مبلغ وام بازنشستگان افزایش پیدا کرد؛ تسهیلات 12 میلیونی با 24 قسط

ژیوار

مبلغ وام بازنشستگان با رشد 70 درصدی نسبت به سال گذشته به 12 میلیون تومان رسید. خبر افزایش مبلغ وام بازنشستگان را احمد اسفندیاری، معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی، اعلام کرد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ وام‌های بانکی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، اسفندیاری به جمعیت 4 میلیون نفری مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی اشاره داشته و بیان کرد که از دو سال پیش در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان و مستمری بگیران تغییراتی اعمال شد. این افزایش مبلغ تسهیلات بازنشستگان، ناشی از امضای تفاهم نامه‌ای با تکیه بر منابع داخلی سازمان و اعتبارات بانک رفاه کارگران در راستای هم افزایی و ایجاد تعامل بیشتر است. به گفته این مقام مسئول در دو سال اخیر نزدیک به 600 هزار فقره تسهیلات به مستمری بگیران پرداخت شد.

اخبار مرتبط را بخوانید:

سال 1399 مبلغ پرداختی تسهیلات به بازنشستگان 5 میلیون تومان بود و 330 هزار فقره وام به اعضای این گروه اعطا شد. تعداد تسهیلات پرداختی به بازنشستگان در سال 1400 به 300 هزار فقره رسید. مبلغ وام در سال گذشته 7 میلیون تومان بود. اما با رویکرد حمایت از بازنشستگان و مستمری بگیران، مبلغ این وام در سال جاری به 12 میلیون تومان رسیده است.

دریان سفر امید

شرایط پرداخت وام بازنشستگان چیست؟

حداکثر مدت زمان بازپرداخت این وام 24 ماه با کارمزد 4 درصد خواهد بود. با توجه به بازنشستگان هر استان برای کانون‌های بازنشستگی کشور سهمیه‌ای تعیین شده است. در زمان تعیین شده، اولین مرحله تسهیلات پرداختی به متقاضیان ثبت نامی توسط کانون‌های بازنشستگی اعطا خواهد شد، ضمنا میزان تسهیلات پرداختی از سقف مجاز هر استان بیشتر نخواهد بود.

آخرین آمار و اطلاعات از سازمان تامین اجتماعی بیانگر این است که 14 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش این مجموعه هستند. بالغ بر 4 میلیون نفر نیز حق بیمه بازنشستگی، از کار افتادگی و بازماندگی از تعهدات بلندمدت و کوتاه مدت بیمه‌ای و درمان را دریافت می‌کنند.

انتهای پیام

نهال گشت
تهران آهن
سبیت
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “مبلغ وام بازنشستگان افزایش پیدا کرد؛ تسهیلات 12 میلیونی با 24 قسط

  1. عبد الله گفته:

    ترا خدا بسه بسه ۱۲ میلیون ببین پفک میدن دیدگاهم چی بگیم وام به این بزرگ باید قدر این با نکها را داشته باشیم چرا ما نمک نشنا سیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز