عمل خیرخواهانه شرکت فورد در دوران کرونا

فورد
تورهای مسافرتی لحظه آخر

شرکت فورد با فروش ۱۷۷ میلیارد دلاری در سال ۲۰۰۶، از لحاظ درآمد به عنوان چهارمین خودروساز جهانی بعد از جنرال موتورز، دایملر آ گ و تویوتا قرار گرفت. بدین ترتیب رتبه نهم برترین شرکت‌های جهان، به فورد اختصاص یافت. میزان تولید خودرو در این سال در شرکت۵,۹۷۶,۰۰۰ دستگاه بوده‌است که نیمی از آن در آمریکای شمالی تولید شده‌است.

به گزارش کاماپرس، در سال ۲۰۱۲ میزان درآمد فورد به ۱۳۴ میلیارد دلار کاهش یافت، که در این سال، سود خالصی معادل ۵٫۶۶ میلیارد دلار را عاید این کمپانی نمود. شرکت فورد از سال ۲۰۱۰ به بعد، در فهرست بزرگترین خودروسازهای جهان یک پله سقوط کرد و پس از جنرال موتورز، تویوتا، گروه فولکس‌واگن و دایملر آ گ در جایگاه پنجم قرار گرفت.

فورد موتور از توزیع مجانی ۱۰ میلیون ماسک در بین جمعیت پرخطر ایالات‌متحده که دسترسی محدودی به تجهیزات محافظت شخصی دارند برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داده و قرار است در ادامه سال‌جاری نیز ماسک‌های بیشتری را اهدا کند. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از گلف‌نیوز، شرکت خودروسازی فوردموتور اعلام کرد که در پروژه آپولو که در همکاری با صندوق این شرکت طراحی شده است در نظر دارد تعداد ۱۰ میلیون ماسک را به جوامع پرخطری که دسترسی محدودی به تجهیزات محافظت شخصی دارند، اهدا کند. عواید حاصل از این اعانه شامل سازمان‌های غیرانتفاعی در سراسر ایالات‌متحده، مدارس و دیگر جوامع در خطر قرار خواهد گرفت که هم‌اکنون با کمبود ماسک و دیگر تجهیزات محافظت شخصی مواجه هستند. دنیای اقتصاد در گزارشی افزود: تاکنون تعداد ۷۵ میلیون قطعه تجهیزات محافظت شخصی توسط پروژه آپولو شرکت فورد تولید شده و در اختیار کارکنان بخش سلامت و کسانی که در خطر مقدم مبارزه با شیوع ویروس کرونا قرار دارند، تحویل داده شده است. فورد در همکاری با اتحادیه کارگران متحد این تعداد از تجهیزات را از زمان شیوع ویروس کرونا در ماه مارس تولید و عرضه کرده است. این موارد شامل بیش از ۱۹ میلیون شیلد محافظ صورت، ۴۲ میلیون ماسک، ۵۰ هزار ونتیلاتور ‌(دستگاه تنفس مصنوعی)، ۳۲ هزار دستگاه تصفیه هوا و ۶/ ۱ میلیون البسه مخصوص قرنطینه قابل شست‌وشو می‌شود. پروژه آپولو اشاره به تلاش‌های شرکت خودروسازی فورد برای تامین تجهیزات محافظت شخصی موردنیاز در ایالات‌متحده دارد تا به دولت فدرال در کنترل شیوع ویروس کرونا کمک کند. فورد، دومین خودروساز بزرگ ایالات‌متحده اعلام کرده است که جمعیت هدف برای اهدای ۱۰میلیون ماسک شناسایی و روند توزیع آنها هم‌اکنون نیز آغاز شده است. فورد خاطرنشان کرد در ادامه و با افزایش ظرفیت تولید ماسک، تعداد بیشتری از این محصول را اهدا خواهد کرد.

پیش از این، جنرال‌موتورز و فورد اعلام کردند که در آستانه تکمیل تولید ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) هستند که دولت ترامپ آنها را در پاسخ به افزایش موارد ابتلای به کرونا سفارش داده است و اکنون نیز در حال کاهش تولید و خروج از این عملیات هستند. اکنون بسیاری از دستگاه‌های تنفس‌مصنوعی که توسط خودروسازان آمریکایی به تولید رسیده است در انبارهای دولت فدرال نگهداری می‌شوند، زیرا اغلب پزشکان دیگر تمایلی به استفاده از این دستگاه برای بیماران کرونایی ندارند و آنها را دارای عوارض جانبی خطرناکی می‌دانند. دولت ایالات‌متحده اکنون دارای ۱۰۸ هزار دستگاه ونتیلاتور در انبار خود است.

راز آسمان پایتخت

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : فورد
دادپویان
اوج آرام
ایده سبز
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز