عرضه اولیه یک شرکت سیمانی جدید

پس از رکوردشکنی عرضه اولیه سیمان تامین در بورس، مدیران شستا از عرضه اولیه سیمان آبیک خبر دادند.

به گزارش کاماپرس، رضا جمارانیان، مدیرعامل هلدینگ سیمان تامین همزمان با عرضه اولیه این شرکت در بورس به خبرنگاران وعده داد که طی دو تا سه ماه آینده سیمان آبیک نیز وارد بورس شود.

مدیرعامل سیمان تامین گفت: سیمان تامین از زیرمجموعه‌های شستا محسوب می‌شود. در حال حاضر 45 شرکت زیرمجموعه داریم که از این تعداد 30 شرکت به صورت مدیریتی و 15 شرکت به صورت سهامداری اداره می‌شود. همچنین از این 45 شرکت 26 شرکت در بورس بوده و 19 شرکت غیربورسی هستند و ارزش کل پرتفو سیمان تامین حدود 21 هزار میلیارد تومان برآورده شده است.

وی با اشاره به این که به جز سیمان آبیک تمام شرکت‌های تابعه مستقیم و غیرمستقیم سیمانی بورسی هستند، وعده داد: در هفته‌های گذشته تلاش برای بورسی شدن سیمان آبیک آغاز شده و سهام این شرکت نیز به زودی در بورس عرضه خواهد شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

طبق اطلاعات مندرج در سایت این شرکت، سمان آبیک در سال ۱۳۴۸ تأسیس شده است. واحد اول آن در سال ۱۳۵۲ با ظرفیت اسمی ۳۵۰۰ تن کلینکر در روز و واحد دوم با ظرفیت اسمی ۴۰۰۰ تن کلینکر در روز در سال ۱۳۵۸ به بهره‌برداری رسید. در نیمه دوم سال ۱۳۸۸ واحد اول با ظرفیت اسمی روزانه ۸۵۰۰ تن در روز بهینه‌سازی شد. با این حساب این شرکت در حال حاضر با توان تحویل روزانه بیش از 13 هزار تن سیمان، از جمله بزرگترین کارخانه‌های سیمان کشور به شمار می‌رود.

سیمان آبیک هیچ‌گونه آلایندگی ندارد

مدیرعامل شرکت سیمان آبیک دی‌ماه سال گذشته در نشست خبری خود با رسانه‌ها در خصوص وضعیت اشتغالزایی و میزان تولیدات این کارخانه گفت: سیمان آبیک یکی از برند‌های برتر ملی و از خوشنام‌ترین تولیدکنندگان بین المللی است که فعالیت خود را در سال ۱۳۴۸ آغاز و پس از گذشت نیم قرن، در حال حاضر با اشتغالزایی مستقیم برای ۱۵۰۰ نفر در دو خط تولید به تولید انواع سیمان با تنوع بسته بندی شامل فله، کیسه، فله کلینکر اقدام کرده است. خوشبختانه با نیرو‌های توانمند خود در کارخانه سیمان آبیک ۲۶ درصد افزایش تولید سیمان فله، ۸ درصد افزایش تولید سیمان پاکتی، ۴ برابر افزایش صادرات را داشته ایم که امید است این روند مثبت ادامه داشته باشد.

او همچنین در خصوص حواشی موجود در خصوص آلایندگی این واحد تولیدی گفت: ما با طراحی و اجرای ۲۱۷ هکتار فضای سبز در فضای سایت کارخانه که بزرگترین فضای سبز کارخانجات این منطقه و سیمان کشور است و همچنین با بهره گیری از انواع دستگاه‌ها از جمله نصب ۱۲۵ دستگاه انواع بک فیلتر برای جذب گرد و غبار و صرف اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای پیشگیری از مشکلات محیط زیستی طی سال‌های اخیر، خوشبختانه با بررسی و پایش‌های مستمر سازمان محیط زیست هیچگونه آلایندگی نداریم.

سیمان آبیک سال 91 وارد بازار دوم بورس شد

شرکت سيمان آبيک تیرماه سال 1391 با نماد «سابيک» و با پلاك 472 در فهرست نرخ‌هاي بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد. طبق گزارش ایسنا با توجه به موافقت هيات‌پذيرش بورس اوراق بهادار در جلسه سوم ارديبهشت 1391 با پذيرش سهام شركت سيمان آبيک در بورس اوراق بهادار تهران، از تاريخ 18 تير ماه شرکت سيمان آبيک به عنوان چهارصد و هفتاد و دومين شركت پذيرفته در بورس درج شد.

براساس اين گزارش سيمان آبيک در بخش «ساخت ساير محصولات کاني غيرفلزي»، گروه «ساخت محصولات کاني غيرفلزي طبقه‌بندي نشده در جاي ديگر» و طبقه‌ «ساخت سيمان، آهک و گچ»، با كد 31-94-26 و نماد سابيک در فهرست نرخ‌هاي تابلوي بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج ‌شد.

 

انتهای پیام

مرتبط با : سیمان آبیک