پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و  پژو پارس تی یو ۵ در بازار چند؟

روند رو به رشد قیمت ها در بازار خودرو با وجود کاهش شدید معاملات ادامه دارد و پیش فروش های پی در پی خودروسازان نیز نتوانسته قیمت خودروهای پرتقاضایی همچون پژو ۲۰۶ تیپ ۵  و  پژو پارس تی یو ۵ را متعادل کند.

به گزارش کاماپرس، با وجود آن که خودروسازان اخبار خوبی از افزایش تولید و انجام تعهدات معوق می دهند و با پیش فروش های مکرر و هدفمند بخشی از تقاضای مصرفی خودرو را پاسخ داده اند اما قیمت خودرو در بازار روند رو به رشد خود را حفظ کرده است و به نظر می رسد این بازار در حالی که رکود در آن ماندگار شده و معاملات به کمترین حد رسیده، باز هم خیال آرامش ندارد.

بررسی قیمت های بازار نشان می دهد افزایش قیمت در محصولات ایران خودرو نسبت به محصولات سایپا ملموس تر است و ضمنا برخی خودروها مثل پژو 206 تیپ 5 و پژو 207 و پژو پارس تی یو 5 میل به گرانی بیشتری دارند.

206پژو  تیپ 5 ؛ قیمت 182 میلیون تومان

بنا به اعلام واحد مرکزی خبر سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در باره قیمت های امروز بازار خودرو می گوید: در بازار خودرو امروز سمند ال ایکس، ۱۳۴ میلیون تومان عرضه شده و  پژو پارس تی یو ۵ ، هم ۱۹۴ میلیون تومان به فروش می رسد. به گفته وی قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار ۱۴۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵،  ۱۸۲ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ وی ۸ صندوق دار ۱۷۵ میلیون تومان است.

پراید 131 ارزان ترین خودرو بازار با 78 میلیون تومان است

وی با بیان اینکه در حال حاضر برخی خودرو‌ها از جمله سمند سورن و پراید X۱۳۲ در بازار موجود نیست گفت: امروز خودرو رانا ۱۳۷میلیون تومان، هایما اس هفت،۴۹۶ میلیون، پژو ۲۰۷ i دستی ۲۱۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ i اتوماتیک ۲۷۷میلیون تومان معامله شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو ادامه داد: دنا ۲۰۵ میلیون تومان، دنا پلاس،۲۴۰میلیون تومان، پراید ایکس ۱۱۱, ۸۷ میلیون تومان، پراید ایکس ۱۳۱, ۷۸میلیون تومان، تیبا ۹۱ میلیون تومان، تیبا ۲, ۹۹ میلیون تومان، ساینا ۱۰۰ میلیون تومان و کوییک دنده ۱۱۰ میلیون تومان به فروش رسیده است.

شایان ذکر است مصوبه فروش خودرو صفر به قیمت حداکثر 10 درصد بیشتر از قیمت کارخانه در بازار کنونی کاملا به دست فراموشی سپرده شده است تا ناکارآمدی این گونه مصوبات در تعادل بخشیدن به قیمت خودرو برای چندمین بار روشن شود.

بیشتر بخوانید:

 

انتهای پیام

مرتبط با : ایران خودروسایپا