مشاهده بیمه نامه ها در پورتال بیمه سامان

خرید آنلاین بیمه نامه

خرید آنلاین از شیوه های نوین و مدرن در دنیای امروزی است. تقریبا هر چیزی که بخواهید از طریق سایت های فروشگاهی ارائه می شود. احتمالا تجربه خرید اینترنتی لباس، کفش، لوازم منزل، وسایل برقی و … را دارید. تعداد کسب و کارهای آنلاین هر روز بیشتر می شود و این به دلیل استقبال بی نظیر از خدمات ارائه شده است. در این راستا خرید آنلاین بیمه نیز چند صباحی است به لیست خدمات اینترنتی اضافه شده است. شرکتهای بیمه با ارائه انواع بیمه نامه ها سهم بزرگی در رفاه شهروندان ایفا می کنند.

به گزارش کاماپرس، در راستا این خدمات مدیر فناوری اطلاعات شرکت بیمه سامان اعلام کرد: پس از سرویس‌های تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث و بدنه، خدمت تازه «صدور آنلاین بیمه‌نامه شخص ثالث» نیز برای مشتریان جدید روی سایت این شرکت راه‌اندازی شده است. الهه ادریسی با بیان اینکه صدور آنلاین بیمه‌نامه اتومبیل برای مشتریانی که از قبل با بیمه سامان همکاری نداشته اند آغاز شده است، اظهار کرد: صدور بیمه‌نامه آنلاین با وارد کردن کد ملی، تاریخ تولد و شماره موبایل و سپس ارسال کد احراز هویت آغاز شده و تنها طی چهار مرحله با حداقل اطلاعات ورودی صدور بیمه‌نامه انجام می‌شود. وی با اشاره به اینکه کل این فرآیند به صورت آنلاین انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: امکان دسترسی به این خدمت برای مشتریان جدید فراهم شده است تا نیازی به مراجعه حضوری نباشد. مدیر فناوری اطلاعات شرکت بیمه سامان با بیان اینکه روند صدور این بیمه‌نامه‌ها تا حد امکان ساده‌سازی شده و امکان مشاهده نرخ‌های مختلف در کنار پوشش‌های ارائه شده برای متقاضی کاملا فراهم است، ادامه داد: پس از تایید همه موارد توسط متقاضی، عملیات پرداخت حق بیمه به صورت آنلاین انجام و فایل الکترونیکی بیمه‌نامه برای بیمه‌گذار ارسال می‌شود.

به گزارش دنیای اقتصاد، ادریسی ضمن عنوان این مطلب که بیمه‌نامه بر اساس شهر و استان محل سکونت بیمه‌گذار، به نام بیمه‌گذار و با کد نماینده مستقر در آن شهر صادر می‌شود، افزود: پس از صدور بیمه‌نامه، طی نامه‌ای رسمی‌ به نماینده شرکت مراتب اطلاع‌رسانی می‌شود. وی با تاکید بر اینکه هنگام صدور بیمه‌نامه، تخفیف‌های بیمه‌نامه‌های پیشین برای خریدار نمایش داده می‌شود، گفت: بیمه‌نامه‌هایی که تا 15 روز مانده به تاریخ انقضا فعال باشند، قابل رویت هستند. مدیر فناوری اطلاعات شرکت بیمه سامان با بیان اینکه هر کاربر با مراجعه به پرتال امور مشتریان، می‌تواند همه بیمه‌نامه خود را که توسط بیمه سامان صادر شده است مشاهده کند، ادامه داد: فرآیند صدور بیمه‌نامه آنلاین کاملا امن و شخصی‌سازی شده است، به طوری که از ابتدای فرآیند صدور کد احراز هویت روی تلفن همراه متقاضی ارسال شده و در مرحله پرداخت وجه نیز کد پیگیری ارسال می‌شود تا کاربر از پرداخت وجه و صدور بیمه‌نامه اطمینان حاصل کند. به گفته وی، کد پیگیری برای یافتن مغایرت‌های احتمالی لازم و تاریخچه همه اقدامات مشتری در سیستم ثبت و توسط مدیر سیستم قابل مشاهده است. ادریسی با تاکید بر اینکه در فرآیند جدید، «عدم صدور المثنی» برای بیمه‌نامه ثالث موضوعیت ندارد، گفت: بیمه‌گذاران از این پس نباید نگران مفقود شدن بیمه‌نامه خود باشند، چراکه فایل بیمه‌نامه در اختیار آنها قرار گرفته و در هر زمان از طریق پرتال مشتریان قابلیت دانلود و چاپ را نیز دارد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : بیمه سامان
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *