بلایی که نفت ارزان بر سر صنایع کوچکتر آورد

نفت

پس از آنکه گروه اوپک پلاس اعلام کرد کشورهای عضو این گروه تبعیت تقریبا کاملی از مفاد توافق کاهش تولید داشته اند و در شرایطی که به دلیل شیوع کرونا تقاضا برای مصرف نفت رو به کاهش است، قیمت نفت روز سه شنبه اندکی کاهش داشت.

به گزارش کاماپرس، در حالی‌که کمتر کسی گمان می کرد در یک دوره زمانی طولانی مدت قیمت نفت کمتر از ۴۰ دلار بماند اکنون به‌نظر می رسد «نفت ارزان» شرکت‌های کوچک نفتی را نیز با مشکل جدی روبه‌رو کرده است. در همین رابطه شرکت وایتینگ پترولیوم روز جمعه اعلام کرد که بردلی هولی، مدیرعامل این شرکت پس از اعلام ۱۱ فصل ورشکستگی، از سمت خود استعفا کرده است؛ این درحالی است که وایتینگ پترولیوم مبلغ ۴/ ۶ میلیون دلار پاداش را به وی، تنها اندکی پیش از اعلام ورشکستگی داده است.
پس لرزه‌های نفت ارزان یقه «کوچک‌ترها» را گرفت
این شرکت تولید‌کننده سنگ‌های رسوبی (نفتی) آمریکایی در ماه آوریل و به‌دلیل کاهش شدید قیمت نفت درپی بحران کرونا، اعلام ورشکستگی خود ذیل فصل یازدهم دولت فدرال آمریکا را اعلام کرد.

وایتینگ همچنین اعلام کرد که لین پیترسون ۴۰ ساله که سوابق طولانی در صنعت نفت و گاز دارد قرار است از ماه ژانویه با تکیه زدن بر کرسی مدیرعاملی، سکاندار این شرکت شود. هولی در اواخر سال ۲۰۱۷ به‌عنوان ارشدترین مدیر وایتینگ انتخاب شد و پیش از آن رئیس شرکت پتروشیمی آنادارکو و مدیریت عملیات استخراج آن را عهده‌دار بود. وایتینگ اعلام  کرد که انتظار دارد تا از اول سپتامبر سال‌جاری از ذیل فصل یازدهم ورشکستگی خارج شود، سپس یک هیات‌مدیره مستقل و جدید را تشکیل خواهد داد.

به گزارش دنیای اقتصاد، انتظار می‌رود تا کوین مک‌کارتی، نایب رئیس شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری کین اندرسون، مدیریت روند بازسازی مدیریتی در وایتینگ را عهده‌دار شود. شرکت وایتینگ پترولیوم که به‌تازگی اعلام ورشکستگی کرده است، شاید برای شهروندان عادی در آمریکا نام شناخته‌شده‌ای نباشد، اما این شرکت نفتی در اواخر سال ۲۰۱۸ حدود ۵ میلیارد دلار قیمت‌گذاری شده بود.

این شرکت که بیشتر فعالیت‌هایش در میادین نفتی پرهزینه داکوتای شمالی متمرکز است، در دوران نفت ۱۰۰ دلاری رشد چشمگیری را تجربه کرد، اما در سال‌های اخیر همواره در تلاش برای بقا بوده است. اسپنسر کاتر، تحلیلگر واحد اطلاعات اقتصادی بلومبرگ درخصوص وضعیت شرکت وایتینگ پترولیوم می‌گوید: «نفت کمتر از ۶۰ دلاری برای شرکت وایتینگ مانند مرگ تدریجی بود، اما با نفت کمتر از ۴۵ دلاری این شرکت هیچ راهی برای ادامه حیات نداشت.»

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.