افزایش یارانه نقدی 40 میلیون نفر تا 10 برابر طی سه ماه آینده

یارانه نقدی 45500 تومانی در حال حاضر به 70 میلیون نفر پرداخت می شود اما طبق برنامه های اعلام شده توسط یکی از نامزدهای انتخابات مبلغ این یارانه را می توان تا حدود 10 برابر افزایش داد اما تعداد افراد مشمول 30 میلیون نفر کاهش خواهد یافت.

به گزارش کاماپرس، موضوع پرداخت یارانه نقدی به طبقات کم درآمد از جمله مسائلی به شمار می رود که بحث های داغ و جالبی در مورد آن وجود دارد و دامنه این بحث ها به انتخابات ریاست جمهوری نیز کشیده شده است.

از میان نامزدها فقط احمدی نژاد و محسن رضایی بودند که تاکنون سخن از ضرورت افزایش یارانه نقدی گفتند که اولی از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد و دومی کماکان در گود انتخابات حضور دارد و در مورد یارانه مورد نظر خود که مبلغ آن 450 هزار تومان است توضیحاتی ارائه می کند.

یارانه جدید به 40 میلیون نفر پرداخت می شود

وی در تازه ترین توضیحات خود درباره این یارانه حداکثر زمان لازم برای آغاز پرداخت یارانه جدید را 3 ماه عنوان کرد و  افزود؛ با صرفه‌جویی یارانه‌ها قادر هستیم به هر نفر 450 هزار تومان بدهیم. این‌ها محاسبات دقیقی دارد و پوپولیستی نیست. مبلغ 450 هزار تومان برای 40 میلیون نفر در نظر گرفته شده است که در واقع اثری در افزایش قیمت‌ها ندارد بلکه برای آرامش مردم است.

اخبار مهم و مرتبط را بخوانید:

بنا به اعلام تسنیم، محسن رضایی که از نظر تعداد دفعات نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری در بین نامزدهای انتخابات 1400 رکورددار است، اظهار کرد: برخی عنوان کردند که رضایی می‌خواهد بنزین را 10 هزار تومان بکند که این شایعه است. این 450 هزار تومان یارانه از منبع پولی نفت و گازی بدست می‌آید که به دست ثروتمندان می‌رود. آن‌ها باید برگردد. تا چه زمانی می‌خواهیم پول فقرا را بگیریم و به ثروتمندان بدهیم؟ سوالم از آقای همتی این است مگر جمهوری اسلامی با شعار عدالت درست شده که جیب ثروتمندان را از بیت المال پر بکند و محرومین زباله‌گردی کنند؟

وی تصریح کرد: در ماه‌های اول شروع به کار ریاست جمهوری باید کاری انجام بدهیم تا آرامش در سطح جامعه به وجود بیاید. این کار در ماه‌های اول و حداکثر سه ماه پس از آغاز به کار دولت، شروع می‌شود.

نامزد بی خانه یارانه نقدی را 10 برابر می کند؟

نکته جالب توجه دیگر در مورد این نامزد انتخابات این است که بنا به اظهارات برادرش، وی خانه شخصی ندارد و  در منزل سازمانی ساکن است. برادر محسن رضایی این نکته را شفاف سازی نکرده که منزل سازمانی محسن رضایی متعلق به کدام ارگان است.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار مهم روز، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

11 دیدگاه برای “افزایش یارانه نقدی 40 میلیون نفر تا 10 برابر طی سه ماه آینده

 1. دهه شصت گفته:

  من قصد داشتم به ریسی رای بدم ولی مثل اینکه قرارنیست ایشون یارانه رو افزایش بده با این اوصاف قطعا به رضایی رای خواهم داد

 2. حجت گفته:

  به نظر من این بار حق مسلم محسن رضایی که انتخاب بشه واقعا این شجاعت واراده رادارد که وضع کشور رو بهتر کنه همانطور که ۸سال جنگ رو اداره کرد وساماندهی رای ما فقط رزمنده دلسوز محسن رضا یی *

 3. ناشناس گفته:

  هنوز نیامده تبعیض در پرداخت یارانه ها در کلامش دیده می شود . اگر این یارانه از بیت المال داده می شود پس اون ۳۸میلیون نفر مگر ایرانی نیستند . ثانیا شاید ۱۰میلیون نفر باشند که به یارانه نیاز نداشته باشند بقیه همه نیاز دارند . ثالثا عدالت در پرداخت یارانه ها باید باشد یا به همه مردم بدهید ویا به هیچ کس . مبلغ پرداختی را صرف ساخت کارخانه ها بکنید تا جوانان بتوانند استخدام شوند وکار پیدا کنند

 4. رضایی گفته:

  خاک بر سر مردمی بشه که نقطه‌ضعف شون دولت فهمیدن اونم یارانه یعنی رضایی دست گذاشته روی نقطه ضعف مردم یارانه برید رای بدید بد بخت هستید بد بخت میشید هیچکدوم برای مردم کاری نمیکنن جز خود مردم پس خودتون جر ندید یا به هوای یارانه ها افزایش میدن رای ندید اینا همین میخوان

 5. زهرا گفته:

  رئیس جمهوربایدبداندکه مردم اوراانتخاب کرده هیچ وقت فراموش نکن که حامی مردم است دوم عادل وباعدالت باشدراستگوباشدسواداداره کشور داشته باشدبابرنامه ریزی کارش را انجام دهداعتمادمردم رونسبت به خوش ازبین نبرد به وعده هایش عمل کن مردم داری کند.

 6. زهرا گفته:

  مسئله یارانه‌نیست مسئله اینکه یک رئیس جمهورکشوروخوب وباعدالت اداره کندحق مظلوم توجیبی ظالم نرودکاری کند مردم توآسایش زندگی کنند به قولی که داده عمل کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.