سود میلیاردی برای وام نهضت ملی مسکن!

طبق اطلاعات موجود، بین وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی توافقی مبنی بر بازپرداخت پلکانی اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن اتفاق افتاده است؛ زیرا میزان سود این اقساط طی 20 سال بازپرداخت بسیار سنگین می‌شود.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار مسکن، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، سود وام 450 میلیون تومانی طی 20 سال پرداخت قسط تقریبا یک میلیارد و 500 میلیون تومان خواهد بود. در همین راستا رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، خبر از پلکانی شدن بازپرداخت این وام داده است. البته بخشی از مبلغ این اقساط به وسیله دولت پرداخت خواهد شد تا هزینه‌ها برای مردم کمتر شود. هنوز درباره چگونگی پرداخت این مبلغ توسط دولت اخباری منتشر نشده است.

اخبار مرتبط را بخوانید:

کرمان موتور شیراز

طبق اعلام قبلی محمود محمودزاده، میزان تسهیلات مسکن ملی 250 میلیون تا 450 میلیون تومان است و نرخ بهره آن هم در بازه پنج تا 18 درصدی قرار دارد. یارانه نرخ بهره به تمامی اقشاری که واجد شرایط دریافت این وام هستند تعلق می‌گیرد اما مبلغ آن برای همه یکسان نیست.

میزان اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن

به طور مثال در صورتی که وام 450 میلیون تومانی با نرخ پنج درصد و مدت زمان بازپرداخت 20 ساله به فردی پرداخت شود، مبلغ اقساط ماهیانه برای وی 2 میلیون و 320 هزار تومان خواهد بود.

مبلغ این اقساط در دوره پنجم بازپرداخت تقریبا به 2 میلیون و 611 هزار تومان می‌رسد. میزان این اقساط در سال دهم 3 میلیون و 27 هزار تومان خواهد شد. سال پانزدهم این میزان قسط تقریبا 3 میلیون و 510 هزار تومان خواهد بود. اما در سال بیستم بازپرداخت اقساط به 4 میلیون و 69 هزار تومان خواهد رسید.

با این حال مورد ذکر شده تنها مثال است و هنوز اطلاعات دقیقی درباره میزان بازپرداخت اقساط این وام در دسترس نیست، چون میزان حمایت دولت باعث تغییر مبلغ اقساط وام خواهد شد.

نرم افزار حسابداری
دومینیکا پارادایس
قیمت روز لپ تاپ
آریا کیا سفر
ایمالز
آیرومارت-کاماپرس
آسیاتک
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت