عیدی امسال کارگران و کارمندان چقدر است؟

میزان حداقل و حداکثر عیدی کارگران در سال جاری به ترتیب برابر با دو برابر و سه برابر حذاقل دستمزد آن‌ها خواهد بود.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس به نقل از خبر آنلاین، با احتساب حداقل و حداکثر دریافتی کارگران در سال جاری، حداقل عیدی دریافتی آن‌ها به ترتیب پنج میلیون و 310 هزار و 990 تومان است. این مبلغ برابر با حداکثر عیدی سال گذشته است. همچنین حداکثر عیدی و پاداش در سال جاری هفت میلیون و 966 هزار و 485 تومان است. این رقم معمولا با حقوق بهمن یا اسفند واریز می‌شود.

پربازدیدترین ویدیوی امروز را ببینید:

رقم عیدی و پاداش واریزی برای کارگران مطابق قانون کار، برای هرکارگر نسبت به یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد او است. ضمنا اگر کارگری کمتر از یک سال کار کرده باشد، میزان دریافتی او به ماخذ 60 روز مزد و به نسبت مدت کار او در سال حساب می‌شود.

کرمان موتور شیراز

بیشتر بخوانید:

گفتنی است، اگر در کارگاهی مطابق عرف مبلغی بیشتر از موارد مذکور واریز شود، همان مبلغ معتبر خواهد بود. ضمن این‌که رقم عیدی سالانه در مجموع باید برابر با یک دوازدهم میزان معافیت مالیاتی ماده 84 قانون مالیات‌های مستقیم باشد.

همچنین در بخشنامه بودجه ابلاغ شده به سازمان‌ها، مبلغ مشخصی برای عیدی کارمندان مشخص نشده است. به نظر می‌رسد این مبلغ برابر با رقم تعیین شده برای شرکت‌های دولتی، یعنی یک میلیون و 650 هزار تومان باشد.

نرم افزار حسابداری
آیرومارت-کاماپرس
آسیاتک
آریا کیا سفر
دومینیکا پارادایس
ایمالز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “عیدی امسال کارگران و کارمندان چقدر است؟

  1. نادر گفته:

    سلام کارگران خدماتی با قرار داد کارگری چرا در طول سال کارگر هستیم ولی موقع عیدی و پاداش جزو کارمندان رده بالا میشیم .این بدور از انصافه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت