قیمت طلا روز 18 مرداد 1401/ کاهش فاصله نرخ سکه و ارزش ذاتی آن

قیمت هر گرم طلای 18 عیار در روز جاری نسبت به سه روز قبل 9 هزار و 100 تومان بیشتر شد و به مرز 1 میلیون و 372 هزار و 700 تومان رسید. اما نرخ سکه در مقایسه با شنبه هفته جاری 0.1 درصد کاهش پیدا کرد و در محدوده 14 میلیون و 896 هزار تومانی قرار گرفت.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار طلا و سکه، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، نرخ اونس نیز در روز جاری نسبت به روز قبل 0.27 درصد بیشتر شد و به مرز هزار و 793 دلاری رسید. با وجود اینکه نرخ اونس بهبود پیدا کرده اما سرمایه گذاران از انجام معاملات بزرگ پرهیز می‌کنند. دلیل این خودداری نیز به مشخص نبودن برنامه‌های فدرال رزرو درباره آینده اقتصادی آمریکا برمی‌گردد. اگر بانک تصمیم بگیرد مجددا نرخ بهره بالا برود، قیمت اونس با کاهش بیشتری مواجه خواهد شد.

اخبار مرتبط را بخوانید:

اجاره خودرو در تهران

آیا نرخ سکه به پیشروی ادامه خواهد داد؟

امروز قیمت نیم سکه نسبت به سه روز قبل تغییری نداشت و در همان محدوده 8 میلیون و 200 هزار تومانی معامله شد. نرخ ربع سکه در مقایسه با شنبه بدون تغییر ماند و همان 5 میلیون و 200 هزار تومان باقی ماند. اما نرخ سکه گرمی نسبت به سه روز گذشته 0.1 درصد افزایش پیدا کرد و در محدوده 3 میلیون و 43 هزار تومانی قرار گرفت. افزایش نسبی قیمت طلا و دلار باعث شده تا ارزش ذاتی سکه بالاتر رود. گروهی از معامله گران با توجه به شرایط کنونی و رشد ارزش ذاتی سکه، در انتظار افزایش قیمت سکه هستند. اگر نرخ دلار پیشروی بیشتری داشته باشد، نرخ سکه نیز بیشتر خواهد شد. اما گروهی معتقدند نرخ سکه طی پانزده روز گذشته در یک مرز خاصی معامله شده و نباید نسبت به رشد قابل توجه آن امیدوار بود.

انتهای پیام

قیمت روز تیرآهن
نرم افزار حسابداری
وکیل پایه یک آنلاین
سیم آخر-کاماپرس
لوازم آرایشی سفیر
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز