خبرهای جدید درباره خودروهای برقی

تورهای مسافرتی لحظه آخر

خبرهای جدید درباره خودروهای برقی حکایت از این دارد که تا پایان دوشنبه 7 خرداد، تکلیف 140 هزار ثبت‎‌‌نام کننده برای دریافت 10 هزار خودروی برقی روشن می‌شود.

به گزارش کاماپرس، نخستین عرضه خودروهای برقی در کشور از چند هفته‌ پیش آغاز شد و ثبت نام آن شب گذشته 5 خرداد به اتمام رسید. در این عرضه بیش از 140 هزار نفر 100 میلیون تومان برای حضور در قرعه‌کشی بلوکه کردند.

برای این دوره، حدود 10 هزار خودرو از 9 مدل خودروی خارجی عرضه شد و بیشترین تقاضا برای سه مدل خودرو بود که یکی از آنها آئودی Q4 است.

ثبت نام کنندگان دوشنبه اولویت بندی می‌شوند

در همین رابطه مهدی ضیغمی معاون وزیر صمت با بیان اینکه 10 هزار خودروی برقی در این دور برای متقاضیان در نظر گرفته شده که پس از اولویت بندی فرآیند ثبت نام ادامه پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: افرادی که در بین این 10 هزار نفر نباشند در عرضه های دیگر مجددا می‌توانند ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه اولویت بندی ثبت نام کنندگان خودروهای برقی دوشنبه 7 خرداد انجام می‌شود، گفت: درصورتی که خودرو به مشتری تخصیص داده شود، فروش ظرف 3 ماه انجام می‌شود. درغیر این صورت، یعنی اگر خودرو به ثبت نام کننده تخصیص داده نشود، سفارش فرد باطل شده و مشتری می‌تواند در عرضه بعدی، دوباره ثبت نام کند. البته شایان ذکر است، افرادی که با شرایط عدم تخصیص مواجه شوند، می‌توانند ۱۰۰ میلیون پول بلوکه‌شده را آزاد و آن را برداشت کنند.

بیشتر بخوانید:

گفتنی است، در مجموع نزدیک به 17 هزار خودرو تاکنون به کشور وارد شده‌ که از این میزان خودرو 13 هزار دستگاه ترخیص شده است. البته از 10 هزار خودرو برقی که هم اکنون ثبت‌نام آن انجام شده بخشی هنوز به گمرک وارد نشده و تنها ثبت سفارش آن انجام شده‌است. برخی گفته ها حکایت از این دارد که نزدیک به 7 هزار خودرو برقی به گمرکات کشور وارد شده‌اند.

در حال حاضر میزان تعرفه گمرکی برای واردات خودروهای برقی که قیمت آنها تا 20 هزار دلار است 11 درصد تعیین شده و  همچنین برای خودروهای برقی که قیمت آنها بین 20 تا 30 هزار دلار تعیین شده این تعرفه تا 27 درصد افزایش می‌یابد.

باید توجه داشت که در حال حاضر یکی از مهمترین عواملی که روی تقاضای خودروهای برقی در بازار ایران تاثیر گذار بوده، کمبود ایستگاه‍‌های شارژ برقی است. چراکه هم‌اکنون تنها 15 ایستگاه شارژ برقی در تهران وجود دارد و در فاصله بین شهرها هیچگونه ایستگاهی ایجاد نشده‌است. البته وزیر صنعت، معدن و تجارت اخیر اعلام کرده که ایستگاه های شارژ خودرو برقی در سطح شهر تهران به حدود 1700 ایستگاه افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

آریاپی
رایانه کمک
روکش مارال
آهن رویال
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز