لغو طرح ترافیک از 5 اردیبهشت ماه ؛ طرح آلودگی هوا لغو شد؟

تورهای مسافرتی لحظه آخر

ستاد ملی مقابله با کرونا در تازه ترین تصمیمات خود طرح ترافیک را لغو کرد. این ستاد در تصمیمی بحث برانگیز ممنوعیت تردد از ساعت 10 شب تا 3 بامداد را نیز در شب های قدر امسال لغو کرد.

به گزارش کاماپرس، لغو طرح ترافیک از فردا یکشنبه 5 اردیبهشت ماه اجرا می شود و فعلا پایانی برای آن در نظر گرفته نشده است. سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا این خبر را ساعتی پیش اطلاع داد اما درباره لغو طرح محدوده آلودگی هوا که محدوده آن بزرگ تر از طرح ترافیک است مطلبی نگفت.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابل با کرونا امروز شنبه چهارم اردیبهشت ۱۴۰۰، در پایان جلسه این ستاد به ارائه گزارشی از نشست امروز ستاد پرداخت و در مورد وضعیت بیماری کرونا در کشور، توضیحاتی ارائه داد.

اخبار مهم و پربازدید را بخوانید:

ورود و خروج خودروهای غیربومی به شهرهای قرمز ادامه دارد

راز آسمان پایتخت

وی، روند بیماری را همچنان صعودی دانست و گفت: ۱۸ استان کشور همچنان صعودی است و ۷ استان به شدت صعودی هستند که شامل تهران، خراسان رضوی، گلستان، همدان، خراسان شمالی و… است. یک تعداد از استان‌ها نزدیک به اوج خیز نزدیک شده اند.

رئیسی افزود: با نگاه دقیق‌تر می‌بینیم که متأسفانه وضعیت پروتکل‌ها خیلی افزایش پیدا نکرده است. بعد از دو هفته که محدودیت‌ها را اعلام کرده ایم، به ۶۱ درصد رسیده ایم و این اصلاً خوب نیست.

وی ادامه داد: از ۱۴ تا ۳۱ فروردین، ۵۶ درصد رشد ترددها داشته ایم و این در حالی است که ۳۰۱ شهر قرمز داریم و این نشان می‌دهد که خیلی از ترددها، بر خلاف محدودیت‌ها انجام می‌شود.

ماسک زدن در اماکن عمومی به 63 درصد رسید

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ماسک زدن در اماکن عمومی به ۶۳ درصد رسیده است. وی با اشاره به ویروس جهش یافته در هند، افزود: گفته می‌شود این ویروس خطرناک‌تر از ویروس‌هایی است که وجود دارد و از همین رو، هشدارهای بهداشتی در مرزهای شرقی کشور گوشزد شده است.

رئیسی همچنین از لغو طرح ترافیک در تهران از روز یکشنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۰ تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: لغو طرح ترافیک در تهران، یکی از مصوبات امروز ستاد بوده است. همچنین محدودیت‌های تردد شبانه در شب‌های قدر اجرا نمی‌شود.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

آهن رویال
دادپویان
آریاپی
ایده سبز
رایانه کمک
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز