تولید ضدعفونی‌کننده‌های سبز بر پایه مواد طبیعی و غیرسمی

ژیوار

ضدعفونی‌کننده‌ها یا مواد آنتی سپتیک دسته‌ای از مواد ضد میکروب هستند که در سطح بافت‌های زنده پوست و بدن استفاده می‌شوند و با اثر بر باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها، اسپور باکتری‌ها و سایر ارگانیسم‌ها آن‌ها را از بین می‌برند و یا از رشد آن‌ها جلوگیری می‌کنند. این گروه از مواد اصولا جدا از آنتی‌بیوتیک ها و گندزداها هستند، زیرا آنتی‌بیوتیک ها در داخل بدن باکتری را به طور ایمن از بین میبرند.

به گزارش کاماپرس، فناوران شرکت دانش بنیان «کیمیاگهر امیرکبیر» موفق به تولید ضدعفونی‌کننده‌هایی سبز بر پایه مواد طبیعی و غیرسمی برای مقابله با ویروس کرونا شدند.

مهران جوانبخت با بیان اینکه بر اساس گزارش‌های معتبر بین‌المللی، مواد سمی موجود در ضدعفونی‌کننده‌ها علت ۱۱ درصد آسم افراد بزرگسال و ۵ درصد از سرطان کودکان و ۳۰ درصد از آسم کودکان نیز هست، گفت: ایده تولید مواد ضدعفونی‌کننده موثر بر میکروارگانیسم‌های مضر به ویژه کروناویروس جدید بر پایه مواد طبیعی و غیرسمی باعث شد تا این شرکت دانش‌بنیان بررسی‌های گسترده‌ای در این زمینه انجام دهد و با همکاری استادان دانشکده شیمی امیرکبیر اقدام به تهیه سه ضدعفونی‌کننده سبز بر پایه مواد طبیعی و غیرسمی پراستیک اسید، لاکتیک اسید و نقره دی هیدروژن سیترات (SDC) کند.

به گزارش دنیای اقتصاد، وی ادامه داد: این تکنولوژی سبز تنها در انحصار سه کشور در دنیا بوده و با توجه به تقاضای جهانی بالا در زمینه ضدعفونی‌کننده‌های سبز امکان صادرات این محصول استراتژیک که مورد تایید EPA و FDA نیز بوده، برای کشور فراهم شده است. این ضدعفونی‌کننده‌ها در زمان یک دقیقه ویروس کرونا را از بین می‌برد و تا ۲۴ ساعت اثر حفاظتی خود را در محل دارد.

جوانبخت گفت: محصولات سبز تولیدی کیمیاگهر امیرکبیر بر اساس آخرین پروتکل‌های جهانی در حوزه سلامت نیز مواد موثر کاملا غیرسمی داشته و به عنوان محصولات سبز طبقه‌بندی شده‌اند. از طرفی نتایج آزمایش‌های میکروبیولوژی در آزمایشگاه‌های مرجع و معتمد وزارت بهداشت و درمان نشان داد که ضدعفونی‌کننده‌های پیشنهادی بر طیف گسترده‌ای از میکروارگانیسم‌ها موثر است.

دریان سفر امید

وی در خصوص محصول دیگر این شرکت گفت: محصول سبز سوم این شرکت بر پایه ماده طبیعی لاکتیک اسید است و برای اولین بار در کشور تولید شده است. این محصول مختص ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات طراحی و تهیه شده است و بر اساس پروتکل‌های جهانی بعد از شست‌وشو نیاز به آبکشی ندارد.

عضو هیات مدیره این شرکت دانش‌بنیان ادامه داد: در حالی که در دنیا محصولات سبز قیمت بالاتری نسبت به محصولات مشابه دارند با بومی‌سازی سه ضدعفونی‌کننده سبز، کیمیاگهر امیرکبیر قادر است این محصولات را با قیمت حتی کمتر از محصولات مشابه تولید کند. وی خاطرنشان کرد: بر اساس استاندارد‌های جهانی ضدعفونی‌کننده سبز محصولی است که علاوه بر خواص مطلوب ضدعفونی کنندگی تمام اجزای آن غیرسمی است و موجب عوارض و خسارت به افراد و محیط‌زیست نمی‌شود.

انتهای پیام

مرتبط با : کیمیاگهر امیرکبیر
نهال گشت
روکش مارال
سبیت
تهران آهن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز