حمایت همیشگی بانک رفاه از کارگران

حمایت از کارگران
تورهای مسافرتی لحظه آخر

بانک رفاه کارگران در اجرای تبصره ماده 39 قانون بودجه سال 1338 کشور و ماده 38 سازمان بیمه های اجتماعی به منظور سرمایه گذاری و بهره برداری از وجوه بیمه کارگران با هدف کمک به تامین رفاه و ایجاد تسهیلات لازم برای رفع نیازمندیهای طبقه کارگر در تاریخ 1339/5/27 تشکیل و به ثبت رسید و عملیات خود را از ششم فروردین 1340 با افتتاح شعبه مرکزی در تهران و شعبه اصفهان آغاز کرد.

به گزارش کاماپرس، سرمایه اولیه این بانک چهار صد میلیون ریال و از سوی سازمان تامین اجتماعی تامین شد. بانک رفاه یک بانک تجاری شناخته شده و با پنجاه و هشت سال تجربه در ارائه خدمات بانکی ، بهره مندی از 9835 نیروی انسانی و در اختیار داشتن 1035 شعبه فعال در سراسر کشور ، می کوشد از طریق ارائه مطلوب انواع خدمات بانکی ، رضایت عموم اقشار جامعه را تامین نماید. دغدغه اصلی، همیشگی و نخست بانک رفاه کارگران به ویژه در حوزه اعتبارات و تسهیلات، بهبود معیشت جامعه بزرگ کارگران، بازنشستگان و البته مستمری بگیران است و تردیدی وجود ندارد که پرداخت تسهیلات و اعتبارات به بنگاه‌های اقتصادی و طرح‌های تولیدی یکی از حلقه‌های بنیادین حمایت این بانک از زنجیره تولید و اشتغال به شمار می‌رود.
به گزارش ایسنا، رصد نیازهای کارگران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران و برنامه‌ریزی و تصویب و اجرایی شدن بسته‌های اعتباری از جدی‌ترین ماموریت‌ها و اولویت‌های بانک رفاه کارگران است به گونه‌ای که همواره با ارائه طرح‌های متفاوت با نرخ سود متناسب و حتی ارزان قیمت جهت پرداخت وام و تسهیلات به این اقشار شریف و شایسته احترام، این بانک تلاش می‌کند تا به صاحبان اصلی بانک یعنی اعضای بزرگ خانواده تامین اجتماعی کشور به عنوان چتر بیمه‌ای کشور شامل بازنشستگان، شاغلان، کارگران، مستمری‌بگیران و ذی‌نفعان در زنجیره خدمات رسانی به مردم ایران خدمات متفاوت‌تر و متنوع‌تر ارائه دهد.

طرح پیوند رفاه با هدف آسان‌سازی و ترویج سنت حسنه ازدواج
از جمله این طرح‌ها می‌توان به طرح پیوند رفاه با هدف آسان‌سازی و ترویج سنت حسنه ازدواج با پرداخت تسهیلات وام قرض‌الحسنه ازدواج به عروس و دامادها و همچنین کمک به آنها برای خرید جهیزیه و لوازم خانگی مورد نیاز با حمایت اعتباری از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان داخلی آنهم در سال جهش تولید اشاره کرد. پرداخت تسهیلات تا سقف 200 میلیون ریال در قالب مرابحه با نرخ سود 15 درصدی یعنی کمتر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار در قالب طرح رفاه کالا یک طرح برنده – برنده تولید ملی و اشتغال کارگر ایرانی است. طرحی که در برخی استان‌های کشور شروع شده و به تدریج در سراسر کشور به صورت فراگیر در تمامی شعب بانک رفاه کارگران به مشتریان ارائه می‌شود.
عضو باشگاه رفاه شوید
خبر خوب و دلگرم کننده اینکه بانک رفاه کارگران و سازمان تأمین اجتماعی باشگاه جدیدی برای حمایت از معیشت مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی تشکیل داده‌اند. عضویت در این باشگاه برای همه مستمری بگیران تامین اجتماعی رایگان است و تنها کافی است در پایگاه www.club.tamin.ir ثبت نام کنند و از خدمات آن بهره‌ ببرند. افزون بر اینکه بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی می‌توانند از فروشگاه های طرف قرارداد با باشگاه مشتریان سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشورکالاهای مورد نیاز خود را به صورت اقساطی و بدون سود دریافت کنند و بانک رفاه کارگران اقساط مربوطه را از حقوق بازنشستگان کسر و به حساب فروشگاه‌های مربوطه واریز می‌کند. پس با عضویت در باشگاه یادشده، فصل تازه‌ای از رفاه را تجربه کنید.
طرح امید رفاه

طرح امید رفاه هم یکی از بسته‌های وام بانک رفاه کارگران است برای اینکه از مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی و حقوق‌بگیران سازمان‌های طرف همکار حمایت کند. نحوه پرداخت تسهیلات برای مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی و کارکنان بازنشسته بانک رفاه در قالب عقد قرض‌الحسنه با سقف فردی 100میلیون ریال است آنهم با نرخ کارمزد سالانه ۴ درصد، البته نرخ سود این تسهیلات برای کارکنان سازمان‌های همکار با بانک در قالب عقد مرابحه تأمین کالا و خدمات 6 درصد و سقف وام هم یک میلیارد ریال تعیین شده است.
واقعیت این است که سیاست‌های بانک رفاه به ویژه در حوزه اعتبارات و تسهیلات با هدف قرار دادن سال “جهش تولید” تنظیم شده و برای همین زنجیره حمایت‌های بانک رفاه کارگران از کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران قطع نخواهد شد و همواره تلاش می‌شود تا بنگاه‌های آسیب دیده از تحریم و کرونا احیا شوند، از کارآفرینان به ویژه مشاغل خانگی و روستایی با ظرفیت‌سازی جهت اشتغال پایدار در استان‌های محروم حمایت شود و در یک کلام تولید ملی و کارگر ایرانی همیشه می‌تواند روی توان بانک رفاه حساب ویژه باز کند. از جمله خدمات قابل توجه این بانک تاکنون عبارت است از:
– اختصاص تسهیلات قرض‌الحسنه و مرابحه به‌منظور تأمین نیازهای ضروری و موردنیاز کارگران نمونه کل کشور، اعضای اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کاروان ورزش کارگری.
– اختصاص تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی شناسایی‌شده مشکل‌دار در پرداخت حقوق معوق کارگران بیمه‌شده معرفی ‌شده از سوی اداره های کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی
– دادن تسهیلات مرابحه به کارگران بیمه‌شده معرفی‌شده از سوی اداره های کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب طرح حمایت برای تأمین اموال و خدمات موردنیاز.
– اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به معرفی‌شدگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در جهت کمک به کارآفرینی، اشتغال‌زایی و ایجاد مشاغل خانگی به ویژه موارد مربوط به زنان سرپرست خانوار.
– پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت در راستای بهره‌برداری بهینه از ظرفیت‌های استان‌های محروم به منظور ایجاد و تثبیت اشتغال پایدار در قالب طرح برکت.

راز آسمان پایتخت

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : بانک رفاه
رایانه کمک
دادپویان
ایده سبز
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز