دیگر بطری‌های پلاستیکی کوکاکولا از پلاستیک بازیافتی تهیه می شود

کوکاکولا
تورهای مسافرتی لحظه آخر

کوکاکولا نوشابه کولای گازدار پرطرفدار است که در بیش از ۲۰۰ کشور جهان به فروش می‌رسد. این نوشابه محصول شرکت آمریکایی کوکاکولا است و یکی از نمادهای فرهنگی کشور ایالات متحده آمریکا به‌شمار می‌رود. کوکاکولا شناخته شده‌ترین نام تجاری در جهان و دومین واژه شناخته‌شده زبان انگلیسی در جهان است. ارزش این نام تجاری بیش از ۶۷ میلیارد دلار تخمین زده شده‌است.یکی از معتبرترین نوشابه های جهان است.

به گزارش کاماپرس، نوشابه‌های گازدار کوکاکولا، اسپرایت و فانتا از این پس قرار است در بطری‌هایی که ۱۰۰ درصد از پلاستیک‌های بازیافتی تولید شده‌اند در نروژ و هلند اعرضه شوند.

به نقل از وب‌سایت بوریج دیلی، در هلند، شرکت کوکاکولا قرار است تمامی بطری‌های پلاستیکی که در داخل این کشور تولید می‌شود را به بطری‌های ۱۰۰ درصد بازیافتی پلاستیکی تغییر دهد. این اقدام موجب می‌شود نیازی به استفاده از حدود ۱۰ هزار تن پلاستیک جدید تولید شده از نفت نباشد و از این رو کاهش ۲۱ درصدی تولید آلایندگی کربنی ناشی از تولید بطری‌ها را برای یک سال درپی خواهد داشت. البته این میزان کاهش در مقایسه با شرایط کنونی است که در آن نیمی از بطری‌های نوشابه شرکت کوکاکولا در هلند از پلاستیک بازیافتی تامین می‌شوند.

در نروژ نیز کوکاکولا سعی دارد 100 درصد تمامی بطری‌هایی که به صورت بومی در این کشور تولید می‌شوند را از پلاستیک بازیافتی تامین کند و این برنامه در نیمه نخست سال آتی کلید می‌خورد. این اقدام در نروژ موجب خواهد شد از تولید سالانه 4هزار و 300 تن پلاستیک جدید ممانعت شود و نیز کاهش 28درصدی تولید آلایندگی کربنی ناشی از ساخت پلاستیک جدید را به همراه خواهد داشت. اکنون 25 درصد از بطری‌های نوشابه این شرکت در نروژ از پلاستیک‌های بازیافتی تامین می‌شوند.کوکا می‌گوید نخستین شرکتی در بازار این دو کشور است که به سوی استفاده از پلاستیک بازیافتی برای تمامی بطری‌ها حرکت کرده است. کوکاکولا در نظر دارد طی یک دهه آتی، استفاده از پلاستیک جدید بر پایه نفت را به طور کامل از سبد محصولاتش در اروپای غربی حذف کند.

به گزارش دنیای اقتصاد بازارهایی مثل هلند، نروژ و سوئد نرخ بالایی در جمع‌آوری بطری‌های پلاستیکی دارند. کوکاکولا می‌گوید: بخش کلیدی که اجازه می‌دهد این برنامه اجرایی شود، میزان بالای مشارکت مردم این کشورها در جمع‌آوری و بازگرداندن بطری‌های پلاستیکی است. این در حالی است که در ماه ژانویه، بی پرز، مدیر بخش توسعه کوکاکولا، توقف تولید نوشابه در بطری‌های پلاستیکی یک بار مصرف را رد کرد. او در گفت‌و‌گو با بی‌بی‌سی و در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد گفت: «مشتریان همچنان خواستار خرید این بطری‌ها هستند چراکه آنها علاوه بر وزن پایین‌تر خود به افراد این امکان را می‌دهند که در چند نوبت استفاده شوند. از این رو شرکت ما به دلیل وجود تقاضای بالا برای این نوع بسته‌بندی، فعلا به تولید آن ادامه خواهد داد.»

راز آسمان پایتخت

براساس گزارش بی‌بی سی، این نوع بطری‌ها سهم سه میلیون تنی در بسته‌بندی پلاستیکی سالانه دارند و در سال 2019 نیز کوکاکولا به‌عنوان برندی با بیشترین آلایندگی تولید فرآورده‌ها و پسماندهای پلاستیکی در سراسر جهان شناخته شد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : کوکاکولا
رایانه کمک
ایده سبز
اوج آرام
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز