سیم کارت های سبز ودافون راهی بازار می‌شوند

تورهای مسافرتی لحظه آخر

کمپانی ودافون با هدف کاهش آلودگی‌های زیست محیطی پس از این سیم کارت های دوستدار محیط زیست را تولید می‌کند.

به گزارش کاماپرس، به نقل از EveningStandard، ودافون قصد دارد که در آینده از نوعی پلاستیک بازیافتی برای تولید سیم‌کارت‌های خود استفاده کند تا اثرات منفی محصولاتش بر محیط زیست را کاهش دهد. ودافون این تصمیم را به‌عنوان بخشی از اقدامات کمپانی برای حرکت به سمت تولید محصولات سبز و کاهش آلودگی‌های محیط زیستی معرفی کرده است.

پلا‌ستیک: بزرگ‌ترین معضل محیط زیست

دانشمندان اظهار می‌کنند که تنها ۹ درصد از پلاستیک مصرفی انسان‌ها بازیافت شده و هرساله حدود ۸ میلیون تن پلاستیک به اقیانوس‌ها وارد می‌شوند. طبق برآورد محققان، تا سال ۲۰۵۰، مقدار پلاستیک روی زمین بیشتر از تعداد کل ماهی‌های دنیا خواهد بود! امروزه پلاستیک به جدی‌ترین معضل محیط زیستی در جهان تبدیل شده است و شرکت‌های مختلف برای کاهش یا حذف آن از فرآیند تولید خود تلاش می‌کنند.

مدیر گروه تجاری ودافون با اشاره به اقدام جدید این کمپانی گفت: هدف نهایی شرکت این است که مصرف پلاستیک برای تولید سیم‌کارت‌ را به طور کامل حذف کنیم.

راز آسمان پایتخت

دیگر اخبار این حوزه را بخوانید:

ودافون در سال گذشته نیز سایز سیم‌کارت‌های خود را به نصف کاهش داد که بر اساس داده‌های ودافون باعث کاهش مصرف ۳۴۰ تن پلاستیک در هر سال ‌شده است. طبق اطلاعیه ودافون، این شرکت سیمکارت‌های بازیافتی خود را تا زمانی تولید می‌کند که سیم‌کارت‌های دیجیتال در بین کاربران گوشی‌های همراه متداول شوند.

ودافون یک شرکت مخابراتی بین‌المللی است که دفتر مرکزی آن در بریتانیا قرار دارد. این شرکت در سال ۱۳۹۵ با امضای قراردادی با شرکت داده‌گستر عصر نوین یا های وب وارد بازار الکترونیک ایران شد. ودافون به ارائه خدمات ارتباطی در بیش از ۳۰ کشور‌ جهان مشغول بوده و جزو پردرآمد‌ترین شرکت‌های مخابراتی محسوب می‌شود.

به  گفته این غول حوزه ارتباطات، ودافون سیم‌کارت‌های دوستدار محیط زیست را از ماه میلادی جدید به مشتریان خود ارائه می‌کند که به تدریج جایگزین سیم‌کارت‌های قدیمی خواهند شد.

سیم‌کارت‌های جدید ودافون در تمامی نمایندگی‌های این کمپانی در اروپا از جمله انگلستان و همچنین دیگر بازار‌ها مانند ترکیه، مصر و آفریقا عرضه خواهند شد.

مرتبط با : های وبودافون
آریاپی
آهن رویال
ایده سبز
اوج آرام
دادپویان
رایانه کمک
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز