داروی «رمدسیویر» در ناصرخسرو چند؟

خبرنگار روزنامه «شرق» با حضور در خیابان ناصرخسروی تهران، در نقش زنی که همسرش در بیمارستان به دلیل کرونا بستری است، از فروشندگان دارو سراغ داروی رمدسیویر را گرفت. این گزارش، نتیجه جست‌وجوی یک‌ساعته خبرنگار در بازار تهران است.

به گزارش کاماپرس؛ هم‌زمان با شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا حکایت دارد. با اینکه رئیس سازمان غذا و دارو نسبت به فروش نمونه‌های تقلبی داروی رمدسیویر در بازار سیاه که با قیمت‌های نجومی هم به فروش می‌رسد، هشدار داده و تاکید کرده که تا زمان تایید اثربخشی این دارو از سوی کمیته علمی، پزشکان از تجویز آن خودداری کنند، اما اینطور که روزنامه شرق در گزارش امروز خود نوشته، فروش این دارو با قیمتهای نجومی در بازارسیاه داروی ناصرخسرو رایج است.

اینجا همش تقلبیه!

به نوشته شرق؛ خیابان ناصرخسرو، حالا دیگر پیاده‌راه است. ماسک را از روی صورتم پایین نیاورده‌ام و جلوی مردی میان‌سال می‌ایستم و می‌گویم: «رمدسیویر می‌خوام…»‌ ماسکش را جابه‌جا می‌کند و چندقدمی عقب می‌رود و می‌گوید: «برای کرونا می‌خوای دیگه؟ نگرد اینجا همه‌ش تقلبیه،‌ دیروز گفتن تقلبیه، ‌ما نمی‌فروشیم…».

رمدسیویر در پک 6 تایی 540 میلیون تومان

چند قدم جلوتر اما مرد جوان‌تری ایستاده و می‌گوید: «آبجی بیا اینجا ببینم چی می‌خوای؟».‌ دوباره همان داستان پرسوزوگداز را ردوبدل می‌کنیم. مرد به آن طرف خیابان می‌رود و با تلفنش حرف می‌زند و برمی‌گردد. «چند تا می‌خوای؟»، سؤالش را با سؤال جواب می‌دهم: «چند تا داری؟»، ببین شما مثل آبجی خودم می‌مونی. اینجا دوای تقلبی زیاده. دو جور دوا داریم. بمدسیویر و رمدسیویر، ما بمدسیویر داریم که داروی پودریه و اصله. توی هر پکش شش تا هست. هر یک‌دونه‌اش بین 90 تا 100 میلیونه، دست پایین بگیرم، یک پک شش‌تاییش برای شما 540 میلیون میفته.

یک میلیون بیعانه برای داروی 80 میلیونی

در راه برگشت، دوباره سراغ رمدسیویر را می‌گیرم، اکثریت می‌گویند سراغش دارن و به جایش اکتمرا را پیشنهاد می‌کنند. دوباره همان داروفروش اولی زنگ می‌زند و نتیجه پرس‌وجویم را می‌خواهد. می‌گویم:‌ دارم میرم بیمارستان، شما مطمئنی من این‌کار رو بکنم… دوباره می‌گوید:‌ من نامرد نیستم آبجی. تازه برات تخفیف هم گرفتم… حدود 80 میلیون می‌تونم بگیرم. اما دارو مشهده، اگر می‌خوای یه میلیون بیعانه بده، تا من با هواپیما برم و دارو رو تا فردا صبح برات بیارم. قرار می‌شود خبر بدهم…

رمدسیویر از کجا به ناصرخسرو می‌رسد؟

تلاش‌های شرق برای گفت‌وگو با دکتر شانه‌ساز، رئیس سازمان غذا و دارو به جایی نرسید. اما عضو هیئت‌رئیسه انجمن داروسازان ایران در گفت‌وگو با «شرق» با بیان اینکه اصلا داروی رمدسیویر به‌صورت کلان وارد کشور نشده که بخواهد به دست واسطه برسد، اما مطابق اطلاعات خبرنگار «شرق» از یک منبع آگاه در یکی از بیمارستان‌های معین، داروهای رمدسیویر اصل و اکتمرا در بازار ناصرخسرو رؤیت شده، باید دید این داروها از طریق پزشکان بیمارستان‌ها دراختیار داروفروشان ناصرخسرو قرار گرفته یا اینکه آنها دستشان به منبعی لایزال و احتمالا بزرگ‌تر وصل است؟

مطالب مرتبط را بخوانید:

 

انتهای پیام