پرداخت الکترونیک بهای حمل محموله های شرکت بازرگانی دولتی به کمک بانک ملت

پرداخت الکترونیک
تورهای مسافرتی لحظه آخر

بانک ملت و شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران با هدف طراحی، تولید، توسعه و پیاده سازی سامانه پرداخت الکترونیک بهای حمل رانندگان برای بارنامه های محموله های به مقصد رسیده این شرکت، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش کاماپرس، به همین منظور بانک ملت با هدف طراحی، تولید، توسعه و پیاده‌سازی سامانه پرداخت الکترونیک برای حمل رانندگان برای بارنامه‌های محموله‌های به مقصد رسیده با شرکت یاد شده تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد. طبق این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی، مدیر عامل بانک ملت و یزدان سیف، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی و مدیران عامل دو شرکت زیرمجموعه این سازمان‌ها رسید، بانک ملت برای انجام عملیات بانکی موردنظر در چارچوب ضوابط و مقررات جاری بانک‌مرکزی، همکاری‌های لازم را انجام خواهد داد. مدت اعتبار این تفاهم‌نامه سه‌سال شمسی تعیین شده که با توافق طرفین برای سال‌های بعد هم قابل تمدید خواهد بود.
ایجاد سامانه پرداخت الکترونیک بهای حمل، پرداخت بهای حمل بارنامه‌های اعلامی ‌از سوی شرکت بازرگانی دولتی ایران با توجه به شیوه نامه مورد توافق، ایجاد شبکه باشگاه مشتریان برای رانندگان حامل محموله‌های شرکت، ایجاد شبکه اطلاع‌رسانی برای رانندگان و.‌‌.. از جمله موضوعات این تفاهم‌نامه است. به گفته مدیرعامل بانک ملت، تامین، نگهداری و توزیع کالاهای اساسی از رسالت‌های اصلی شرکت بازرگانی دولتی ایران است که بسیار مهم و ارزشمند محسوب می‌شود.

بیگدلی به پیشینه تعامل بانک ملت و این شرکت در زمینه خرید نقدی گندم از کشاورزان اشاره کرد و افزود: در آن زمان کشاورزان در یک فرآیند طولانی موفق به دریافت وجه گندم خود می‌شدند که با راه‌اندازی سامانه بانک ملت، این پول در کمتر از یک هفته به حساب آنان واریز می‌شد که این اقدام در آن زمان، حرکتی بزرگ به منظور کسب رضایت گندمکاران محسوب می‌شد. دکتر بیگدلی همچنین مشارکت بانک ملت در توزیع شیر یارانه‌ای را هم الگوی موفقی در این زمینه دانست. به گفته وی هزینه مشتریان با استفاده از امکانات و زیرساخت‌های قوی الکترونیک بانک ملت، کاهش و کارآیی فعالیت‌های آنها افزایش یافته است.

مدیر‌عامل بانک ملت انعقاد این تفاهم‌نامه را در شرایط سخت تحریم و همچنین شیوع بیماری کرونا، یک طرح بزرگ ملی دانست و افزود: آثار این کار بزرگ به یک قشر خاص باز نمی‌گردد، بلکه کل کشور را شامل خواهد شد. بیگدلی یکی از آثار مثبت این تفاهم‌نامه را کمک به رانندگانی دانست که در شرایط سخت آب و هوایی فعالیت می‌کنند و با راه‌اندازی این سامانه، بدون دغدغه و به موقع، وجه خود را دریافت می‌کنند. وی همچنین آمادگی این بانک را برای مشارکت در زمینه توزیع آرد و دیگر کالاهای شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد. یزدان سیف، معاون وزیر صمت و رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران هم ضمن تشکر از کلیه دست‌اندرکاران بانک‌ملت و شرکت‌های زیرمجموعه بابت فراهم‌آوردن زمینه انعقاد این تفاهم‌نامه، بر لزوم توسعه زنجیره ارزش تاکید کرد و افزود: هر کشوری که سرعت گردش پول و بهره‌گیری از منابع خود را افزایش دهد موفق‌تر خواهد بود.

راز آسمان پایتخت

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، موضوع تفاهمنامه یادشده را پرداخت الکترونیک تحت بارنامه دانست و خاطرنشان کرد: امروز بانک ملت، گام نخست را برداشته و ارزش بازار حمل‌ونقل کشور به گونه‌ای است که می‌تواند کارآیی منابع مالی را در حوزه بانکی افزایش دهد و ضمن کاهش خروج منابع، توان بانک‌ها را برای پرداخت تسهیلات افزایش می‌دهد. وی بانک‌ها را جزو سرداران خط مقدم تحریم خواند و افزود: در این شرایط سخت، انجام این اقدامات بزرگ، افتخار ملی محسوب می‌شود. یزدان سیف اظهار امیدواری کرد که اجرای این طرح‌ها بتواند موجب کاهش ریسک بانک‌ها، کاهش هزینه مبادله و در نهایت نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل کشور شود. مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی تاکید کرد: این شرکت به دنبال استفاده از توان شرکت‌های استارت‌آپی است تا بتواند هزینه حمل‌ونقل آرد را نیز در شهرستان‌ها کاهش دهد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : بانک ملت
اوج آرام
ایده سبز
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز