انتقاد شدید از خرید موشک های اس 400 در ترکیه

طبق اطلاعاتی که به رسانه ها درز کرده است ظاهرا مقامات نظامی در ترکیه ، خرید سامانه موشک های اس 400 را اشتباه برشمرده و این سامانه ها را کاملاً بی فایده خوانده اند.

به گزارش کاماپرس و به نقل از پایگاه خبری Voennoe Delo، نشریات اینترنتی ادعا می کنند که مقامات ترکیه در این کشور به این نتیجه رسیده اند که نابودی سامانه های روسیه اس 400 توسط پهپادها و جنگنده های متخاصم بسیار آسان است.

تعدادی از رسانه ها با مراجعه به منابع خود ، پیامی منتشر کردند که گفته می شود ترکیه خرید سامانه دفاع هوایی اس -400 تریومف روسی را بی معنی خوانده است. به گفته روزنامه نگاران ، این اظهارات علی رغم آزمایش موفقیت آمیز این سلاح بیان شده است.

در ادامه این گزارشات ادعا شده است که که این سامانه ها در برابر هدف قرارگرفتن و نابودی از سوی نیروی های متخاصم بسیار آسیب پذیر هستند.

به گفته ناظران مسائل نظامی، ارتش ترکیه مجهز به سامانه های پدافند هوایی برد کوتاه و متوسط نیست که از این طریق بتواند از مناطق استقرار S-400 های خود محافظت کند.

ارتش ترکیه پدافند هوایی موثری ندارد

به نوشته یکی از این رسانه ها، موفقیت سیستم های دفاع هوایی S-400 Triumph روسی در آزمایش ها موجب ناامیدی مقامات ترکیه نیست اما به نظر مقامات، این سامانه ها در صورت حمله مستقیم بی فایده هستند و در پس از نابودی آنها ترکیه بی دفاع خواهد ماند.

به گفته مطبوعات محلی ، این سیستم های دفاع هوایی که با هزینه هنگفتی از روسیه خریداری شده اند ، علاوه بر این که اهداف را شناسایی نمی کنند ، می توانند به سرعت نیز نابود شوند.

به اعتقاد یک کارشناس نظامی ترکیه، “…ترکیه مشکلات زیادی در زمینه قدرت نظامی دارد. یکی از این مشکلات مقیاس قدرت نظامی ترکیه است ، نه کیفیت آن. ارتش ترکیه تقریباً ازهیچگونه پدافند هوایی کارآمد بهره نمی برد. یک سیستم پدافند هوایی مدرن تنها به سلاح و تجهیزات متکی نیست بلکه به یک سیستم پیچیده متشکل از چندین نیرو متکی است. ارتش ترکیه نمی تواند برای پشتیبانی از آن به اس -400 متكی شود و سایر مدلها و انواع پدافند هوایی نیز مورد نیاز است. ”

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم بازار تسلیحات جهان، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

4 دیدگاه برای “انتقاد شدید از خرید موشک های اس 400 در ترکیه

 1. خلبان بازنشسته فانتوم گفته:

  اس 300ترکیه امتحان خودش رو پس داد وقتی یک اس400بوسیله یک پهپاد یا موشک ارزان قیمت مورد هجوم قرار بگیرد برای مقابله به مثل نمیشود از خود سیستم موشکی استفاده کرد چون شلیک هر موشک هزینه سنگینی دارد پس باید زیر ساختها برای امنیت موشک در نظر گرفته شود سپس خریداری شود همانند ارمنستان کا اس 300بیفایده بود براش اس 400همان بروز شده اس 300هست چندان فرقی ندارد

 2. محمد گفته:

  تحلیل درست و منطقیه وقتیه لایه های پدافند شما کامل نیست چنین خریدی به هیچ دردی نمیخوره ترکیه برعکس ایران روند معکوسی شروع کرده ایران اول لایه های پدافندی کوتاه برد و میان برد تکمیل کرد بعدش سراغ اس سیصد و باور ۳۷۳ رفت و حتی داره از لیزر استفاده میکنه خریدی که در چهارچوب استارتژی نظامی شما نباشد پشیزی به درد نمی خوره فرفیم نمی کنه ایران باشه یا ترکیه یا عربستان یا امریکا مثلا امارات اواکس می خره ولی معلوم نیست تو کدوم اسمون میخاد پرواز کنه یا کدووم پایگاه امنی واسش باید پیدا کنن اگر زمانی خواستن با ایران رودرو بشن ده تا تامکت مدل دی امریکایی می خریدن از اینها بهتره

 3. صدرالدین سیاح گفته:

  اگرپهبادهادرجنگ قره باغ کوهستانی موفق به نابودی اس 300 ویا اس 400 روسی شده باشندنگرانی هادرترکیه ازناموثربودن این موشکها به جاست اماناگفته نمانددرجنگها ارتش های هردوطرف کوشش میکنند تااولترازهمه سیستم های ضدهوایی یکدیگر را فلج ویانابودکنند بنا خواهی نخواهی سیستم های دافع هوا ازهرنوع که باشند بیشترازدیگراهداف آسیب پذیراند اما به نظر بنده اس 400 امروزپبشرفته ترین موشکهای ضدهوایی درسطح جهان به شمارمیرود و این موشکهاقادراند همزمان یکصدهدف را شناسایی و نابود کنند.

 4. علی اکبرخیرخواهان گفته:

  باز اس پونصدکه یکی ازسیستم هوائی روسیه میباشد،فعلا کارآمدوموفق است ولی اس چهارصد نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *