بانک رفاه کارگران قصد افزایش سرمایه دارد

افزایش سرمایه
تورهای مسافرتی لحظه آخر

بانک رفاه کارگران به‌عنوان بازوی ارائهٔ خدمات مالی و بانکداری سازمان تأمین اجتماعی ایران فعالیت می‌کند و طیف وسیعی از خدمات بانکی شامل: بانکداری خرد، بانکداری اختصاصی، بانکداری شرکتی، بانکداری سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت ثروت، کارت‌های اعتباری و وام‌های مسکن را ارائه می‌نماید.

به گزارش کاماپرس، بانک رفاه در سال ۱۳۳۹ تأسیس شد و بر اساس آمار سال ۱۳۹۸ این بانک مالک شبکه‌ای از ۱۰۲۹ شعبه بانک است و ۹،۶۸۸ نفر در آن اشتغال دارند. مجموع دارایی‌های بانک رفاه در خرداد سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۱،۴۵۴،۹۳۲ میلیارد ریال (حدود ۷ میلیارد دلار) برآورد شده‌است. در سال ۱۳۹۸ حجم سپرده های سرمایه گذاری جذب شده توسط بانک رفاه کارگران معادل ۱،۱۴۸،۷‌‌۵۴ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال قبل از آن ۳۷درصد رشد داشته است. بانک رفاه نزدیک به ۱۰ هزار نفر کارمند دارد و به عنوان بانک عامل در پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگان کشوری است. بانک رفاه کارگران یک هزار و ۲۹ شعبه و حدود ۱۰ هزار کارمند به حدود ۲۰ میلیون مشتری این بانک خدمات ارائه می‌دهند.

بانک رفاه کارگران به تازگی پیشنهاد افزایش سرمایه را ارائه کرده است. بنابراین پیشنهاد، افزایش سرمایه از مبلغ ۲۳ هزار و ۳۲۶ میلیارد ریال به ۲۰۸ هزار و ۷۶۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از محل آورده نقدی سهامداران، سایر اندوخته‌ها و مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های ثابت برای بهبود ساختار و رعایت نسبت‌های مالی به تصویب هیات‌مدیره رسیده است. بانک رفاه کارگران به عنوان بازوی اجرایی و مالی سازمان تامین اجتماعی به شرکای استراتژیکی همچون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت‌های تابعه سازمان تامین اجتماعی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز ارائه‌کننده خدمات درمانی، خدمات متنوع مالی ارائه می‌کند.

به گزارش دنیای اقتصاد، بانک رفاه کارگران در قامت یک بانک اجتماعی، چند سالی است بر حوزه سلامت کشور تمرکز کرده است. برای پزشکان و شاغلان بخش سلامت کشور نیز تسهیلاتی را در نظر گرفته و در شصت سالگی خود با ورود مهمان ناخوانده کرونا به کشورمان، تسهیلات متعددی را در این زمینه اختصاص داده است. طرح «جهش مهر سلامت ۹۹» بانک رفاه کارگران به جامعه پزشکی کشور یکی از طرح‌هایی است که بانک از ابتدای سال اعلام کرده است. در این طرح به اعضای هیات علمی‌ فاقد پروانه مطب شاغل در مراکز درمانی، پرستاران شاغل در مراکز درمانی دارای شماره نظام پرستاری از سازمان نظام پرستاری، سایر کارکنان شاغل تمام ‌وقت در مراکز درمانی دارای حساب نزد بانک رفاه یا مراکزی که نسبت به افتتاح حساب اقدام کنند، سایر کارکنان شاغل تمام وقت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و همچنین داروخانه‌ها تسهیلات اعطا می‌کند. نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد اعلام شده که همه ملزومات شاغلان بخش سلامت را پوشش می‌دهد. البته پیش‌تر بانک رفاه کارگران به پاس قدردانی، پرداخت اقساط تسهیلات پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان‌هایی که در صف مقدم مقابله با شیوع ویروس کرونا هستند، را با تنفس سه ماهه تا پایان اردیبهشت ماه گذشته اعلام کرده بود.

راز آسمان پایتخت

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم  روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

مرتبط با : بانک رفاه
ایده سبز
رایانه کمک
اوج آرام
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز