ریزش زیاد شاخص کل و خوشحالی سهامداران شستا!

ژیوار

امروز افت شاخص کل بازار بورس از همیشه شدیدتر شد و در پایان معاملات روز جاری این شاخص به محدوده یک میلیون و 420 هزار واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با کاهش چشمگیر 8 هزار و 938 واحدی، روی پله 431 هزار و 2 واحدی قرار گرفت. در حالی که بازار بورس شرایط نامساعدی داشت و اکثر سهام‌ها افت ارزش داشتند، اما سهامداران شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از عملکرد امروز سهام این مجموعه که با نماد «شستا» معامله می‌شود، بسیار راضی بودند. سهام این مجموعه در روز جاری رشد 1.5 درصدی داشت و در محدوده قیمتی 13 هزار و 30 ریالی قرار گرفت.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بورسی اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، در جریان معاملات امروز نمادهای «فارس»، «فولاد» و «فملی» بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. نمادهای «شستا»، «کیمیا تک» و «سپید» هم پرتراکنش‌ترین نمادهای بورسی امروز بازار بودند.

اخبار مهم و پربازدید را بخوانید:

دریان سفر امید

در بازار امروز یک میلیون و 212 هزار و 165 معامله به ارزش 196 هزار و 807 میلیارد ریال انجام شد. در کل معاملات امروز 10.24 میلیارد سهم حجم خورد. بیشترین افزایش قیمت در بازار بورس امروز مربوط به نمادهای «خلنت»، «بکاب» و «خموتور» بود. در مقابل سهام‌های «اپال»، «کدما» و «وکار» بیشترین کاهش قیمت را در جریان معاملات امروز بازار بورس تجربه کردند.

قیمت سیمان شرایط بورس را بهم ریخت

به گفته ناظران قیمت گذاری یکی از دلایل عمده ریزش شاخص کل، قیمت گذاری دستوری قیمت سیمان و بحث مداخله دولت در بازار است. تحلیلگران از قبل پیش بینی کرده بودند که در چنین شرایطی بازار توان ورود به کانال‌های بالاتر را در هفته جاری ندارد. مگر اینکه اتفاقاتی مانند افزایش قیمت دلار و مشخص شدن سیاست‌های دولت و اقدامات بانک مرکزی، انتشار صورت‌های مالی شرکت‌ها برای شش ماهه نخست امسال و مواردی از این دست، شوکی به شاخص کل بورس وارد کند و اهرمی برای حرکت آن به سمت کانال‌های بالاتر شود.

مرتبط با : سازمان بورس
نهال گشت
سبیت
آژانس هرمس 724
تهران آهن
روکش مارال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

1 دیدگاه برای “ریزش زیاد شاخص کل و خوشحالی سهامداران شستا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز