طرح حذف سن از شرایط بازنشستگی به ضرر کارگران است؟

برخی از نماینده های مجلس با تدوین طرحی خواستار حذف حداقل سن بازنشستگی با پرداخت ۳۰سال حق بیمه شدند. اما به اعتقاد علیرضا حیدری کارشناس روابط کار این طرح خلاف منافع جمعی کارگران است.

به گزارش کاماپرس، در طرحی که ۲۹ نفر از نمایندگان پیشنهاد داده اند حداقل سن بازنشسته ها مطرح نیست. اگر این طرح به تصویب برسد کسانى که ۳۰ سال تمام کار کرده اند و در هر مورد حق بیمه مـدت مزبور را به سازمان پرداخته اند می‌توانند تقاضاى مستمرى بازنشستگى کنند.

در مقدمه این طرح آمده است:« مطابق با تبصره ۱ ماه ۷۶ قانون تامین اجتماعی کسانی که ۳۰ سال تمام کار کرده و در هر مورد، حق بیمه مدت مزبور را به سازمان پرداخته باشند، در صورتی که سن مردان ۵۰ سال و سن زنان ۴۵ سال تمام باشد می‌توانند تقاضای مستمری بازنشستگی نمایند.»

اخبار مهم مرتبط را بخوانید

به گزارش ایلنا قرار است طرح نمایندگان مجلس، شرط سنی را از شروط بازنشستگی تامین اجتماعی کامل حذف کند؛ بنابراین ممکن است یک مرد ۴۷ یا ۴۸ ساله، به شرط پر کردنِ ۳۰ سال سابقه بیمه، بازنشست شده و تقاضای مستمری کند.

در دلایل توجیهی این طرح آمده طرح برای دولت بار مالی ایجاد نمی‌کند، اما در عوض برای سازمان تامین اجتماعی، بار مالی سنگین ایجاد می کند. اگر قرار باشد سازمان فقط به یک میلیون بیمه شده‌ خود فقط دو یا سه سال مستمری بیشتر پرداخت کند و حق بیمه کمتر بگیرد، خیلی ساده به مرز ورشکستگی می رسد.

این طرح به ضرر تامین اجتماعی است

علیرضا حیدری کارشناس روابط کار درباره این طرح جدید نمایندگان به ایلنا می گوید:« چنین طرح‌هایی می‌تواند تامین اجتماعی را به مرز ورشکستگی بکشاند.

پیش‌شرط هر نوع بازنشستگی در همه جای جهان، سن است؛ استانداردهای بیمه‌ای نیز بر ضرورت بازنشستگی براساس سن تاکید دارند؛ مساله مهم تفاوت سن بازنشستگی و امید به زندگی است؛ وقتی شرط سن حذف شود، فاصله شروع بازنشستگی با سن امید به زندگی بسیار زیاد می‌شود؛ مثلاً طرف ۴۸ ساله بازنشست می‌شود اما امید به زندگی ۷۵ سال است؛ قریب به سی سال سازمان باید به خودش مستمری بپردازد و تعهدات درمانی را در قبال فرد و افراد تحت تکفل او انجام دهد و بعد از فوت او نیز باید به بازماندگان او پرداخت صورت بگیرد.»

به گفته حیدری تنها منبع درآمد صندوق‌های بازنشستگی از محل حق بیمه شاغلان است؛ او در ادامه می گوید:« هر کارگر، سهمی از درآمد دوران اشتغال خود را در صندوق پس‌انداز می‌کند و همین پس‌انداز باید بتواند مستمری و خدمات درمانی دوران بازنشستگی را پوشش بدهد.

فراموش نکنیم از ۳۰ درصد حق بیمه پرداختی، فقط ۲۱ درصد برای بلندمدت و مستمری بازنشستگی ذخیره می‌شود، ۹ درصد بابت درمان است و در همان سال، مصرف شده و تمام می‌شود. اگر بخواهند شرط سنی را برای بازنشستگان عادی نیز حذف کنند، دیگر وضعیت سازمان واقعا بحرانی می شود.»

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.