حمایت از تولید داخلی هدف اصلی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

تورهای مسافرتی لحظه آخر

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران شرکت خدمات مالی و بانکداری ایرانی است، که در زمینه ارائه خدمات بانکداری خرد، مدیریت سرمایه‌گذاری و تسهیلات قرض‌الحسنه فعالیت می‌کند. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال و با مشارکت بانک‌های دولتی، توسط رئیس‌جمهور وقت محمود احمدی‌نژاد، در سال ۱۳۸۶ افتتاح شد.

به گزارش کاماپرس،  متوسط رشد تعداد مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در چهار سال گذشته بیش از ۳۹ درصد در هر سال بوده ودر حال حاضر تعداد مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ۹میلیون مشتری است. همچنین این بانک موفق شده از ابتدای شهریور سال ۱۳۹۸ تا ابتدای شهریور سال‌جاری۱۵۱هزار میلیارد ریال منابع جذب کند که باعث رشد تقریبا ۷۳درصدی منابع این بانک شده است.
اکنون مانده منابع بانک مهر ایران به ۳۶۰هزار میلیارد ریال می‌رسد. متوسط رشد مانده منابع بانک در چهار سال گذشته بیش از ۷۰درصد در هر سال بوده است.بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در طول ۱۳ سال فعالیت خود نزدیک به ۷ میلیون و ۸۰۰هزار فقره تسهیلات معادل ۶۹۵هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در ۱۰ سال ابتدای فعالیت خود، هر ساله بین ۳۰ تا ۴۰درصد رشد منابع داشته ‌است. این بانک در سال ۹۸، حدود ۷۵درصد رشد منابع را ثبت کرده است. این رقم برای سال ۹۷، حدود ۵۵درصد و در سال۹۶، حدود ۸۲درصد بوده است. در همین حال بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از ابتدای سال‌جاری تا پایان مرداد به یک میلیون نفر معادل ۱۱هزار میلیارد تومان وام پرداخت کرد و علاوه بر آن، ۲۰ درصد نیز رشد منابع را تجربه کرد. همچنین تعداد تسهیلات پرداختی بانک مهر ایران در یک‌سال گذشته یعنی از ابتدای شهریور پارسال تا شهریور امسال به بیش از ۵/ ۲ میلیون فقره رسیده و مبلغ ۲۷۱هزار میلیارد ریال را شامل می‌شود. در همین مدت تقریبا یک میلیون و ۹۰۰هزار نفر به جمع مشتریان بانک مهر ایران اضافه شدند و اکنون تعداد مشتریان بانک به ۹ میلیون نفر رسیده است. مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام کرد: قصد داریم تا انتهای سال به ۵/ ۲ تا ۳ میلیون نفر وام پرداخت کنیم که برای پوشش دادن این افراد بین ۲۵ تا ۳۰هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز است. تاکنون ۱۱هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده و بقیه هم در هفت ماه باقی‌مانده پرداخت خواهد شد.

مرتضی اکبری در گفت و گو با دنیای اقتصاد ادامه داد: وضعیت سال گذشته نیز از لحاظ عملکرد بسیار خوب بود و تقریبا ۲۳هزار میلیارد تومان به بیش از 2 میلیون و ۳۰۰هزار نفر تسهیلات پرداخت شد. امسال هم اگر کرونا نبود، قطعا به 3 میلیون نفر تسهیلات پرداخت می‌شد. وی میزان تسهیلات اعطایی برای حمایت از تولید داخلی را نیز 41 هزار میلیارد ریال اعلام کرد که در قالب تفاهم‌نامه با نهادهای حمایتی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه حمایت از تولید داخلی به‌عنوان یکی از سیاست‌های کلان اقتصاد کشور مدنظر بانک مهر ایران قرار داشته و در این راستا گام‌های محکمی برداشته شده، بیان کرد: بانک مهر ایران با نهادهای حمایتی تفاهم‌نامه‌هایی امضا کرده و از ابتدای اجرایی شدن این تفاهم‌نامه‌ها تا پایان مرداد سال جاری ۳۲۴هزار و ۱۷۳ فقره به مددجویان کمیته امداد، ۷۷هزار و ۵۴۱ فقره در قالب همکاری با بنیاد برکت، ۲۲هزار و ۴۵۴ فقره در قالب همکاری با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، ۱۴هزار و ۹۲۳ فقره تسهیلات در قالب تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ۸۴۳۶ فقره به مددجویان سازمان بهزیستی و ۱۴۰۰ فقره به شرکت‌های دانش‌بنیان و در قالب همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

راز آسمان پایتخت

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : بانک قرض الحسنه مهر ایران
ایده سبز
دادپویان
اوج آرام
رایانه کمک
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز