طرح مسکن ملی با نهضت ملی مسکن ادغام شد

طرح اقدام ملی مسکن نمی‌شود و با طرح نهضت ملی مسکن ادغام‌شده است و به‌زودی تعدادی از این واحدها افتتاح و به متقاضیان تحویل می‌شود.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار مسکن، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس و به نقل از عصر ایران، مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در رابطه با طرح مسکن ملی گفت: این طرح متوقف نمی‌شود و با طرح نهضت ملی مسکن ادغام‌شده است و به‌زودی تعدادی از این واحدها افتتاح و به متقاضیان تحویل می‌شود.

حسن صبوری بیان کرد: نهضت ملی مسکن از بزرگ‌ترین اقدامات و اهداف دولت سیزدهم است که به تبع آن در استان قم نیز تمام دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی برای عملیاتی کردن آن تمام تلاش و امکانات خود را به کار می‌بندند.

وی افزود: در این طرح تاکنون ۴۶ هزار متقاضی موفق به ثبت نام شده اند و امیدواریم برای تمامی افراد حائز شرایط و پالایش نهایی شده تأمین مسکن انجام شود و همه آن‌ها صاحب‌خانه شوند.

کرمان موتور شیراز

صبوری با بیان این که بخشی از هزینه ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن از طریق اعطای تسهیلات بانکی انجام می‌شود، توضیح داد: در کلان‌شهرها از جمله قم، مبلغ این تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومان است که البته جزییات و دستورالعمل آن تاکنون به استان ها ابلاغ نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم افزود: بسته‌های مختلفی از نرخ سود تسهیلات بانکی قابل ارائه خواهد بود به این ترتیب که افراد بنا به جایگاه خود در دهک‌های درآمدی، نرخ سود متفاوتی از این تسهیلات را پرداخت خواهند کرد.

صبوری به ایجاد صندوق ملی مسکن اشاره کرد و اظهار کرد: درآمد ناشی از دریافت مالیات از خانه‌های خالی به این صندوق واریز می‌شود و برای بخشی از آورده دهک‌های پایین تخصیص می‌یابد.

در همین زمینه بخوانید:

وی با مهم دانستن مبلغ و رقم تسهیلات بافت فرسوده، تصریح کرد: در صورتی که تخصیص تسهیلات بانکی به واحدهای بافت فرسوده، قابل توجه و همراه با نرخ سود بانکی پایینی باشد، ساکنان خود مبادرت به نوسازی واحدهای مسکونی می‌کنند و این امر مشوق خوبی خواهد بود.

نرم افزار حسابداری
آیرومارت-کاماپرس
دومینیکا پارادایس
آسیاتک
ایمالز
آریا کیا سفر
قیمت روز لپ تاپ
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت