ترکیه به دنبال عروس و دامادهای هندی

این روزها که کرونا در بسیاری از نقاط جهان جولان می‌دهد و بسیاری از مراسم ها را تقریبا به تعطیلی کشانده است، نگین درخشان شهرهای ترکیه یعنی آنتالیا میزبان عروسی مجلل 1.1 میلیون دلاری (معادل 18.5 میلیارد تومان) زوج هندی بود.

به گزارش کاماپرس و به نقل از حریت دیلی‌نیوز، یک زوج هندی مقیم کشور شیلی مراسم ازدواج خود را در یکی از توریستی‌ترین شهرهای دنیا، یعنی آنتالیا برگزار کردند. همه 350 مهمان این مراسم باشکوه از شیلی با هواپیما به آنتالیا آمدند. در حالی که 43 خدمه مراسم شامل 23 آشپز به همراه دستیاران‌شان از هند به ترکیه سفر کردند. یک هواپیمای خصوصی نیز عروس خانم روشنی اوتامچاندانی و شاه داماد راجیو آدوانی را به همراه آرایشگران متخصص و دستیاران آنها به آنتالیا آورد.


بنیت توپراک، مسئول برگزاری این مراسم اشاره کرد: خانواده این زوج هندی از سه نسل قبل به شیلی مهاجرت کرده‌اند و با توجه به مشکلات پیش آمده در شیلی نتوانستند مراسم ازدواج خود را آنجا برگزار کنند. تعدادی از مهمانان برای این مراسم نیز از آفریقای جنوبی و اسپانیا به آنتالیا آمدند. این مراسم سه روز طول کشید و طی آن 1.1 میلیون دلار هزینه شد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: حدود 90 درصد مراسم‌های ازدواج زوج‌های هندی که قرار بود در آنتالیا انجام شود به تعویق افتاده است. در پاییز سال گذشته ما 32 مراسم ازدواج زوج‌های هندی را اینجا برگزار کردیم اما از آن موقع تا این لحظه فقط 15 مراسم مجلل ازدواج برگزار شده است.
با توجه به شیوع ویروس کرونا مسئولان برگزاری این مراسم مجلل گفته‌اند که استانداردهای بهداشتی و همه نکات لازم را رعایت کرده‌اند. سوال اینجاست که آیا با رعایت همه نکات بهداشتی باز هم راهی برای انتقال ویروس کرونا باقی می‌ماند؟

رونق صنعت عروسی در آنتالیا
به گزارش روزنامه دیلی ترکیه، این کشور در سال 2019 بیش از 32 میلیون دلار بابت میزبانی از عروسی‌های مجلل هندی‌ها درآمد کسب کرده است. این در حالی است که هندی‌ها سالانه 50 میلیارد دلار بابت عروسی‌های خود هزینه می‌کنند و ترکیه سعی دارد سهم خود را از این بازار افزایش دهد.
با توجه به اهمیتی که مراسم عروسی برای هندی‌ها دارد، جوانان قشر متمول این کشور ترجیح می‌دهند عروسی خود را در کشورهای خارجی برگزار کنند. در حال حاضر تایلند، مالزی و سنگاپور که نزدیکی بیشتری با هند دارند، سهم زیادی از این بازار را به خود اختصاص داده‌اند. شهر دبی نیز در چند سال اخیر تلاش کرده تا امکانات ویژه‌ای را برای عروس و دامادهای هندی فراهم کند.

مطالب مهم را از دست ندهید

یکی از موانع پیش روی هندی‌ها برای برگزاری مراسم‌های عروسی در ترکیه، مراحل صدور ویزا است. از این رو به نظر می‌رسد مقامات کشور ترکیه در تلاش هستند با لغو ویزا برای شهروندان هندی، انگیزه تازه‌عروس و دامادها را برای برگزاری مراسم در این کشور افزایش دهند.

در زیر تصاویری از عروسی های مجلل هندی در آنتالیا را مشاهده می کنید که معمولا سه شبانه روز به طول می انجامد و مهمانان این قبیل مراسم ها با جت های شخصی از کشورهای مختلف دنیا به ترکیه می آیند:

انتهای پیام