دنا پلاس توربو اتوماتیک در قرعه کشی ایران خودرو چقدر سود دارد؟

گروه صنعتی ایران خودرو در تازه ترین پیش فروش خود که شنبه 25 اردیبهشت ماه کلید می خورد دنا پلاس توربو اتوماتیک و 3 محصول دیگر را به متقاضیان عرضه کرده است. قیمت مصوب این خودرو با قیمت بازار آن تفاوت قابل توجهی دارد.

به گزارش کاماپرس، شنبه بیست و پنجو اردیبهشت ماه 1400 شاهد ثبت نام مرحله دیگری از پیش فروش ایران خودرو خواهیم بود. این بار پیش فروش ایران خودرو به صورت تحویل فوری نیست و موعد تحویل خودروها حدود 10 ماه بعد آغاز می شود به این معنی که تحویل خودروها از فروردین تا خرداد ۱۴۰۱ خواهد بود.

چهار محصول ایران خودرو در این نوبت از پیش فروش به متقاضیان عرضه شده است که شاخص‌ترین و از میان آنها دنا پلاس توربو اتوماتیک است. علت شاخص بودن این خودرو در جدیدترین پیش فروش ایران خودرو این است که خودروی مذکور جزو خودروهای لوکس داخلی طبقه بندی می شود و ضمنا قیمت مصوب دنا پلاس توربور اتوماتیک با قیمت بازار این خودرو تفاوت دارد و برنده قرعه کشی دنا پلاس توربو اتوماتیک سود بیش از چند ده میلیونی خواهد برد.

قیمت مصوب دناپلاس توربو اتوماتیک در حال حاضر حدود 370 میلیون تومان است. البته در صورت اعمال حدود 8 درصد افزایش قیمت که اخیرا شورای رقابت برای محصولات ایران خودرو تصویب کرد قیمت این خودرو برای برندگان قرعه کشی حدود 400 میلیون تومان تمام خواهد شد.

قیمت بازار دنا پلاس توربو اتوماتیک اکنون در بازار حدود 420 میلیون تومان است. با فرض ثابت ماندن قیمت مصوب این خودرو تا موعد تحویل و ثبات در قیمت بازار دنا پلاس توربو اتومات، سود برنده قرعه کشی این خودرو 20 میلیون تومان خواهد بود.

نکته مهم در پیش فروش دنا پلاس توربو اتوماتیک

این نکته را نباید فراموش کرد که در قرارداد پیش فروش با موعد یکساله درج می شود قیمت خودرو در زمان تحویل بر اساس نرخ مصوب خودرو زمان تحویل اعمال می شود و نه نرخ مصوب خودرو در زمان ثبت نام.

بنابراین چنانچه در طول یکسال پیش رو قیمت مصوب این خودرو افزایش شدیدی داشته باشد، پیش خرید کنندگان دچار زیان می شوند. این اتفاقی است که در قرعه کشی های یکسال خصوصا برای خودروهایی مثل شاهین و کوئیک تجربه شده است.

اخبار پربازدید را بخوانید:

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : ایران خودرو