رشد 85 درصدی تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون
تورهای مسافرتی لحظه آخر

تخصیص منابع و کمک به تأمین سرمایه کارآفرینان به منظور ایجاد اشتغال جدید و کمک به بنگاه های اقتصادی موجود و توسعه آنان به منظور حفظ و بهبود اشتغال موجود و ایجاد فرصتهای شغلی جدید، ارتقای ظرفیت ها و توانمندی های رقابتی بخش تعاون در سطح ملی و بین المللی، تسهیل ارتباطات و پیوندهای فنی، مالی و اقتصادی بین آنها و تحقق توسعه یکپارچه بخش تعاونی در اقتصاد ملی از اهداف بانک توسعه تعاون است.

به گزارش کاماپرس، بانک توسعه تعاون استان اردبیل در کنار سایر خدمات بانکی بیش از 2000 میلیارد ریال تسهیلات از اول سال گذشته تاکنون در قالب نزدیک 5000 پرونده پرداخت کرده است بطوریکه میزان تسهیلات پرداختی این بانک در استان در سال 1398 نسبت به سال قبل حدود 85 درصد رشد داشته است. عادل کریمی مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل گفت: بانک توسعه تعاون استان اردبیل طی چهار مرحله سهمیه ابلاغی از محل قرارداد عاملیت اشتغال پایدار روستایی و عشایری حدود مبلغ 600 میلیارد ریال تسهیلات به تعداد بیش از 560 فقره پرونده مصوب و پرداخت کرده است که نزدیک به 130 میلیارد ریال آن در قالب 340 فقره برای معرفی‌شدگان نهادهای حمایتی از قبیل کمیته امداد، بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت‌شده است.

وی میزان تسهیلات پرداختی از محل بند “ب” تبصره 16 به معرفی‌شدگان نهادهای حمایتی را حدود 110 میلیارد ریال به تعداد 350 فقره اعلام کرد و اظهار نمود: در این راستا دو شعبه در استان اردبیل به جهت تسریع و بیشترین پرداختی جزو شعبه‌های برتر کشور معرفی‌شده است به‌طوری‌که مجموع پرداختی این بانک در استان اردبیل برای معرفی‌شدگان کمیته امداد از محل مذکور نزدیک به 19 درصد تسهیلات پرداختی بانک در سطح کشور می‌باشد. مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل میزان تسهیلات پرداختی به مشاغل خانگی را 284 فقره حدود 29 میلیارد ریال اعلام و تصریح نمود: کل اعتبار ابلاغی نیز در این بخش توسط این بانک در استان جذب‌شده است.

وی همچنین بیان داشت: با توجه به رسالت توسعه‌ای و وظیفه تخصصی این بانک از بخش تعاون بیش از 75 درصد تسهیلات پرداختی این بانک در استان در اختیار اعضاء و تشکل‌های تعاونی قرارگرفته است. وی تأکید کرد: بانک توسعه تعاون به‌عنوان بانک پیشرو در صدور اسناد خزانه اسلامی نوع اول در راستای تسویه مطالبات پیمانکاران از دستگاه‌های دولتی است که در این خصوص نزدیک به 32 میلیارد ریال از صدور مجوز به این بانک در این استان صادرشده است. کریمی همچنین میزان وام قرض‌الحسنه پرداختی ازدواج این بانک به زوجین را تاکنون 136 میلیارد ریال به تعداد 738 فقره اعلام کرد و افزود: بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از بانوان استان از ابتدای سال گذشته تاکنون نزدیک به 375 میلیارد ریال به تعداد 1400 فقره پرونده از منابع مختلف تسهیلات پرداخت کرده است.

راز آسمان پایتخت

وی اعلام نمود: بانک توسعه تعاون استان اردبیل هم‌زمان با سالروز تأسیس بانک، 6 درصدی وجه التزام تسهیلات و 8 درصد وجه التزام ضمانت‌نامه‌های صادره مشتریان خود را درصورتی‌که تا تاریخ 99/07/30 بدهی خود را تسویه نمایند مورد بخشودگی قرار می‌دهد. کریمی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شبکه تعاون استان، همکاری هرچه بیشتر بین تعاونی‌ها و بانک توسعه تعاون را عامل رشد و توسعه اقتصادی منطقه دانست و گفت: در سال جهش تولید تلاش مجموعه همکاران استان در جهت ارائه خدمات به کارآفرینان هست و با تمام توان در خدمت تولید و اشتغال خواهیم بود. مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اردبیل حمایت از بخش گردشگری با توجه به پتانسیل استان را از برنامه‌های اساسی این بانک عنوان نمود و افزود: بیش از 200 میلیارد ریال از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری استان در بخش میراث فرهنگی و گردشگری استان مصوب و یا پرداخت‌شده است. وی همچنین با اشاره به ابلاغ اعتبار مرحله پنجم اشتغال پایدار روستایی و عشایری این بانک در استان، حسب اولویت‌های اعلامی دستگاه‌های متولی بخشی، اقدامات مقتضی معمول خواهد شد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : بانک توسعه تعاون
رایانه کمک
اوج آرام
ایده سبز
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز