پژو پارس بعد از اعلام قیمت‌های جدید چقدر گران می‌شود؟

براساس اعلام شورای رقابت ، قیمت خودروهای ایران خودرو حدود ۸/۲ درصد گران تر از قبل می‌شود. با این اوصاف قیمت پژو پارس سال که یکی از پرفروش‌ترین محصولات ایران خودروست نسبت به فروردین ماه چقدر گران‌تر می‌شود؟

به گزارش کاماپرس، افزایش قیمت خودرو در سال ۹۹ هر سه ماه یک‌بار انجام شد، اما شورای رقابت در زمستان سال گذشته قیمت خودروهای دو شرکت سایپا و ایران خودرو را تغییر نداد و قرار شد افزایش قیمت خودروهای این دو کارخانه خودرو سازی در سال ۱۴۰۰ اعمال شود.

بر این اساس شورای رقابت در جلسه ای تکلیف افزایش قیمت خودرو در فصل اول سال ۱۴۰۰ را روشن کرد و قرار است قیمت محصولات ایران خودرو ۸.۲ درصد و قیمت محصولات سایپا نیز ۸.۹ درصد گرانتر شود.

البته همه کسانی‌که تا پایان سال ۱۳۹۹ برای خرید خودرو ثبت نام کرده اند و پیش پرداخت داشته اند و مشمول دریافت سود نیستند،این افزایش قیمت شامل آنها نمی شود.

افزایش ۸/۲ درصدی قیمت پژو پارس

کرمان موتور شیراز

قیمت پژو پارس سال در کارخانه حدود ۱۲۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان است که اگر ۸/۲ درصد افزایش قیمت داشته باشد قیمت آن در کارخانه به رقم ۱۳۲ میلیون تومان نزدیک می شود. این خودرو در حال حاضر در بازار خودرو با قیمت ۲۱۰ میلیون تومان فروخته می شود.

قیمت پژو پارس اتوماتیک در کارخانه حدود ۱۸۷ میلیون و ۳۰۳ هزار تومان است که با افزایش قیمتها به رقم ۲۰۳ میلیون تومان نزدیک می شود. این خودرو هم در بازار خودرو با قیمت ۳۲۸ میلیون تومان به فروش می رسد.

قیمت پژو پارس دو گانه سوز در کارخانه حدود ۱۲۷ میلیون تومان است که با حساب ۸/۲ درصد افزایش قیمت این خودرو در کارخانه حدود ۱۳۷ میلیون تومان می شود. قیمت این خودرو در بازار حدود ۲۲۵ میلیون تومان است.

پژو پارس tu5 در کارخانه با قیمت ۱۲۷ میلیون تومان فروخته می شود که با قیمتهای جدید قیمت این خودرو هم به رقم ۱۳۷ میلیون تومان نزدیک می شود. این خودرو در حال حاضر در بازار آزاد حدود ۲۴۲ میلیون تومام قیمت دارد.

اخبار مهم و پربازدید را بخوانید:

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم بازار خودرو، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

مرتبط با : ایران خودرو
نرم افزار حسابداری
آیرومارت-کاماپرس
دومینیکا پارادایس
آریا کیا سفر
آسیاتک
ایمالز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

28 دیدگاه برای “پژو پارس بعد از اعلام قیمت‌های جدید چقدر گران می‌شود؟

 1. حسین گفته:

  همه میگن گرانی ها کار دلال هاست!! ولی خودتون ببینید که افزایش های اصلی از کجا داره شروع میشه،پس دلال اصلی خود شرکتهای خودرو سازند نه یه تعداد دلال ریز پایه!! خیلی قشنگ تو چشم مردم نگاه میکنن و آخرش با کمال پررویی میگن همینی که هست!! ولی از من یه شما وصیت،خدا شاهده اگر فقط ۱ ماه نخرید،ارزون که میکنن هیچ،التماستون هم میکنن!

  • مقدم گفته:

   افزایش سرسام آور هرروزه قیمت خودروهادرواقع کارهمین سایت ها گزارشگرانش هست؟بدون نرخنامه رسمی کارخانجات خودروسازی و منبع رسمی گزارش افزایش8/2درصدی خودروهای داخلی تهیه وبخوردمردم بیچاره می کنند؟کسی هم نیست ازشون بپرسه گزارش مندراوردی افزایش فلان درصدی خودروهاراباکدام مصوبه و منبع رسمی درفضای رسانه ای سایت خبری منتشرنموده اید؟یاباجازه مجوزرسمی کدام مدیر ومسول رسمی دولتی وبخش خصوصی قابل اعتماد اقدام به نشرشایعه های کذب وبازارچاق کنی افزایش قیمت خودرو وکالای موردنیاز مردم نموده اید!!منبع اصلی گرانی هاانتشارهمین گزارش ها شایعه پراکنی های هست!!

 2. عیسی زاده گفته:

  ممنون از لطفتون فعلا روز روز شماست هرچه دلتان می خواد سر ملت شریف ایران بیاورید ولی مطمئن باشید پایان شب سیه سفید است. آخر باید یک روزی جواب این ملت بیچاره رو چه دراین دنیا وچه در آخرت بدی.

 3. کارگر گفته:

  دوتا بمب بزنن تو این دوتا کارخونه و خیال همه مردم و راحت کنن و شر این دوتا کنه که مردم و عذاب میدن راحت کنن..الا برکتلا

 4. رعیت گفته:

  روز خوبمان هست وخدا عاقبت مردم را بخیر کنه دوستان در این شبها دعا کنید پدری شرمنده زن وبچه هاش نشه
  دلار را خودشان بالا می برن وخودشان نوسان گیری کرده ومی آورند پایین
  ما مردم بدبخت فقط نظاره گریم وکمرمان دارد می شکند

 5. محمدعلی ملیح گفته:

  والله چه بگم دولت ایران سیاستش فشار بر مردم است شما از بنده واقعیت را میخواهید یا اینکه دروغ بگویم و ریا کاری بکنم من یک کا شناس سرمایه گذاری هستم و چهار مدرک دانشگاهی از ایران دارم و الان یک تاجر بازاری ولی بی ثروت هستم چون کلاه برداریهای بازاری دنبال آدمهای ساده و با خدا و با ایمان هستند که فریب بدهند و آدمهای ساده را نا بود کنند من که با همه تحصیلاتم ورشکست شدم با این بازیهای اقتصادی دولت

 6. سادات گفته:

  خودرو سازان کاری کردند که ابر خودروسازهای جهان تو کار اینها مانده اند و حسرت میخورند.
  البته به لطف حماقتهای مردم که اگر مدتی خرید انجام نمیشد خودروسازها اینقدر دور بر نمی داشتند.

 7. اصغر گفته:

  قبلا هم گفتم تمام گرانی ها قسم میخورم ازقیمتهای ایران خودرو شروع میشود ما توجور کردن قیمت قبلی موندیم حالا ۱۰ میلون دیگه باید از کجا بیاریم قضیه مشمول سود هم نامشخص است پارسال که ثبت نام کردیم این صحبت نبود حساب کنید اگه سود کمتر از افزایش است ندهید وافزایش رابر دارید

 8. محمد علی ملیح گفته:

  سلام عزیزان پشت صحنه من باور کن ۳۷ ساله همسر با ایمان و عاشقم فوت کرده و پنج فرزند بیاد گار برایم مانده که از پنج ساله داشته ام و تا ۱۶ ساله من خدا میداند که چرا ازدواج نکردم و دور خودم خط کشیدم که فقط خسرالدنیا وبالاخره نشوم پای این بچه های بی مادرم نشستم و هرچی داشتم هزینه آنها کردم که ذخیره دنیا و آخرت باشند و بمردم خدمت بکنند و همه الحمدالله اهل و صالح و مردم از آنها راضی هستند ولی با این سن کهولت در ۸۲ سالگی شبها خواب و آرام ندارم و همش بفکر کرایه خونه و آینده فرزندانم هستم و برای این انقلاب هم سابقه ام مشخص است که خودم و فرزندانم چقدر مایه گذاشتیم و ده ماهه که فرزند بزرگ ایثار گرم یک دفعه سکته کرده و فوت ش
  بامیدی نشستم پای بچه های وابسته بمادر و سختیهارا تحمل کردم که امروز زندگی و شادی اینها را ببینم
  و دست بهر کاری با این بچه های سالم و با خدا و تحصیل کرده میزنیم با شکست و کلاه برداری و نا کامی
  روبرو میشویم و الان هم ماهی چهار نفره کلی هزینه داریم و جوانهای برومند و تحصیل کرده ام بیکارند و سن آنها بالای چهل هستند و نتوانستند بغلت ناداری ازدواج کنند.درود بر شما عزیزان که بدرد دلم گوش کردید

 9. شهرام گفته:

  این کلیپ کیه داره چرت میگه تو ک انگار داری بنز و معرفی میکنی. چرا داری چرت تحویل مردم میدی کی به تو احمق گفته ک سیتم تعلیق پارس با بقیه فرق میکنه بدبخت ندید پدید مسخرت کردن . خاک تو سر ندید پدیدت با این کلیپت

 10. نوید گفته:

  بخدا بشه یک میلیارد هم مردم میرن می‌خرن
  البته این ک بعضی ها واقعا ب خودرو احتیاج دارند رو نمیشه کاری کرد
  درد ما اونایی هستند ک سه چهارتا دارن بازم میرن می‌خرن

 11. صادق گفته:

  از خدا بترسید..
  واقعا چه خبرتون خودروهای صنعت ایرانخودرو وسایپا که با قوطی حلب و با ‌پایین ترین کیفیت و پایین ترین آلیاژ ساخته میشوند. با این قیمت های نجومی که تعیین کردین اصلا ارزش این قیمت ها ندارند…بعد قشرپایبن جامعه یعنی اگه آرزوی داشتن خودرو داره باید به گور با خودش ببره
  قرعه کشی هم واس مسخره کردت ملت و بسته دهن معترضین گرانی خودرو گذاشتین…اگه واقعا دلتون بحال مصرف کننده واقعی سوخته.خوب خودروها آزاد باید قیمت که الان تعیین کردید حداقل.نه خودروها دو قیمتی کردین. بعد قرعه کشی یه بازی باید بشینی دعا کنی که اسمت در بیاد.😡

 12. یه عاشق وطن گفته:

  این نظرات رو هم کسی میخونه یا گزاشتن مردم خود درگیری پیدا کنن و بشینن به مردم بخندند.به امید روزی هستم که خودم یا این کارخونه رو به آتش بکشم یا اون مسئول قیمت گزارشو.دلایل زیادن حس بیانس نیست.

 13. مصیب گفته:

  سلام.من رانا پلاس سال قبل برج ۴ ثبت نام کردم و مبلغ ۳۷ میلیون دادم اون موقع قیمتش تقریبا ۹۰ میلیون بود که برای تحویل برج ۸ سال ۱۴۰۰ قراره دربیاد.. تا الان که برج ۲ سال ۱۴۰۰ هست قیمت کارخونه رو کردن ۱۸۰ میلیون. و هنوز معلوم نیست تا تحویل برج ۸ به من چقدر گرونتر کنن. اخه این ظلم نیست که توی یکسال ۱۰۰ میلیون به قیمت یک ماشین اضافه بشه. اخه کجای دنیا همچین کاری میکنن. مگه حقوق ما رو چقدر افزایش دادن که شما انقدر قیمتش رو بالا بردین جالبه قیمتش با رانا معمولی ۹۰ میلیون اختلاف قیمت داره.معلوم نیست چی داره که انقدر گرونش کردن. شما رو بخدا یه فکری بردارید حداقل دیگه برای کسی که ثبت نام کرده و یکسال نیم توی نوبت هست افزایش رو اعمال نکنید

 14. فقط خدا گفته:

  باسلام لابد شورای رقابت هم سهامدار شده یا رانت گرفته
  اگه ملت خودشان به فکر هم باشن همت کنن و این خودروهای صفر، بی کیفیت و گران را نخرند این ترفند قطعا شکست خواهد خورد

 15. فقط خدا گفته:

  شورای رفاقت با ابرانخودرو و سایپا و چپاول از جیب ملت لابد رانت گرفته یا سهامدار شده که اینطوری افتاده به جون ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت