پیروزی ترامپ با چراغ قرمز بورس مواجه شد

در آستانه انتخابات آمریکا پیروزی ترامپ در این انتخابات با وجود گزارش های مثبتی که از بهبود وضعیت اقتصاد ایالات متحده منتشر شده ، با یک چالش بورسی مواجه شده است.

به گزارش کاماپرس، ترامپ همیشه به بهبود وضعیت بورس وال استریت در دوره زمامداری خود بالیده است ولی حالا همین نقطه قوت او به در حال تبدیل شدن به پاشنه آشیل وی در انتخابات است.

به نظر می رسد پیروزی ترامپ در انتخاباتی که چند روز دیگر برگزار می شود نیازمند تغییر نظر تعدادی از رای دهندگان در روزهای آخر است و سقوط بورس می تواند برعکس آن چیزی را رقم بزند که ترامپ به آن نیاز دارد.

شاخص های منفی بورس به جنگ ترامپ آمده اند

روزنامه دنیای اقتصاد در گزارشی در این باره نوشته است؛ دونالد ترامپ در آستانه برگزاری انتخابات ایالات متحده آمریکا با دو خبر مثبت و منفی روبه‌رو شده است: خبر مثبت حصول رشد فصلی (معادل سالانه) ۱/ ۳۳ درصدی اقتصاد آمریکا است. خبر منفی این است که روز گذشته بازارهای سهام آمریکا به‌دلیل نگرانی از شیوع کرونا روند کاهشی را ثبت کردند و این خبر می‌تواند یک دست‌انداز انتخاباتی برای او باشد.

اخبار مهم بورس را بخوانید:

بر اساس گزارش ها از وال استریت شاخص S&P ۵۰۰ – یکی از شاخص های مهم بورس آمریکا- روز گذشته بیش از  یک درصد از ارزش خود را از دست داد تا در آستانه بازدهی هفتگی منفی ۶ درصد قرار بگیرد. تحلیلگران رکوردشکنی تعداد مبتلایان روزانه به کرونا در آمریکا را یکی از مهم‌ترین عوامل این افت عنوان کرده‌اند.

شاخص‌های مهم دیگر بازار سهام آمریکا نیز روز گذشته وضعیتی مشابه داشتند. شاخص میانگین صنعتی داوجونز نیز روز جمعه در حدود یک درصد کاهش یافت تا این شاخص نیز در هفته گذشته بیش از ۶ درصد ریزش را تجربه کند.

شاخص نزدک نیز در آخرین روز هفته بیش از ۲ درصد ریزش کرد، تا این شاخص نیز بیش از ۵ درصد ریزش طی یک هفته را به ثبت برساند. مهم‌ترین دلیلی که تحلیلگران درباره ریزش سراسری بازارهای سهام آمریکا اعلام کرده‌اند افزایش مجدد تعداد مبتلایان به کرونا و افزایش نااطمینانی‌های اقتصادی بود.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.