هایاکارت چیست؟ چگونه می توان دریافت کرد؟

طرفداران فوتبال در سراسر جهان خود را برای برگزاری رویداد بزرگ جام جهانی قطر 2022 آماده می کنند. همه بازدیدکنندگان جام جهانی قطر به یک مجوز همه جانبه به نام هایاکارت نیاز دارند که برای مسابقات اجباری خواهد بود.

به گزارش کاماپرس، هایاکارت یا حیاکارت یک کارت دیجیتال است که علاوه بر تایید هویت بازدیدکنندگان چندین مزیت از جمله حمل و نقل عمومی رایگان برای دارندگان آن در روزهای مسابقه فراهم می کند.

همه مسافران قطر، خواه قصد شرکت در یک مسابقه را داشته باشند یا نه، در صورتی که از 1 نوامبر 2022 تا 23 ژانویه 2023 به قطر سفر کنند، باید برای دریافت کارت هایاکارت اقدام کنند. یکی از راه های دریافت هایاکارت استفاده از اپلیکیشن هیا است که هم اکنون با نسخه اندروید و ios در دسترس است.

مطالب مرتبط:

آریاک سفر

چگونه هایاکارت بگیریم؟

قبل از درخواست برای هایاکارت، لطفاً توجه داشته باشید که فقط دارندگان بلیط مسابقه می توانند برای دریافت هایاکارت اقدام کنند. متقاضیان قطری می توانند بدون رزرو محل اقامت و هتل، درخواست هیاکارت را ثبت کنند. متقاضیان بین الملی پس از تایید محل اقامت توسط پورتال هایا می توانند درخواست خود را تکمیل کنند. برای دریافت هایاکارت:

  • خرید بلیط خود را برای مسابقات جام جهانی قطر تکمیل کنید.
  • محل اقامت خود را تایید کنید.
  • اپلیکیشن هیا را نصب کنید و از طریق سامانه qatar2022.qa برای ثبت نام اقدام کنید.

همانطور که پیش از این گفته شد برای دریافت هایاکارت به تایید محل اقامت نیاز دارید. مجموعه ای از هتل ها، اقامتگاه ها، ویلا و آپارتمان، دهکده های تفریحی و حتی کابین کشتی کروز در فهرست محل های اقامت قرار گرفته اند. برای آن دسته از بازدیدکنندگانی که به خانه اقوام می روند نیز این امکان وجود دارد که آن محل اقامت نیز در سامانه ثبت شود. البته گفتنی است که هر میزبان حداکثر می تواند 10 میهمان داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

هایاکارت چه کاربردی دارد؟

دارندگان هیاکارت می توانند:

  • وارد قطر شوند.
  • با بلیط معتبر هر بازی به ورزشگاه بروند.
  • از حمل و نقل عمومی به صورت رایگان استفاده کنند.
  • از تور گشت شهری استفاده کنند.

هایاکارت چقدر هزینه دارد؟

برای گرفتن هایاکارت فقط به بلیط معتبر بازی و رزرو محل اقامت نیاز دارید و هیچ هزینه ای برای آن از شما دریافت نمی شود.

نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “هایاکارت چیست؟ چگونه می توان دریافت کرد؟

  1. امیرحسین گفته:

    مطلب بسیار مفیدی بود. از سایت شما متشکرم که بدون هیچ چشمداشتی همیشه مفیدترین و به‌روزترین مطالب کاربردی را در اولین فرصت منتشر می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز