طلا به این 5 دلیل گران تر می‌شود

طی ماه های اخیر ارزش طلا روندی صعودی داشته است و انتظار می رود که این روند در هفته های آتی هم ادامه پیدا کند.

به گزارش کاماپرس، حدود یک ماه پیش رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در اظهاراتی اعلام کرد که چشم‌انداز قیمت جهانی طلا افزایشی است، موضوعی که نشریه معتبر و سرشناس فوربس هم مهر تایید بر آن می زند و به ۵ دلیل اصلی برای گران شدن طلا در آینده اشاره می کند.
نشریه فوربس پیش بینی می کند که بهای جهانی طلا در روزها و هفته های آتی بیشتر و بالاتر از آنچه اکنون هست، می رود، 5 دلیلی که این نشریه برای گران شدن قیمت طلا عنوان می کند عبارتند از موج دوم کرونا، تعرفه های جدید احتمالی آمریکا علیه اروپا، جنگ تجاری آمریکا و چین، نرخ بیکاری در آمریکا و فصل درآمدها.

دلیل اول:
اما نخستین دلیلی که فوربس اعلام کرده عبارت است از موج دوم کرونا، درواقع تهدیدات بروز موج دوم شیوع کووید ۱۹ موجب شده بسیاری از سرمایه گذاران دارایی های خود را در معرض خطر ببینند.

دلیل دوم:
دومین دلیلی که فوربس برای تداوم روند صعودی قیمت طلا نام برده عبارت است از تعرفه های جدید احتمالی آمریکا علیه اروپا، با توجه به اینکه ترامپ در حال سنجش اعمال تعرفه جدید بر ۳.۱ میلیارد دلار صادراتی است که از انگلیس، اسپانیا، فرانسه و آلمان وارد می شود. اگر تنش در روابط آمریکا و اروپا بر سر این مساله ادامه یابد و ترامپ از موضع خود عقب نشینی نکند ، بعید است که دارایی سرمایه گذاران از خطر دور بماند.

دلیل سوم:

سومین دلیل به جنگ تجاری آمریکا و چین بازمی گردد، چین کشوری نیست که دست روی دست گذاشته و اجازه دهد ایالات متحده موجب آزار و اذیت تجاری و اقتصادی آن شود و معامله تجاری شماره یک میان واشنگتن و پکن به دلیل وجود ویروس کرونا، به شدت شکننده است.

بیشتر بخوانید:

دلیل چهارم:

اما چهارمین دلیل به نرخ بیکاری در آمریکا باز می گردد، اطلاعات هفتگی مربوط به مطالبات بیکاری همچنان نقاشی کسل کننده ای از بازار کار در ایالات متحده است. متأسفانه، با تعطیلی منطقه ای فروشگاه ها در آمریکا، به نظر می رسد که بهبودی جزئی که تاکنون شاهد آن بودیم نیز ممکن است مورد تهدید جدی قرار بگیرد.

دلیل پنجم:

آخرین دلیل به فصل درآمدها باز می گردد، با از سرگیری مجدد اقتصادها، امیدهایی برای بهبود و پیشرفت ایجاد شده است اما ظهور موج دوم کرونا ویروس به احتمال زیاد بخش اعظمی از شرکت های آمریکایی را تحت تاثیر خود قرار می دهد که سرمایه گذاران آن را دوست ندارند.

 

انتهای پیام

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 212
دوست نداشتم: 103
میانگین امتیازات: 2.06

20 دیدگاه در “طلا به این 5 دلیل گران تر می‌شود

اونایی که پولهاشون را تبدیل به طلا کردن الان چه سودی میبرن !!! وای به حال ما فقیر بیچاره‌ها…..

شما هم تبدیل کنید انس جهانی تا 3000 دلار هم میره. تو بازار سرمایه همیشه فرصت هست

طلا جهانی میره بالا تو ایرانم میره بالا، جهانی طلا کاهش پیدا میکنه بازم تو ایران میده بالا.تمام سیاست ها در ایران بر افزایش قیمت.حتی این مطلب در جهت همین سیاست

نوچ تو این مملکت چیزی ارزون نمیشه فقط در آمدکارگرا پایین میاد سفره هامون کوچیک میشه

نمیدونم اگه آمریکا نبود مینداختن گردن کی؟؟؟؟

این پنج تاا دلیلو نشریه فوربس نوشته نه مسسئولین لطفا اول مطلب رو بگیرید ببعد نظر و تحیل ارائه بدید:
نشریه فوربس پیش بینی می کند که بهای جهانی طلا در روزها و هفته های آتی بیشتر و بالاتر از آنچه اکنون هست، می رود، ۵ دلیلی که این نشریه برای گران شدن قیمت طلا عنوان می کند:

اینم ببگم من موافق سیاست ها و اوضاع قمر در عقرب اقتصادیمون نیستم و واقعا مسئولین گندشو درآوردن ولی مطمئنن همیشه رد پای کثیف آمریکا در تمام مشکلات بزرگ بشری هویدا و مشخصه ،، بی کفایتی مسئولین باعث تبرعه آمریکا نمیشه همچنین خباثت آمریکا هم نباید بهانه مسئولین باشه چون ما با این همه ثروت نباید با این وضعیت زندگیی کنیم

به نفع امریکارچندان نیست که انس بالا رود روسبه ,پوتین فهیم ودلاور بیشترین طلاراخریدچون مغزش بسیار بیش ازسایر جهانیان کارمیکنداومعرکه هست ,,,اماانس جهانی سک نکنید درانتخابات امریکا وتا چند ماه بعدازان به سدت افت وبه کانال ۱۵۰۰نزدیک میشود درنظر رضابانکی ابدا شکن نکنید انگونه که پارسال دقیقا گفتم ۱۴۴۴رد ۱۵۳۳رد وبعدازرد ۱۶۳۴به کانال ۱۷۷۷حتما خواهدرسید حال برعکس پارسال گویم انس به کانال ۱۵۰۰نزدیک خواهد شددرفرمایشات عمورضا ابدا شک نکنید,,ومنتظر پاییز وریزش شد یدانس جهانی باشید,,,ضمنا اگر اگردولت وهمتی مانع وسد نشوند دلار هم به کانال ۱۴و۱۵حتما افت خواهد کرد ,تلفن من موجوده باهرکسی حاضرم نقدا شرط دهها میلیونی ببندم ,,سکه پاییز افت خواهد کرد,دلار ۱۴ راحتما خواهیددیداگرحکومت مانع ان نشود ,انس حهاتیست وبه ایران ارتباط ندارد. , اینرادرمغز خود ثبت وضبط کنید وبخاطرداشته باشید محال است عمورضا حرفش ذره ای خلاف واقع شود انس جهانی رامن تعیین میکتم ,,افتاد,,۱۰تیر۹۸,,,,,,,بامن تملس بگیرید جهت شرط بندی

شماره ت رو ک نذاشتی عمو 🙂
مشکلی نیست ک جهانیش کم میشه، مشکل محاسبه اینه که:
وقتی جهانی بره بالا، ایرانی میره بالا؛
وقتی جهانی میاد پاییین ایرانی میره بالا؛؛
کلا ایرانی میره بالا… حالا تشخیص اینکه کی میاد پایین مهمه… اینو بگو.

قیمت ها در ایران آسانسوری نیست ؟منطق بالارفتن و احتکار وکم فروشی بسیار قوی تر است از منطق بازار جهانی ؟همیشه دولت ها با اهرم واردات قیمت ها را در ایران تعدیل کردهاند ؟اما دریغ ودرد که امروز دولت نه می تواند ارز وارد کند ونه می تواند طلا وارد کند ؟کشوری که طی 60 سال اخیر درامدهای نفتی را برباد داده است تازه حال می خواهد از خواب بیدارشود اما چقدر دیر ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *