وام 8 تا 20 میلیون تومانی خرید لپ تاپ ؛ بانک‌ها به نیاز مردم پاسخ می‌دهند؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

بررسی ها نشان می دهد برای خرید یک لپ تاپ معمولی به 8 تا 20 میلیون تومان پول نیاز است که بسیاری از متقاضیان چنین پولی ندارند و وام خرید لپ تاپ می تواند برای آنها بسیار کارگشا باشد.

به گزارش کاماپرس، وضعیت بازار لپ تاپ و قیمت ها در این بازار به صورتی درآمده که حتی فکر خرید لپ تاپ هم برای بسیاری از اقشار نیازمند به این وسیله مثل دانشجویان و دانش آموزان و کارمندان و کسبه و … ترسناک است.

خرید یک لپ تاپ معمولی به 8 تا 20 میلیون تومان پول نیاز دارد اما اگر دانشجو یا دانش آموز باشید تهیه این پول برای شما کار ساده ای نیست. در این شرایط  وام خرید لپ تاپ می تواند بسیار کارگشا باشد اما آیا در سیستم بانکی کشور هم به چنین موضوعی توجه شده و برای رفع نیاز مردم چاره و راهکاری اندیشیده شده است؟

وضعیت قیمت ها در بازار لپ تاپ

روزنامه هفت صبح درباره بازار لپ تاپ گزارشی تهیه کرده و در بخشی از این گزارش نوشته است؛ رئیس اتحادیه فناوران رایانه هفته گذشته پیش بینی کرده بود ظرف چند روز شاهد افزایشی عجیب در قیمت کالاهای دیجیتال از جمله لپ تاپ باشیم.سعید فرجی دلیل این پیش بینی را مسائلی مثل تخصیص ارز برای واردات،در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و مسائل مربوط به گمرک اعلام کرده است.

راز آسمان پایتخت

یک مقام صنفی با کلی تجربه حضور در بازار احتمالا همینطوری الکی پیش بینی های نمی کند اما موضوع مهمی که من و شما می دانستیم این است که فنر قیمت لپ تاپ ها دو، سه سالی می‌شود در رفته است. حالا قیمت لپ تاپ های به درد بخور در محدوده 24 و 25 هزار تومان درجا می‌زند. ضمنا برای داشتن لپ تاپ مناسب کارهای گرافیکی و نرم افزارهای تخصصی باید حدود 40 میلیون تومان پول بدهید.

لپ تاپ های حدود 100 میلیون تومانی هم وجود دارد اما بیشتر به درد اجرای بازی های کامپیوتری می خورند.ارزان ترین لپ تاپ ها حدود هشت تا 12 میلیون تومان هستند اما در صورتی که روی آنها دو صفحه گوگل کروم و مایکروسافت آفیس را به صورت همزمان باز کنید،هنگ می کنند.نتایج صبح تا ظهر چرخیدن ما در بازار لپ تاپ می گوید برای داشتن یک لپ تاپ با امکانات قابل قبول باید حدود 20 میلیون پول بدهید.

در بخش دیگری از این گزارش می خوانیم: افرادی با بودجه زیر 13 میلیون تومان هم می‌توانند از بازار برای خود لپ تاپ بخرند. هرچند اگر بخواهیم بدون تعارف حرف بزنیم چنین دستگاهی می تواند عملکردی شبیه ماشین حساب سوپرمارکت محله را داشته باشد؛ کند، سنگین، خسته و اعصاب خردکن!

این روزنامه در ادامه نوشته است؛ یادتان هست وقتی پراید 20میلیون می ارزید، بانک ها برای خرید ماشین به مردم وام می دادند؟!

در بسته بانک‌ها به روی تقاضای وام 

با سرکشی به بانک های دولتی و خصوصی و پرس و جو از آنها که آیا برای خرید لپ تاپ، وامی دانشجویی یا دانش آموزی به مبلغ 8 تا 20 میلیون تومان به صورت قرض الحسنه یا با سود پائین در این بانک ها می توان گرفت یا خیر ما را به این پاسخ می رساند که چنین وامی در بانک های دولتی و خصوصی وجود ندارد.

متصدی امور تسهیلات یکی از بانک ها در این باره به کاماپرس می گوید: چنین وامی فعلا در بانک ها موضوعیت ندارد. البته بانک تسهیلات قرض الحسنه ای به صورت بسیار محدود پرداخت می کند اما دریافت آن به دلیل محدودیت منابع شرایط سختی دارد. ضمنا برای دریافت سایر تسهیلات مختلف با سود مصوب بانک مرکزی – 15 درصد – نیز باید مراحل سپرده گذاری و تعیین رتبه اعتباری و سپردن تضامین مختلف را طی کرد.

در دو بانک قرض الحسنه مهر ایران و رسالت طرح های پرداخت وام به صورت متنوع پیش بینی شده است که شاید برخی از این طرح ها برای متقاضیان خرید لپ تاپ مناسب باشد. کاماپرس در گزارش های بعدی به معرفی این طرح ها خواهد پرداخت.

اخبار پربازدید را بخوانید:

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

اوج آرام
دادپویان
ایده سبز
رایانه کمک
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز