وزیر صمت: افزایش عرضه خودرو از هفته آینده

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، از هفته آینده ایران خودرو روزانه 500 دستگاه و سایپا روزانه 200 دستگاه بیش از ظرفیت کنونی خود تولید خواهند کرد و به این ترتیب عرضه خودرو سازان افزایش خواهد یافت.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار خودرو اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، به نقل از صدا و سیما، فاطمی امین با بیان اینکه برنامه‌های طراحی‌شده برای اصلاح صنعت خودرو در حال اجرا است، اظهار کرد: تا دو سال آینده شاهد صنعت خودرویی بروز با تولیداتی کم مصرف و با کیفیت خواهیم بود.

اجرایی شدن 10 پروژه در صنعت خودرو

وی ادامه داد: از ابتدای آغاز به کار در وزارت صنعت، معدن و تجارت وعده کرده بودم ۱۰ پروژه در صنعت خودرو تعریف و اجرایی شود که اجرای آن‌ها از دو ماه پیش آغاز شده و با زمان بندی مناسب در حال پیشرفت است.

فاطمی امین با اشاره اینکه منکر بدهی‌های صنعت خودرو به قطعه سازان و زیان انباشته بالای آن‌ها نیستیم، افزود: در چند بخش در حال انجام کار هستیم که مدیریت جریان نقدینگی خودرو سازان، کاهش هزینه‌های سربار و اصلاح ساختار مالی شرکتهاست از جمله آنهاست.

آریاک سفر

وزیر صمت گفت: نوید می‌دهیم که برنامه‌های طراحی شده برای اصلاح صنعت خودرو به خوبی در حال انجام است و همه تعهدات ما در این صنعت اجرایی خواهد شد.

از مهم‌ترین اخبار بازار خودرو مطلع شوید:

تولید سالانه سه میلیون خودرو کم‌مصرف

فاطمی امین از تولید سالانه سه میلیون خودرو بروز و کم مصرف تا دو سال آینده با اجرای طرح اصلاح صنعت خودرو خبر داد و تصریح کرد: یکی از ۱۰ پروژه یاد شده، اصلاح ساختار صنعت خودرو است، به این معنی که روابط بین خودرو ساز و قطعه ساز نادرست است و در این بین آشفتگی زیادی وجود دارد که باید اصلاح شود.

بنا بر اعلام فاطمی، امروز بجای ارتباط مستقیم خودرو ساز با قطعه ساز و اینکه به‌طور مثال هر خودرو ساز با ۷۰۰ تا ۸۰۰ قطعه ساز کار کند که با خود مشکلاتی همچون پیچیده شدن مدیریت، سخت شدن کنترل کیفیت قطعات و قیمت‌ها را به دنبال دارد، به دنبال مجموعه سازی هستیم.

وی تصریح کرد: در این صورت هر خودرو ساز با ۷۰ تا ۱۰۰ مجموعه ساز کار خواهد کرد و مجموعه سازان نیز با قطعه سازان در ارتباط خواهند بود. این شیوه توسط خودرو سازان خارجی هم اجرایی شده و موفقیت آمیز بوده است.

مرتبط با : ایران خودروسایپا
نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز