ثروتمندترین خانواده های جهان در سال 2023

افراد سلبریتی و ثروتمند همیشه مورد توجه بوده‌اند. آگاهی از خانواده‌های ثروتمند یکی از راه‌های پیشرفت کردن برای هر انسانی است. خانواده‌های ثروتمند دنیا فعالیت‌های تجاری متنوعی انجام می‌دهند که می‌توان از آن‌ها الگو گرفت. به گزارش کاماپرس و به نقل از نیو ترید یو، آگاهی از تاریخچه خانواده‌های ثروتمند در زمینه‌های مختلفی فعالیت دارند و همین موضوع می‌تواند سرنخی برای رسیدن به موفقیت توسط بقیه انسان‌ها باشد. در ادامه این مطلب، به ثروتمندترین خانواده‌های جهان در سال 2023 اشاره می‌شود.

1- خانواده والتون (ثروت خالص: 247 میلیارد دلار)

این خاندان، ثروت‌شان را مدیون صنعت خرده فروشی هستند. در ابتدای کار، سام والتون کارش را از یک فروشگاه کوچک در آرکانزاس شروع کرد و سپس، به مرور زمان، تبدیل به غول خرده‌فروشی جهان شد.

شرح دارایی‌های فرزندان والتون به شرح زیر است:

– جیم والتون: جیم، کوچکترین پسر سام والتون، دارایی خالص تخمینی 64 میلیارد دلاری دارد. او تا سال 2016 در هیئت مدیره والمارت بود و خودش هم مدیر عامل شرکت آروست بانک است.

– آلیس والتون: آلیس، تنها دختر سام والتون، دارایی خالص 61.8 میلیارد دلاری دارد. بر خلاف برادرانش، آلیس هرگز نقش فعالی در اداره کردن شرکت والمارت نداشت. او عمدتاً در حوزه هنری فعالیت دارد. ثروتمندترین بانوی ایالات متحده آمریکا عمدتاً به خاطر فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش شهرت دارد.

آریاک سفر

– راب والتون: راب، پسر ارشد، 62.7 میلیارد دلار دارایی خالص دارد. او از سال 1992 تا 2015 رئیس والمارت بود و نزد پدرش کار می‌کرد.

مجموع دارایی خالص فرزندان والتون در طول سال‌ها با موفقیت مداوم والمارت افزایش یافته است. ثروت آن‌ها به طور نسبتاً مساوی بین فرزندان توزیع شده، چون منبع ثروت‌شان یکسان بوده است. از آنجا که سهام والمارت به فرزندان سام والتون رسیده است، مشخص است که ثروت آن‌ها از میراث‌ پدری است.

2- خانواده مارس (ثروت خالص: 160 میلیارد دلار)

عمده ثروت این خاندان از صنعت شکلات‌سازی به دست آمده است. جالب اینجاست که بزرگ خاندان مارس از کودکی دچار فلج اطفال بود و به مادرش در پختن کیک کمک می‌کرد. او در سن 19 سالگی موفق شد آب‌نبات فروشی بزند و موفق شد به مرور، کسب‌وکارش را گسترش دهد.

مارس به عنوان چهارمین شرکت خصوصی بزرگ در ایالات متحده توسط مؤسسه فوربس رتبه بندی شد. دفتر مرکزی این شرکت در مک‌لین، ویرجینیا، به طور کامل متعلق به خانواده مارس است.

3- خانواده کوک (ثروت خالص: 105 میلیارد دلار)

این خانواده در حوزه‌های مختلفی فعالیت دارد. امپراطوری تجاری خانواده کوک در حوزه نفت، مرزعه‌داری، کارآفرینی و اسباب‌بازی‌فروشی فعالیت دارد. این یعنی ریسک‌پذیری و گسترش دامنه فعالیت‌هایتان می‌تواند با پیامدهای مثبتی همراه باشد.

4- خاندان آل سعود (ثروت خالص: 160 میلیارد دلار)

ثروت این خاندان عمدتاً از ذخایر عظیم نفتی عربستان سعودی می‌آید. آل سعود نشان داد که در صورت مدیریت مؤثر منابع طبیعی، می‌توان ثروت هنگفتی به دست آورد.

5-خانواده هرمس (ثروت خالص: 94.6 میلیارد دلار)

خانواده هرمس، معروف به خانواده دوما، یکی از لوکس‌ترین برندهای جهان را دارند. عمده دارایی این خاندان از شرکت هرمس اینترنشنال به دست می‌آید. ثروت 94.6 میلیارد دلاری این خانواده از کالاهای لوکس گران‌قیمت تولید شده توسط شرکت هرمس سرچشمه می‌گیرد که شامل کالاهای چرمی، لوازم جانبی سبک زندگی، عطرسازی و اقلام آماده پوشاک و سایر موارد مشابه است.

ثروت خانواده بین چندین عضو خانواده از جمله اکسل دوما، مدیر عامل هرمس و پیر الکسیس دوما، مدیر هنری توزیع می‌شود. هر دو از اعضای خانواده نسل ششم هستند که در این تجارت مشارکت دارند.

هرمس نمادی از تجمل‌گرایی و کالاهای لوکس است. محصولات نمادین هرمس مثل کیف‌های دستی کِلی و برکین با استقبال گسترده مشتریان روبه‌رو شده است. این خانواده از یک مدل کسب و کار مشخص پیروی می‌کند که باعث موفقیت‌شان شده است.

ارزش خالص و توزیع بین اعضای خانواده بر اساس عملکرد شرکت، سرمایه گذاری‌های فردی و سایر تصمیمات مالی یا تغییرات در بازار معمولاً نوسان دارد.

6- خانواده آمبانی (ثروت خالص: 84.6 میلیارد دلار)

این خانواده هندی در حوزه مخابرات، پتروشیمی و رسانه فعالیت می‌کند. موکش دهیروبهای امبانی، بزرگ خاندان آمبانی، کسب و کار نساجی‌اش را به یک متجمع یکپارچه تبدیل کرد. خانواده آمبانی به تنوع‌سازی استراتژیک در کسب‌وکارش شهره‌ی عام و خاص است. کل خانواده آمبانی در یک برج 27 طبقه 2 میلیارد دلاری در بمبئی زندگی می‌کنند.

7- خانواده ورتیمر (ثروت خالص: 79 میلیارد دلار)

خاندان ورتیمر صاحب برند لوکس فرانسوی چنل است. کوکو شنل قبلاً به عنوان طراح مد فعالیت می‌کرد. او خصوصاً به خاطر عطر شنل شماره 5 به شهرت رسید. هر چند، کوکو شنل برای پیاده‌سازی برنامه‌هایش به حمایت مالی بیشتری نیاز داشت. به همین خاطر، او با پیر ورتیمر وارد همکاری شد.

پس از مشارکت گسترده خاندان ورتیمر، برند شنل بعد از گذشت چند دهه به یک برند لوکس تبدیل شد. شنل به خاطر مد لباس، کالاهای لوکس و لوازم جانبی مد مشهور است عطر شنل شماره 5 همچنان یک محصول پرفروش است.

امروزه تجارت خانوادگی در دست برادران آلن و جرارد ورتایمر، نوه‌های پیر ورتیمر است. آن‌ها رزومه قوی ندارند، اما صاحب برندی هستند که یکی از نمادهای تجمل‌گرایی است.

ثروت خاندان ورتیمر هم ممکن مانند ثروت سایر خانواده‌های متمول دستخوش نوسان شود.

8- خانواده کارگیل و مک میلان (ثروت خالص: 42.9 میلیارد دلار)

ثروت ۴۲.۹ میلیارد دلاری خانواده کارگیل و مک میلان از صنعت کشاورزی سرچشمه می‌گیرد. آن‌ها انبار و تجارت غلات را به معدن طلا تبدیل کرده‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که چگونه می‌توان خدمات ضروری را به تجارت سودآور تبدیل کرد.

ثروت خانواده کارگیل و مک میلان با شرکت کارگیل، بزرگترین شرکت خصوصی در ایالات متحده از نظر درآمد، ارتباط نزدیکی دارد. این شرکت عظیم تجارت کشاورزی در سال 1865 توسط ویلیام دبلیو کارگیل تاسیس شد.

فعالیت‌های شرکت کارگیل در حوزه تجارت، خرید و توزیع غلات و سایر کالاهای کشاورزی، فرآوری مواد غذایی و محصولات و خدمات مالی و صنعتی است. دسترسی گسترده شرکت کارگیل به عرضه جهانی مواد غذایی به این شرکت اجازه داده است تا درآمدهای هنگفتی به دست آورد.

خانواده مک میلان از طریق ازدواج با خانواده کارگیل در اوایل قرن بیستم وارد صحنه شدند. در طول سال‌ها، چندین عضو این خانواده پست‌های کلیدی را در شرکت داشته‌اند و به هدایت و رشد کسب‌وکار کمک کرده‌اند.

خانواده کارگیل و مک میلان مجموعاً 88 درصد از سهام شرکت را در اختیار دارند و ثروت آن‌ها عمدتاً از سود این امپراتوری گسترده و متنوع تجارت کشاورزی به دست می‌آید.

بیشتر بخوانید:

9- خانواده تامسون (ثروت خالص: 53.9 میلیارد دلار)

خانواده تامسون اهل کانادا هستند و به دلیل مالکیت تامسون رویترز، یک شرکت چند ملیتی رسانه‌ای شناخته شده‌اند. دارایی خالص چشمگیر 53.9 میلیارد دلاری آن‌ها عمدتاً از این شرکت رسانه‌ای و اطلاعاتی سرچشمه می‌گیرد.

ثروت خانواده با روی تامسون آغاز شد که در اواسط قرن بیستم روزنامه‌ها و ایستگاه‌های تلویزیونی را اداره می‌کرد. پسر روی تامسون، کنت تامسون، این غول تجاری را گسترش داد. امروزه، دیوید تاسمون، نماینده نسل سوم خاندان تامسون است.

تامسون رویترز اطلاعات، فناوری و تخصص را برای یافتن اطلاعات قابل اعتماد در زمینه‌های حقوقی، مالیاتی، حسابداری و رسانه‌ای در اختیار متخصصان قرار می‌دهد. گستردگی این شرکت و تأثیر قابل توجه آن در صنایع متعدد به طور قابل توجهی بر انباشت ثروت خانواده تامسون تأثیر گذاشته است.

10- خانواده هافمن-اوری (ثروت خالص: 45.1 میلیارد دلار)

این خانواده در سوئیس بسیار ثروتمند است که عمده ثروتشان به خاطر غول دارویی هوفمان-لا روش آگ است.

شرکت روش در سال 1986 تأسیس شد و نقش به سزایی در داروسازی و تشخیص‌های پزشکی دارد. ماجا اوری، یکی از اعضای برجسته خانواده، حدود 5 درصد از سهام شرکت داروسازی مذکور را دارا است.

تمرکز مداوم این شرکت بر نوآوری، به ویژه در انکولوژی، ویروس شناسی و تشخیص به آن کمک کرده است تا موقعیت خود را در خط مقدم مراقبت های بهداشتی جهانی حفظ کند و باعث موفقیت مالی خانواده هافمن-اوری شود.

انتهای پیام

نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

14 دیدگاه برای “ثروتمندترین خانواده های جهان در سال 2023

 1. Amir گفته:

  ی خبر ایلان ماسک با دیدن این متن مرد
  اخه چرا من فکر می کردم تو این دنیا هیچکس به اندازه ایلام ماسک ثروتمند نیست و حالا 3نفر پیدا شدن که از اون ثروتمند تر هست

  • آنانیل گفته:

   تازه اینا هنوز هیچی نیست کلی خانواده ثروتمند وجود دارن که منو شما نمیدونیم . مثلاا اون فرانسویه که ثروتش از همه اینا بالاتره . فقط میدونم ارنولد بهش میگن یا خاندان روتشیلد اینا خیلی ثروتمند هستند . و کلی ادم دیگه

  • مجید گفته:

   سلام
   متن رو توجه کنید نوشته خانواده ننوشته فرد .
   ایلان ماسک ثروتمندین فرد در دنیاست .
   اینها خاندانی هستند که مجموع دارایی اونها به یک ثروت واحد رسیده .

  • Mahyad گفته:

   بعد اینا اولین خانواده بالاترین ثروت ۱۶۰ میلیارد دلار هست
   اما ایلان ماست ۱۸۰ میلیارد دلار در حال حاظر جز اولین ثروتمند ترین ها هست

 2. بدبخت بیچاره گفته:

  پس خوانواد‌ه‌ی والتون ثروتمندترین افراد جهان هستند
  ایلان ماسک با ۲۱۸میلیارد دلار در رتبه‌ی دوم هسته
  هی میگن ایلان ماسک اوله اوله خوانواده‌ی والتون ک بیشتر دارن

 3. غضنفر گفته:

  ببخشید پ شرکت اکسان‌موبیل با ۳۷ پالایشگاه نفت وظرفیت پالایش روزانه ۶٫۳ میلیون بشکه نفت، بزرگ‌ترین پالایشگر جهان، محسوب می‌شود در کجای این فهرست است

  • آرمان گفته:

   داداش اطلاعاتت بروز نیست.ایلان ماسک الان ۱۸۰ میلیارد ثروت داره و در ضمن این مقاله درباره خانواده های ثروتمنده.نه یک فرد

 4. AR-ONE گفته:

  همون خانواده ای که دارای چند چاه نفت هستند و ماتریکس رو به وجود آوردن تا زندگی همه مردم جهان رو کنترل کنن و ۱۳۰ میلیون دلار هزینه کردن و چیزی به وجود آوردند به نام مدرسه که قدرت تفکر و روش های پولسازی رو از همه مردم جهان مخفی کنند ، وظیفه اونها این هست که هر نسل ثروت شون رو بیشتر کنند و به نسل دیگه منتقل کنند.
  سعی کنید مهارت های فروش ، کسب و کار و پولسازی رو یاد بگیرید تا اینطوری برای خودتون کار کنید نه برای اونها.
  از ماتریکس خارج شو رفیق و طرز فکرت رو تغییر بده.
  خدانگهدار.

 5. آرمان گفته:

  البته اکثر رسانه های خراجی ثروت خانواده آل سعود رو یک تریلیون و پانصد میلیارد دلار تخمین زدن.که البته کل خانواده ۱۵۰۰۰نفر هست که بیشتر ثروت بین ۲۰۰۰ نفر تقسیم شده

 6. فریدون گفته:

  خانواده روتشیلد بیشتر از 400 میلیارد دلار و خانواده راکفلر بیشتر از 300 میلیارد دلار ثروت دارن ولی هیچوقت در مطبوعات اسمشون نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز