وام  300 میلیونی خرید مسکن شامل چه کسانی می شود؟

براساس نامه بانک مرکزی به بانک عامل، وام 300 میلیونی برای گروهی ازاقشار جامعه تصویب شده است اما این اقشار شامل چه گروه هایی هستند؟

به گزارش کاماپرس، بانک مسکن به عنوان بانک عامل وام 300 میلیونی خرید مسکن موظف به پرداخت این تسهیلات به نخبگان شده است.

این تسهیلات به افرادی پرداخت می شود که استعدادهای برتر و نخبگان علمی کشور هستند و این امر توسط بنیاد ملی نخبگان تایید شده و معرفی نامه برای آنها توسط این بنیاد صادر شده است.

بنا به اعلام ایلنا، بانک مسکن با ابلاغ دستورالعمل پرداخت این تسهیلات به نخبگان و استعدادهای برتر کشوری به شعب، فرایند پرداخت تسهیلات مسکن نخبگان به این گروه از متقاضیان مسکن را آغاز کرد.

خبر پربازدید امروز در حوزه مسکن:

آریاک سفر

بر این اساس و با استناد به نامه‌ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به موجب مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن، با پرداخت سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن نخبگان و استعدادهای برتر به مبلغ سه میلیارد ( ۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۳) ریال با مدت بازپرداخت ۲۰ سال و با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار (در حال حاضر ۱۸ درصد) موافقت شد که با توجه به ضوابط و دستورالعمل های شبکه بانکی و بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات مسکن و همچنین با در نظر گرفتن سیاست های اعتباری بانک مسکن این تسهیلات به افراد واجد شرایط با سقف جدید پرداخت خواهد شد.

افزایش سقف تسهیلات مسکن نخبگان از محل اعتبارات بانک مسکن در سال ۹۹ خواهد بود و سقف ۳۰۰ میلیون تومانی تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط که از این پس اقدام به ارائه درخواست به بانک مسکن کنند پرداخت خواهد شد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم وام و تسهیلات بانکی، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : بانک مسکن
نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

5 دیدگاه برای “وام  300 میلیونی خرید مسکن شامل چه کسانی می شود؟

  1. سیبسیبسیب گفته:

    الان مردم عادی توانایی خرید خونه ندارن چه برسه به نخبگان که کوفت هم ندارن

  2. حرف حساب گفته:

    سیصد میلیون وام ، سود 18 درصد و باز پرداخت 20 ساله. مبلغ هر قسط سه میلیونو پانصد هزار تومان و کل مبلغ باز پرداختی هم هشتصد و چهل و دو میلیون توامان! عالیه!

  3. محمد گفته:

    به به از این حمایت از نخبگان !!!! خواهشا حمایت نکیند… آخه یک نخبه که تازه هنوز کار گیر نیاورده از کجا طبق فرمول جدید بانک ها ماهی 4650000 تومان قسط بدهد. آخه مسئولین عزیز چطور برای یک وام 300 میلیونی باید 810 میلیون تومان فقط سود پس بدهیم. این چجور حمایتی استو این فقط خانه خراب کردن نخبه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز