کاهش قیمت مسکن ادامه‌دار است

قیمت ها در بازار مسکن با شیب ملایم در حال کاهش است و فعالان این بازار معتقدند این روند با توجه به آنچه در مذاکرات وین می گذرد و همچنین در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری همچنان ادامه دار خواهد بود.

به گزارش کاماپرس، گزارش های میدانی از بنگاه های املاک تمام مناطق تهران حکایت از ادامه‌دار بودن روند کاهش قیمت مسکن دارد و این وضعیت خود را به صورت کاهش 5 تا 7 درصدی قیمت‌های پیشنهادی در فایل های فروش قبلی نشان می دهد.

در واقع بسیاری از فروشندگان اکنون حاضرند ملک و آپارتمان خود را با قیمت 5 تا 7 درصد کمتر به متقاضیان بفروشند اما خریداران همچنان تمایلی به خرید از خود نشان نمی دهند.

برخی کارشناسان و حتی فعالان بازار خرید و فروش مسکن بر این باورند با توجه به کاهش ریسک‌های اقتصادی و غیراقتصادی، روند نزولی قیمت مسکن ادامه‌دار است.

روزنامه دنیای اقتصاد در این باره نوشته است؛ همه متغیرهای موثر در بازار مسکن در شرایط فعلی مثبت است و هیچ نشانه‌ای برای افزایش قیمت و بروز انتظارات تورمی حداقل در حال‌حاضر وجود ندارد. بررسی روند فروش واحدهای مسکونی طی هفته‌ها و ماه‌های گذشته نشان می‌دهد در ادواری که برخی فروشندگان با درج قیمت‌های غیرمتعارف در جهت فروش ملک خود بالاتر از نرخ‌های متعارف اقدام کردند، علاوه بر اینکه مدت زیادی را در صف انتظار برای فروش واحد خود صرف کردند، در بسیاری از موارد به دلیل نبود تقاضای مصرفی، مجبور به عقب‌نشینی از قیمت‌های اولیه خود شدند.

روزنامه دنیای اقتصاد این را هم نوشته است که گشت و گذاری در بازار خرید و فروش ملک در برخی از مناطق پایتخت نشان می‌دهد، برخی فروشندگان بر‌خلاف روند کاهشی قیمت‌ها، نرخ‌های غیرمتعارف و کاذب برای فروش واحد مسکونی خود در بنگاه‌های معاملات ملکی پیشنهاد می‌دهند.

اخبار پربازدید امروز:

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *