی نان را هم در خانه میپزیم (6ساعت سرپا هستیم سر یک اجاق گاز معمولی تا نان بپزیم) . 5ماه است که فامیل را ندیدیم . و … آنوقت شما میخاهید کنکور برگزار کنید. آخه خدا را خوش میاد؟ (یک خانواده معمولی هستیم و دو سال است که دارم برای کنکور سخت میخونم)

سلام. سالهای قبل کنکور دکتری وزارت بهداشت آبان برگزار میشد و بهمن شروع کلاسها بود. چند سالیه که امتحان بهار برگزار میشه. به نظر من هم اگر به روال قبل برگرده اتفاق خاصی نمیافته. سلامتی داوطلبین و خانواده هاشون ارجحیت داره.
از مسئولین محترم خواهشمندیم جان مردم را به خطر نیاندازن.
از طرفی ما پرسنل وزارت بهداشت توی این چند ماه استرس و فشار کاری و روحی زیادی را تحمل کردیم و حتی از مرخصی محروم بودیم. انصاف هم اینه که بعد از عبور از این بحران کنکور برگزار بشه.

بچه ها من خودم ابتدا موافق تعویق کنکور بودم..کنکور سراسری دارم ولی باید بگم اینا نمیخوان عوض کنن تایمش رو.بالا بریم پایین بریم اینا میخوان آزمون رو برگزار کنن همون تایم که گفتن..چه میشه کرد دیگه؟ این زمان باقی مانده رو بشینیم درست بخونیم حتی اگر کم کاری کردیم یا هرچیز ان شالله آماده بشیم واسه کنکور سر موعدش..بجای اینکه اینجا اعتراض کنیم و هیچکس به حالمون فکری نکنه بهتره خودمون به خودمون فکر کنیم..موفق باشید همگی ان شالله

دوستان عزیز اینجا ایران است و کسی به حرف یک داوطلب کنکور گوش نمیدهد مسائل مهم تری هستند که از جان و سلامت شما و خانواده هایتان مهم تر هستند مثلا داوطلبی که یک سال سخت درس خوانده و حقش ضایع میشود اگر کنکور چند ماهی دیر تر برگزار شود !تصمیم گرفته شده حتی اگر ۹۰ درصد هم تعویق بخواهند همان است که وزیر علوم بخواهد آخر میدانید با چند ماه عقب افتادن کنکور سیستم آموزش عالی دچار مشکل میشود!

ایران میخواد بگه منم میتونم مث چین کنکور برگزار کنم ولی نمیئونه چین روزی 2نفر میمیرن بدلیل کرونا ن 200نفر….شما اگه پروتکل پزشکیتون قوی بود چرا همون 12 تیر برگزار نکردید..

در هر کنکور اکثرا افراد کمی هستند که زحمت بسیاری برای موفقیت خود کشیده اند که با تعویق آن حقوق ایشان زیر پاگذاشته می شود، وفق این موضوع و اینکه تمامی مناسبات در سطح ملی در حال برگزاری می باشد و باید نیز اینطور باشد، چراکه در تمامی کشورها تعطیبی را ه حلی برای کرونا نیست بلکه رعایت پروتکل های بهداشتی راه حل مناسب است کنکور نیز وفق استاندارهای بهداشتی باید برگزار شود تا تضییع حقوق افراد صورت نگیرد، لطفا با اظهار نظر های بی مورد و جو سازی های نا به جا سعی نکنید،آینده ی گروهی از افراد را نابود کنید.

حق با دو جبهه است و تفاسير به نظر بنده معقول هستند.
در همين راستا بنده از اظهار نظر خودداري مي نمايم و براي همه ي عزيزان علي الخصوص داوطلبان كنكور دكتري آرزوي بهترين هاو سلامتي را دارم.

سلام من هم داوطلب دکترا هستم و خوندم اما با توجه به اینکه تعداد فوتی ها زیاد شده و جای نگرانی خیلی زیاد هست. اگر تعویق بیفتد باید یک راه حل اساسی برای نحوه برگزاری در نظر گرفته بشود و بعد تاریخ دقیق اعلام بشود. الان مسأله ضایع شدن حق کسایی که خوندن نیست مسأله جان انسان هاست. اگر یک ترم هم دانشگاه برگزار نشود آیا به سلامتی جان میلیون ها نفر نمی ارزد؟

اصلا صلاح نیست در این شرایط که روزی 200 نفر میمیرن کنکور دکتری برگزار بشه این روشن کردن آتیش در انبار باروته دودش به چشم همه میره

مختالفان تعویق اصلا صلاحیت دکتری دارن؟ احتمالا هوش و استعداد دارن ولی عقلشون …..؟و تحلیل مسائل رو میدونن یا آدم های خودخواهی هستند که وضعیت جامعه اصلا براشون اهمیتی نداره؟ وزیر علوم خانواده اش ایران زندگی میکنن؟ یا اگر ایران زندگی میکنن در شرایط آپارتمان کوچیک در مجتمعی هستند که بوی غذای همسایه در نیم ثانیه تو خونشون باشه یا خیر ؟ یا صدای سرفه همسایه شبا نزاره بخوابن؟ اگر آتش کنکور روشن بشه تر و خشک رو با هم میسوزونه صبر کنید تو رو خدا صبر کنید تا حداقل مثل خرداد کمی فروکش کنه دولت محترم تازه داره ماسک رو اجباری میکنه کاری که امارات از 4 ماه پیش انجام داد

تعویق تعویق تعویق وجدان داشته باشید همه ایرانی هستیم سلامتی مهمتره یا یک ماه تعوویق

اگه آزمون برگزار بشه و اتفاقی برام بیوفته تا زمانی که زنده بمونم هدفم مبتلا کردنه بقیه س… وقتی کسایی که وظیفشونه تو این شرایط به فکر سلامتی مردم باشن فقط به فکر منافع خودشونن منم میشم یکی مثل خودشون نزدیک به ۱۰میلیون از پارسال هزینه ی کلاس و کتاب و مشاور دادم برای یه همچین روزی ولی وقتی گفتن بخاطر این شرایط نرید از خونه بیرون موندم خونه و ادامه ی کلاس هامو نرفتم و متاسفانه پولم سوخت شد ولی وقتی میبنم اون مسئولی که وظیفه داره به فکر سلامتی من و امثال من باشه به فکر چیزای دیگه س منم اینطوری تلافی میکنم زحماتشونو… جالبه یه طوری نگرانی خودشونه از هدر رفتن وقت بعضیا عنوان میکنن که انگار تو‌این چندسال یه کار مثبتی برای این مردم انجام دادن به جز بدبخت تر کردنشون … یه طوری از بهم خوردن نظم سیستم آموزشی حرف میزنن که انگار همه چیشون رو نظمه????????? برید خودتون جمع کنید بی لیاقتای اضافی که هدفتون جز منافع خودتون هیچی دیگه نیست انقدرم پای مردم رو وسط نکشید بترسید از اون روزی که فرشته ی مرگ گلوتونو میگیره

با سلام
در مسأله امروز جامعه سلامت مهمتر از کنکور هست. بالاخره کسی که کنکور داره خودش را آماده کرده اما نگرانی همه از سلامتی بعد کنکور برای خود و خانواده هایشان هستند. طبق آخرین اخبار با انتشار ویروس در هوا خطر جدی هست. یک عده بسیاری هم که مسافرت نرفتند و در مراسم ها شرکت نکردند و قرنطینه را رعایت کردند در روز کنکور احتمال مبتلا شدن را دارند. لطفا رسیدگی کنید همه دچار اضطراب مبتلا شدن هستند تا قبولی در کنکور.

سلام و درود
من و شما همه مسئولیم نباید خودمونو دست کم بگیریم یا از رو تنبلی ساکت بمونیم.

این متنو سعی کردم کامل و رک و بدون رو دروایسی بنویسم اگه صلاح دیدید انتشار بدید این رو و یه همچین چیزایی رو…

تغییر های بزرگ از همین کارا شروع میشه!
و بد بختی های بزرگ هم از سکوت در مقابل همین چیا شروع میشه!
با تشکر  (sta)

سعی می کنم مودبانه ولی صادقانه بگم…

(و با تشکر فراوان از این سایت که اجازه نمایش نظرم رو دادن)

خطاب به آموزش پرورش و سازمان سنجش و مافیا کنکور و… :

دست وردارید…تموم کنید این جنایات رو… ما رو چی فرض کردید؟!!
واقعا به فکر پولید یا دانش آموزا؟!
اگه همون بار اول تاخیر نمی انداختید که بهتر بود اون موقع کرونا کمتر بود.
حالا که بیشتر شده می خواید برگزار کنید؟!
یا یه کارو نکنید یا درست انجامش بدید !
حالا که زیاد شده کرونا و یه مدل جدید و خطرناک ترش اومده لاقل صبر کنید از اوج بیماری بیایم بیرون (عین یه مدت بیش که کم شده بود) بعد برگزار کنید…

کنکور ذاتا چیز ناعادلانه ای هست…
۱۲ سال درس بخونی که بعد ارزشت که تو حدود ۴ ساعت قضاوت  کنن!
درست تلاش کنکوری ها ارزشمنده…به هر حال مجبوریم بخونیم…ولی خود کنکور…
بیشتر ملاک خوبی برای تعیین میزان پول آدمه تا سطح سواد و استعداد و تلاش آدم…
اون دانش آموزی که پول نداره سی دی آموزشی یا معلم خصوصی یا ۶۰ تا کتاب کمک آموزشی بگیره آدم نیست؟!! یا تعدادشون کمه؟!!
اگه مسئولین عاقل بودن که خیلی خوب می شد ولی این چیا حتی بحث کارشناسی و عقل هم نمی خواد!! یه ذره وجدان هم کسی داشته باشه می فهمه!

ذات کنکور خود به خود یه *جنایت بزرگ* در حق سلامت روان و آینده ما دانش آموزا هست!
ما کنکوریا هم مجبوریم باهاش کنار بیایم و بخونیم تا وقتی که هست…ولی اینکه کسی ازش طرفداری کنه به نظرم اون شخصم تو این جنایت سهیم می کنه!
حالا که میگن ویروس از طریق هوا هم منتقل میشه…
خیلیا هم(مثل من) اگه اجبارش نکنن؛ عمرا سر کنکور ماسک نمی زنیم که سختمون باشه و تمرکزمون کم بشه…
قبلا به طور غیر مستقیم با وارد کردن فشار روانی و استرس به آدم و نابود کردن آیندش میومدن آدم می کشتن حالا ویروس هم اومده به صورت مستقیم می خوان آدم بکشن!!!!!!
و تهش هم میگن نگران حق بچه هان…؟؟؟؟؟؟!!!
بابا توهین به شعور ملت لاقل نکنید دیگه!

اصلا متوجین《 آدم》 یعنی چی و چه ارزشی داره؟!
می دونید چیه اصلا؟!

اصلا شما بگو فقط و فقط به یه نفر آسیب برسه نه بیشتر…

این ظلم با چه منطقی قابل توجیه هست؟!!
چه مصلحت اندیشی بالا تر از جون آدم هست؟!!!!
هدف وسیله رو توجیه می کنه ها؟!
پول و این چیا که بهش اهمیت می دین چه ارزشی داره؟!

الکی مثلا مملکت اسلامی هستا…و الکی مثلا شیعه هستیما…
شیعه ی همون کسی که می گفت:((اگه هر چی در آسمان و زمین هست رو هم بهم بدن حاضر نمیشم یه پوست دانه جو رو از مورچه ای به ظلم ازش بگیرم))

اینهمه نظر کارشناسی و خوب بعضیا میدن که جای کنکور چی کارا میشه کرد و حتی نمی زارید اینا به گوش مردم برسه!!!!!

اگه بعضی از ما بچه ها هم با تعویق کنکور مخالفت می کنن به خاطر ترسی هست که شما به جونشون انداختین می ترسن اگه کنکورم نباشه دیگه کلا بزنید بد بختشون کنین…چون تو سرمون کردید هیچ راهی جز کنکور نیست در حال که هست!! دمتون گرم خوبم تو سرمون کردید؛ والا خود منم که تحقیق کردم و می دونم راه های دیگه برای سنجیدن هست هم می ترسم:)
 
 و الا هیچ آدم با وجدانی نیست که ته دلش با چنین جنایتی موافق باشه…

پس هر کی موافقت کرد با عقب نیوفتادن کنکور لزوما به این دلیل نیست که ازش متنفر نیست…
اتفاقا خود منم دوس دارم زودتر کنکور بدم از شرش خلاص شم:) 
ولی خب غلطه…

میگما… دقیقا کیا طرف شمان که این قدر قاطعانه از کنکور و عدم تغییر زمان برگزاریش دفاع می کنید ؟!

 بعضیا می خوان کنکور بدن که ازش زود تر راحت شن…

بعضیا هم که به فکر پولن؛ اونا هیچی…

بعضیا هم که جون آدما براشون ارزشی نداره میگن این همه مردن؛ اینم روش…  اونا هم هیچی…

بغصیا هم که با دروغ ترسوندینشون که اگه کنکور نباشه دنیا به آخر می رسه؛ اونا هم که هیچی…

بعضیا هم که ساکتن و مجبورن بسازن چون فکر می کنن نمی تونن چیزی رو تغییر بدن؛ اونم هیچی…

بعضیا هم خستن کلا حوصله ی فکر کردن در مورد غلط یا درست بودن کنکور اونم تو این زمان کرونا رو ندارن…فقط بهش عادت کردن…اونا هم هیچی…

بعضیا هم با منطق ناامیدی و بیخیالی و ((آب که از سر گذشت چه صد وجب چه یه وجب)) حرف می زنن…
میگن: 《امتحان نهایی که برگزار شد بزار کنکورم برگزار شه (به درک که چن نفر به خاطر همون نهایی ها هم مریض شدن و بقیه رو مریض کردن و مردن؛ بیکاری؟! بیخیال این حرفا…) 》
اینا هم که هیچ…

کی موند پس؟!
پس دقیقا یکی بگه کیا موافق کنکور (اونم تو زمان اوج کرونا) هستن؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟
البته… اون انگشت شمارایی که پول و رسانه و قدرت دستشونه

ضمنا برای اینکه از متنه برداشت بدی یا سو استفاده ای نشه میگم… قصد توهین به نظام و رهبر عزیز تر از جانم یا اون دسته از مسئولا که خوب و زحمت کش هستن رو ندارم؛ همینا اگه نبودن که تا الان بقیه مسئولین ما رو منقرضمون کرده بودن:)
روی سخنم معلومه که با کیا هست…)

و حرف آخر…

حالا هم که می خواید به هر حال آدم بکشید باشه… لاقل بر ما منت نهاده دندون رو جیگر بذارید؛ بندازیدش عقب که کرونا کمتر بشه که کمتر آدم بمیره…

با تشکر از هر کی که حوصله کرد این رو خوند
و تشکر خیلی خیلی فراوان تر از اونایی که صلاح دیدن این و این جور چیزا رو منتشر می کنن تا بلکه مطالبه زیاد بشه و دست مسئولین برسه و تغییری ایجاد بشه
خدا خیرتون بده

این آخرش رو هم اگه کسی خواست باز نشر کنه متن رو می تونه حذف کنه خود دانید

ضمنا خطاب به کنکوریا مثل خودم…(که این حرفا سبب اعصاب خوردی یا ایجاد امید الکی براشون نشه) :

بشینید درستونو بخونید به امید تعویق کنکور نباشید😅
اگه قبول نشدید هم چیزی از ارزش هاتون کم نمیشه ولی تلاشتونو کنید…

ممنون
خدا نگهدار

چه فایده امتحان بدیم بعدش بمیریم ، دیه منو سازمان سنجش یا وزارت علوم باید به خانوادم بده گفته باشم مگه ما جونمون رو از سر راه آوردیم
حالا انگار قراره تو این اوضاع پروفسور بشیم

رای با اکثریت هست لطفا تجدید نظر فرمایید و کنکور رو به تعویق بیندازید ما آرزو داریم و برای آینده تلاش کردیم شب و روز جونمون هم برامون با ارزشه کنکور آذر برگذار بشه و از بهمن ماه بریم سر کلاس ولی اگر الان کنکور برگذار بشه منتظر موج سوم و فاجعه کمر شکنش در اوایل پاییز باید باشید آقای وزیر

واي ترو به هركي و هرچي ميپرستين عقب نندازين ما واقعا داريم ديوونه ميشيم خيلي از دوستاي پرستار من سركار رفتنشونو ول كردن كه ازمون ارشد پزشكي بدن بعد برن شما مدام دارين عقب ميندازين يكمم به فكر ما باشين خسته شديم يكسال همش استرس زودتر تموم كنيد اين ازمون لعنتيو خواهش ميكنم تمنا ميكنم عقب نندازين باور كنيد داريد اينجوري هم اسيب ميزنين
همه جا بازه فقط كنكور ما بيچاره ها كه ميشه تو فضاي باز با فاصله گذاري برگزار شه مشكل داره

استدعا دارم مسیولین در مورد زمان آزمون ۲۶تیر و مرداد ماه تجدید نظر بفرمایند. آزمون به خودی خود لحظات پر استرسی هست، حالا برگزاری با شرایط کرونا و ماسک و دستکش به لحاظ روحی بسیار آسیب زنندس.

ترو خدا عقب نندازين ما كادر درمان خسته شديم ، با تعويق شرايط تغيير نميكنه ، من به شخصه ديگه خسته شدم

وزیر علوم و رییس سازمان سنجش خیلی بی جا کردن میگن امتحان باید برگزار بشه. اون دوتا پیرمرد که مغزشون فاسد شده‌ .آخه کسی که دکترای خاک داره میتونه نظر بده. فلافلی سر کوچه ی ما کسب وکارشو تعطیل کرده بخاطر کرونا بعد این دوتا قیافه میگرن باید بچه ها امتحان بدن. اینها حاضرن بچه های خودشون امتحان بدن. واقعا اینها صلاحیت ندارن.

فقط یکی جواب منو بده ایا با اون جمعیت زیاد کنکور میشه فاصله ی اجتماعی رو رعایت کرد!!!؟؟؟ موقع ورود و خروج که ازدحام جمعیت هست،چیزی به اسم فاصله ی اجتماعی وجود نداره😔

من خودم از اول پاییز دارم درس میخونم..با اینکه سال اولمه شرکت میکنم ولی خیلی امادگی دارم چون زیاد خوندم(برای ازمون دکتری)..اما الان با شرایطی که هست به خاطر ازدحام جمعیت موقع ورود و خروج و استفاده از ماسک و دستکش در تمام مدت ازمون،خواهان به تعویق افتادن ان هستم و استدعا دارم در زمان بهتری حداقل بعد از یک سری محدودیت ها وقتی شرایط کمی بهتر شد برگزار شود

با سلام خواستار تعویق جدی کنکور دکتری با این شرایط بد و همه گیری و تلفات کرونا هستیم امروز۲۲۱نفر جان باختند چطور واقعا ریسک کنیم با جان خودمون و خانواده هامون به خاطر یک آزمون بازی کنیم لطفا مسولین سلامت و بهداشت با تعقل تصمیم بگیرند چرا که آب رفته به جوی بر نمی گردد و اگر سلامت این قشر تحصیلکرده خدشه دار شود همه در قبال جامعه و هم در پیشگاه الهی مسولند

با سلام خدمت همه بزرگواران
به نظرم موضوع سلامتی ملت مهمتر از هر چیزی هست تعویق زمان برگزاری ازمون تا حدی که پیک شیوع بیماری قدری کنترل بشه { البته بااهتمام به اجرای تدابیر فاصله گذاری اجتماعی هموشمند} و مهمتر از ان اصلاح شیوه برگزاری ازمون و تعدد مراکز برگزاری بخصوص در شهرستانها خیلی موضوع مهمی هست . متاسفانه نظرات بعضی از مسولان فقط به برگزاری خود جلسه ازمون ختم میشه ولی مسله اصلی افزایش تعداد مراکز برگزاری هست که از انجام سفرهای بین شهری توسط داوطلبان جلوگیری کند هر چند هزینه های برگزاری افزایش پیدا میکند ولی مسلما سلامت وجان انسانها بسیار با اهمیت تر هست . از جمله مهمتر از بلاتکلیفی و استرس ازمون من و شما دوست عزیز .
نکته ای که به شخصه من رو نگران میکنه اینه که چرا باید یک هفته مانده به اولین ازمون تازه این مسایل مطرح بشه . به فرض پیک کرونا هم بوجود نمی امد . برگزاری در روز های متعدد و در فضای باز و تعدد مراکز برگزاری ازمون در شهرستانها به همراه رعایت پروتکل های بهداشتی راهکارهای اساسی برای به حداقل رساندن اسیبهای ناشی از شیوع بیماریست. برگزاری به این شیوه اگر بفرض پیک بیماری هم نبود خودش باعث پیک بیماری میشه . ریسک ابتلا به بیماری فقط سر جلسه ازمون نیست به نظرم بیشترین خطر مربوط به ناوگان حمل و نقل بین شهری هست . به شخصه بیشتر نگران برگزاری ازمون کنکور سراسری هستم که اگر بخواهد با سطحی نگری برگزار شود موجب بروز چه فاجعه ای شود خدایی نکرده .

با عرض سلام و خسته نباشید به کادر درمان
خودم تم جز کادر درمان هستم و برای آزمون بسیار زحمت کشیده ام و با این کشیک های سنگین خواب درست و حسابی هم نداشتم
چرا انقد تعویق میندازین همرو اذیت میکنن
مثل خارج از کشور به صورت معدل و رزومه داشتن پذیرش کنین
امسال اینجوری دانشجو پذیرش کنین

با سلام . بنده شخصا مخالف تعویق هستم به چند دلیل ، تاریخ برگزاری کنکور دکترا ابتدا از اسفند به فروردین و بعد به خرداد و در نهایت به تیر ماه تغییر کرد فقط به امید اینکه اوضاع بهتر بشه . بهتر که نشد هیچ چی بدتر شد. بنده ۲ تا بچه دارم که هم خودم و هم اونها آرزو به دل موندن فقط ۱ ساعت بی دغدغه در کنار هم باشیم . مسوولیت بچه ها تمام و کمال در این مدت بر عهده خانمم بوده همه خانواده از این وضعیت خسته ایم . من در یک دستگاه دولتی شاغلم و هر روز به مدت ۸ ساعت با کلی همکار و ارباب رجوع در ارتباطم . آیا هر روز کارکردن در محیط اداری به مدت ۸ ساعت سخته یا سه چهار ساعت سر جلسه آزمون دکترا؟ به خدا من و امثال منی که خواستار برگزاری کنکور دکترا هستیم نه از سر بی منطقیه نه از سر درک نکردن شرایط دیگران . ما هم بریدیم . خانواده عاصی شدن. واقعا اگر کسی شرایط زندگیش طوریه که در این مدت اصلا بیرون نیومده بذاره افرادی با شرایط ما برن آزمونشون رو بدن و اونها اگه خواستن سال آینده برن امتحان بدن . این بی انصافیه بگن چون ما نمی ریم امتحان بدبم پس آزمون به تعویق بیفته.

تو رو خدا به تعویق بندازید شرایط خیلی بده واقعا میخواین بعد کنکور باعث مریضی چند نفر بشیم
چرا از اول درست محدودیت نذاشتین.
بزارین آبان

سلام من کامل کامل خوندم همین الانم بگن کنکور فرداس اماده هستم
اما باید کنکور به مهرماه بندازن بخداتواین هوای گرم باماسک نشستن خیلی سخت خیلی فشار میاد بهمون حتی یک ثانیه هم نمیتونیم دربیاریم نفس بکشیم آبی بخوریم
واقعا کسی اونجاکروناداسته باشه که حتماهم ازبین اون همه چندین نفردارن ومیان نمیشه تشخیص داد دارن به هممون منتقل میشه خواهش میکنیم به مهر بمونه لااقل هوا یکم سردتر شه ماسک نگهداشتن راحت باشه الان ماسک اون همه بمونه نه تنها نمیتونیم بنویسیم بلکه مریض هم میشیم.

سلام . حفظ جان مهم تر است یا مدرک دکتری ؟ با کدام پروتکل بهداشتی می توان مانع نفوذ ویروس شد. ویروسی که از طریق هوا منتقل می شود . آزمون در فضای بسته همراه با استرس امتحان، چهره و سرفه کنار دستی و گذر مراقب از 10 سانتی و دفترچه آزمون آلوده و فضای مسقف و گرمای 50 درجه جنوب و عرق دستها در دستکش و طی سفر چندصد کیلومتری با اتوبوس به محل آزمون و وضعیت مسافرخانه ای که اگر باز باشد و مهمان بپذیرد و غذاخوری شلوغ و …………..

هدف سازمان سنجش از پیامک امروزش در مورد کارت ورود به جلسه و زمان آزمون چیه؟ نمی تونست تا فردا که جلسه ستاد کروناست صبر کنه؟ این نشون دهنده اعمال فشار سنجش و وزارت علوم به ستاده یا نتیجه رو از قبل می دونه ما همه سرکاریم؟

جوری می گن تو مهر و آبان اوضاع بدتره از الان مشخصه هیچ برنامه ای برای کنترل اوضاع ندارن. برام جالبه بدونم به فرض کنکورم برگزار شه و یه عده ام پذیرش شن اگه مهر و آبان اوضاع قراره بدتر بشه چطور خوابگاه و دانشگاه قراره باز بشه؟ ضایع نشدن حق فقط مربوط به کنکور دادنه کیفیت آموزشی رو شامل نمی شه؟

یا فقط حق و حقوق کنکوری مهمه جامعه حقی نداره که این وسط به خاطر این جور تجمع ها درصد ابتلاش بالا میره؟باعث خنده تمام دنیاییم. انسان تو این کشور پشیزی ارزش نداره. همه جا تو فکر قرنطینه ی دوباره ان ما تو فکر جیب یه مشت سودجو. دانشگاه هایی که منتظر یه مشت تازه نفسن تا جیباشونو خالی کنن و اگه یه ترم پذیرش نشه موازنه درآمدیشون از فارغ التحصیل و ورودی به هم می خوره و البته مافیای کنکور!

واقعا چکاربایدکرد؟ الان که وضعیت نسبت به اسفندخیلی بدتره . اینا که دارن کارخودشونوپیش میبرن اصلنم به فکرمانیستن. منم صبح پیامک سازمان سنجشودیدم غافلگیرشدم .

لطفا به تعویق بندازید در شهریور ماه برگزار کنید با این وضعیت مگه میشه در آزمون شرکت کرد خواهشا به فکر ما باشید.وضعیت الان از قبل هم بدتر شده .

دقیقا من شاغلم برای کنکور مرخصی گرفتم دیگه شرایط درس خوندن ندارم اگه عقب بیوفته…😥

من پایه دوازدهم هستم و کنکوری… داشتم فکر میکردم مدت هاست که مسئولین تو فکر حذف کنکور و جایگزینی برای اون هستند. هرسال چند ماه مونده به کنکور مسئولین محترم اخباری در راستای حذف کنکور اعلام میکنن و بین داوطلبانی که ماه ها برای کنکور درس خوندن و تست زدن تنش ایجاد میکنن. بنظرم الان بهترین فرصت برای حذف کنکور در رده ما و فکر جایگزینی برای اون هستش😒

سلام،باتوجه به اینکه بحران کرونا ادامه دار است و بسیاری از ما برای این آزمون برنامه ریزی نموده ایم ودر آزمون دکتری وزارت بهداشت تراکم جمعیت پایین است تعویق انداختن آزمون جزاینکه زمان را دوباره از دست می دهیم،و حق عده ای که واقعا شبانه روز برای آمادگی آزمون تلاش کردند و تنها هدفشان قبولی در آزمون و ارتقا علمی بوده است نه ارتقای پست سازمانی ،تباه نگردد برگزاری آزمون به جای تعویق افتادن، بارعایت پروتکل بهداشتی به عنوان مثال در فضای باز وبارعایت فاصله بهداشتی بهتراست صورت گیرد . باتشکر

کنکور باید در شرایطی برگزار بشه که عدالت و امنیت برای همه برقرار بشه. نه اینکه بخشی از داوطلبا عملا امکان شرکت ازشون گرفته بشه. خیلی از افراد باید از شهرهای دیگه خودشون رو به حوزه های امتحان برسونن مجبورن تو وسایل نقلیه زمان زیادی رو صرف کنن که مثل فضای جلسه به قول آقای وزیر پروتکل ها توش اجرا نمیشه. خیلی از افراد مبتلان و شرایط جسمیشون اجازه شرکت نمیده. خیلی ها خانواده هاشون درگیرن و از نظر روحی شرایط مساعدی برای شرکت ندارن. خیلی از این افراد برای کنکور زحمت کشیدن و حقوقشون داره پایمال میشه.تو هیچ جای دنیا مقامات رسمی دست به دست هم نمیدن تا همچین فاجعه های انسانی رخ بده. ایران به هیچ عنوان شرایط برگزاری تجمعات بزرگ رو نداره. عملکرد دولت در مدیریت پیک اول نحوه مدیریتش تو پیک دوم رو هم متاسفانه با استارت کنکور قابل پیش بینی کرده.

اینا که با لجبازی میخوان حتما تو وقت مقرر کنکور بدن از کجا مطمئنن با این شرایط برای گرفتن نتیجه ی قبولیشون زنده ان ؟ شرایط خیلی بد تو رو خدا درک کنین
ی عروسی دویست سیصد نفره کلی مبتلا و کشته میده بعد ی آزمون چند صد هزار نفری به اضافه مسئولین برگزاری خانواده ها مسیر رفتو آمد و … سالم برگزار میشه ؟
واقعا دیگه دلم میخواد بمیریم راحت شیم خسته شدم از این شرایط

برگزار کنندگان آزمون با خود چه فکری می کنند؟! کسی که داوطلبان را تفتیش بدنی میکند خود آلودگی را منتقل میکند از شخص مبتلا به دیگران.

ای کاش همگی کمی جلوتر از بینیمون رو هم میدیدیم.. ای کاش لحظه های سخت نفس کشیدن هم نوعمون رو احساس می کردیم.. ای کاش دلهره ها و نگرانی های خونواده هایی که عزیزشون رو تخت بیمارستان داره جون میده رو می فهمیدیم.. برای چی با هم بحث می کنیم؟؟!! نگران نباشیم زمان رو ریل داره میره چه ما آزمون بدیم چه ندیم مکث نمی کنه.. من و تو چی؟؟ نمی تونیم به خاطر هم کمی مکث کنیم؟؟!!

به نظر بنده اگه توی مرداد آزمون دکترا برگزار نشه به دلیل شیوع شدیدتر کرونا و آنفلوآنزا در پاییزو زمستانم نمیشه عملا کنکور امسال لغو میشه . تعویق و تعلیق زمانی کنکور کارساز نیست باید با پروتکل های سخت گیرانه تر کنکور اجرا بشه.تا حق کسانی که یکساله زحمت مطالعه میکشن پایمال نشه . تعداد حوزه ها و شهرهای برگزاری رو افزایش بدن اینهمه سالن ورزشی و.. فقط کافیه یه کم بیشتر هزینه کنن واسه برگزاریش هزینه نمیکنید از داوطلبا بگیرید مکان های بیشتری اجاره کنید که خیالمون راحت تر باشه باتشکر

سلام
لطفاً کنکور رو یا لغو کنید یا مجازی کنید . برای دکتری که مصاحبه هست میشه حالا یک امسال رو کنکور نگیرین. به نظرم اگه کنکور برگزار کنید آنقدر کرونا زیاد میشه که نمیتوانید اول مهر دانشگاه رو باز کنید. بعدم وااااقعا به نظرتون تو دانشگاه ها دارن چه کار مهمی میکنن که به خاطرش جون این همه آدم رو تلف کنن.ما ها که خودمون دانشجو هستیم میدونیم خدا وکیلی دانشگاه از بی فایده تریم نهاد های جامعه است هر چی سطح تخصیل بالا تر می‌ره هم بی فایده تر تر میشه.

با این شرایط آزمون استانداردی نخواهیم داشت و با پروتکل های بهداشتی (ماسک، دستکش ،حتی حضور مسئولین بهداشت با لباس های مشخصه …..) جو حاکم بر جلسه را پراسترس و پرتنش خواهد نمود. برگزاری در چنین شرایطی معقول به نظر نمیرسد شاید بهتر باشد بصورت آنلاین و یا پس از پایان موج بیماری و رفع آن در شرایط استاندارد برگزار گردد.

حق میدم به دوستانی که میگن خوندیم و عقب افتادن ان باعث استرس و تنش به انها می شود
ولی دقت کنید یه عده دیگه هم درس خوندن و به دلیل عقب افتادن کنکور و تصمیمات لحظه ای مسئولین الان با چندین مسئله مهم زندگیشون که یکی از انها میتواند ابتلا به کرونا باشه با هم تداخل پیدا کردند اونا حقی ندارند؟
بنظرم الان مسئله مهم شیوع کرونا است و به همه چیز اولویت دارد. شیوع کرونا الان شدت پیدا کرده و مسئولین نباید با اصرار های نابجا باعث شوند که تعداد مبتلایان بطور چشم گیر افزایش پیدا کند. جان هموطنان مون اهمیتش ببشتر است. لطفا شماها که ددس خوندید استرس تون را مدیریت کنید تا هموطنان کمتری از دست بدیم.
خواهش میکنم مسئولین هم به جان ادمها اهمیت بدهند.

سلام
سوالم اینه جان مردم تا چه اندازه اهمیت داره؟
وفتی به دلیل موج دوم هنوز شهرهای بزرگ در وضعیت قرمز قرار دارند و عده ی زیادی جانشون رو از دست دادن میخواهید آزمون بگیرید یا عده ی باقیمانده رو هم به کرونا مبتلا کنید؟ این همه صحبت اصول بهداشت شد… حتی مکان آزمون رو هم برامون اصلاح نکردن تویسرکان در وضعیت هشدار و ملایر شرایط حادتری داره… بعد ما باید برای آزمون شهرستان ملایر برویم……؟ من نمیدونم چی بگم 😭😐

واقعا کجا باید صدامون برسه که بخدا میترسیم بریم امتحان بدیم اخه چرا فعلا لغو نمیکنن

روح ۱۷۰ هزار داوطلب دکتری به علت کرونا از الان شاد. همه با هم فاااااااتح مع صلواااااااااااات

کنکور دکتری امروز ۹مرداد۹۹ برگزار شد و فاصله اجتماعی فقط در حرف بود. فاصله صندلی با جلویی نیم متر بود و فقط پشت بلندگو به رابطین می‌گفتند پس از تحویل دفترچه و ضدعفونی دست‌ها چه کنند. فقط و فقط حرف…
فضای کلاس گرم و نفس گیر بود. با ماسک وقتی سر پایین باشه و مشغول خواندن و جواب دادن به سوالات واقعا نفس کشیدن خیلی خیلی سخت میشد. (درحالی که من سرکار میرم ماسک میزنم و این حالت برام پیش نمیاد. چون هم فضا به این گرمی نیست و هم وقتی با کامپیوتر کار می‌کنم انقدر سرم نیاز نیست پایین باشه)
زمان خروج هم علی رغم اینکه گفتند به تدریج خارج بشیم اما هیچ مدیریتی نبود. ما که در کلاس بودیم نمی‌دونستیم راه پله شلوغه یا نه و بعد از ۵ دقیقه که رفتم با ازدحام زیاد در راه پله و اضافه شدن جمعیت از طبقات دیگر مواجه شدم. درصورتی که میتونستن مدیریت کنن و از داوطلبان هر طبقه با فاصله زمانی میخاستند خارج بشند و بعد طبقه بعدی و الی آخر

سلام
منم نهم مرداد کنکور دکتری دادم. تو اهواز بااینکه وضعیت قرمزهست ولی هیچ پروتکل بهداشتی که میگن بههش نمره بیست داده شد رعایت نکردن، صندلیا جفت هم با فاصله پنجاه سانت از چهارسو، ضدعفونی که اصلا نکردن، تو شرجی وگرمای اهواز کولرا وسط ازمون از کار افتادن.. مراقبا هم که هیچ رعایت نکردن دم و دقیقه تذکرای بیجا میدادن، وسط ازمون یادشون اومد نکات وتذکرات رو بدن،، نیم ساعت دیرتر دفترچه ها رو دادن.

ازمون امسال اصلا خوب وعادلانه برگزار نشد

احتمال ابتلا به کرونا در اهواز به هشتاد درصد هم میرسید در ان شرایط سخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *