احتمال افزایش ۲۰۰ هزار تومانی دستمزد کارگران

هرچند حدود یک ماه از تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال 1399 گذشته اما بحث و جدل‌ها پیرامون حقوق کارگران در سال جدید همچنان ادامه دارد.

به گزارش کاماپرس، با توجه به پیگیری‌های مصرانه نماینده کارگران در شورای عالی کار برای اصلاح رقم حداقل دستمزد، این پرونده همچنان باز است و کارفرمایان و کارگران گوش به زنگ تغییرات هستند.

آخرین گمانه‌زنی‌ها از احتمال افزایش ۲۰۰ هزار تومانی دریافتی کارگران در سال جاری خبر می‌دهد. یکی از اعضای ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد به تسنیم گفته است: این تصمیم نهایی نشده و تصمیم‌گیری نهایی باید در جلسه این شورا اتخاذ شود. اما طبق توافقات صورت گرفته میان نمایندگان دولت، نمایندگان کارگری و نمایندگانی از کارفرمایان، مقرر شده که میزان حق مسکن کارگران در سالجاری دوباره افزایش یابد.

دراین زمینه بیشتر بخوانید:

این عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد اضافه کرد: این تصمیم برای بهبود وضع معیشتی کارگران گرفته شده که امیدواریم تا حدی بتواند شکاف موجود بین حقوق کارگران و تورم موجود را پُر کند. میزان تورم و هزینه معیشتی کارگران امروز از دستمزد تعیین شده برای کارگران بیشتر است و کارگران را زیر خط فقر قرار داده که این موضوع در سال جهش تولید باعث نگرانی این قشر زحمت‌کش شده است.

آریاک سفر

وی تأکید کرد: طبق توافقات ضمنی که تاکنون بین اعضای شورای حقوق و دستمزد صورت گرفته، احتمال افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران در سالجاری وجود دارد، اما تصمیم‌گیری نهایی باید در جلسه این شورا اتخاذ شود.

عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد در پایان با اشاره به علت برگزار نشدن جلسه این شورا در چهارشنبه گذشته، خاطرنشان کرد: قرار بود نشست این شورا در روز چهارشنبه گذشته برای بحث درباره افزایش حق مسکن کارگران تشکیل شود، اما به دلیل تغییر وزیر صنعت، این جلسه به هفته آینده موکول شده است.

انتهای پیام

 

نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

24 دیدگاه برای “احتمال افزایش ۲۰۰ هزار تومانی دستمزد کارگران

 1. یه بازنشسته تامین اجتماعی گفته:

  پس یعنی این وسط حق بازنشسته های تامین اجتماعی قراره خورده بشه و یه آب هم روش!!! هیچکس فکر اسن قشر نیست همه مسئولین خودشونو زدن به اون راه انگار که ما محکومیم یا مجرم!!!!

 2. اسکندر زمان گفته:

  این ۲۰۰ هزار تومان افرایش یا هر افزایش دیگری بدون شک اثرات تورمی بیشتری خواهد داشت؛ چراکه کارفرماها این رقم را به قیمت تمام‌شده محصولات اضافه می‌کنند.

  • یه بازنشسته تامین اجتماعی گفته:

   جناب اسکندر زمان چطور به حقوق کارمندان دولت یک میلیون صد و بازنشسته هاشون 2میلیون اضافه شد تورم ایجاد نکرد ولی به کارگر رسید همه مشکلات اقتصادی حقوق این قشر شد؟؟؟؟ یا کارفرمایی یا جیره خورشون!!!! ولی مردم رو بی مغز حساب نکن!!!

  • مهران گفته:

   گرانی ربطی به حق مسکن کارگران ندارد چون تاثیرش در قیمت تمام شده خیلی ناچیز هست جناب مگه در طول سال کالاها چندین بار گران میشه حقوق کارگران هم افزایش میدم آخه اینقدر هم نمی‌فهمی! انگار کل مشکلات اقتصادی کشور در حقوق کارگران خلاصه میشه

  • محمد گفته:

   چرت وپرت نگو چطور مسئولین حقوق های چندصدمیلیونی میگیرن اتفاقی نمیافته ولی حقوق کارگرصدتومان زیادبشه تورم میشه..

 3. علی گفته:

  سلام
  چطور برای کل مملکت افزایش حقوق بود خبری از تورم نبود.
  حالا که چندر غاز میخوان بزارن رو حقوق کارگر تورم ایجاد میشه.
  همین شماها با این تفکرات هستین که کارگر جماعت حقش پایمال میشه.
  لطفا دیگه نظر نده اسکندر زمان.

 4. ولی گفته:

  روز از نو..دوباره یه انشای تازه..شاعر میگه…
  یارب عزت به سگان دادی و دولت به خران
  نکند ما به تماشای جهان آمده این…
  یه عدد گفتن که این همه صغری کبری چیدن ندارد..
  خاک عالم بر سر منی که هفت هزار سال فرهنگ دارم ولی ارزش ندارم..

 5. علی گفته:

  اگه امکانش هست 32سال پرداختی ک داشتیم رو ی جا بهمون پس بدید عدالت فقط برای دولتیا و لشکری و مجلسی‌ها هست قشر کارگر و مستمر بگیر فقط باید زجر بکشن این عدالت ک دولت اجرا میکنه بدرد خودتون میخوره ن ما ب حق علی و ماه رمضان خیر نبینین

 6. جبار گفته:

  ۹۵درصد کارمندان محترم حقوق ۵ میلیونی میگیرن .طرف فامیله بنده هست ۱۲۰ساعت اضافه کاری اجباری دارن که اون هم ۵ صبح میره تا ۸/۳۰میخوابن تو اداره.داستان من کارگر هم جز بدبختی چیزی نیست.خدایا این فشاری که ماها تو زندگی داریم میکشیم گریبان گیر خانواده کسی که به کارگر ظلم میکنه قراربده به حق این شبهای قدر ومسئولینی رو که به مردم و به قشر ضعیف خدمت میکنن عمر باعزت و سلامتی بده

 7. فرهادشیخی گفته:

  باسلام . بازنشسته تامین اجتماعی . فرهاد
  از مسئولین محترم در خواست دارم نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تجدید نظر نمایند . و لطفا به مبالغ تعیین شده مربوط به جزئیات حقوق بازنشستگان توجه نمائید . واقعا ارقامی که تعیین نموده اید خنده دار وجای تاسف دار ! لطفا به فکر این قشر زحمتکش و ارزشمند جامعه هم باشید . طبق گفته آقای دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان در مورخه 99/1/25 جزئیات حقوق بازنشسته تامین اجتماعی مربوط به سال 99 بدین شرح است . 1- حق اولاد15000 تومان 2- حق مسکن30000 تومان 4- بن کارگری 60000 تومان 5- حق همسر60000 تومان . مسئولین محترم خواهشمندم ارقام فوق را با جزئیات حقوق یک کارمند شاغل ویا کارمند بازنشسته دولت مقایسه نمائید ویابا ………. مقایسه نمائید . وانصاف وعدالت وآخرت ومدیون شدن مدٌ نظر داشته باشید . باتشکر

 8. محمد گفته:

  ما‌ قشر‌ کارگران فقط میتونیم بگیم که کسانی که حق و حقوق ما‌‌ رو‌ میخورن و اصلا ن‌ وجدان‌ ن‌ مروت در‌ وجودشون نیست ب‌ حق‌ چهارده‌ معصوم‌ ب‌ خدا مسپاریمشون‌ ک‌ خیری‌ در‌ دنیا‌ وآخرت‌ نبینن.‌ آمین‌ .
  بی عدالتی های این مملکت بیداد‌ میکند

 9. بماند گفته:

  باید کار گرا یه کاری کنن اولا بیمه نشن تا خزانه بیمه خالی شه ، دوم هم باید دوسه ماهی همه کارها رابخوابونن ، تا بفهمن که تورم و اقتصاد را کارگران بالا میارن نه کرسی نشینان مفت خور

 10. جواد گفته:

  ای بابا هر دولتی که سر کار آمده دستش توی صندوق تامین اجتماعی بوده یا طرحهای زیان ده را به زور به تامین اجتماعی فروختند حالا شما از کسانی که عرق جبین کارگر را غارت میکنند انتظار دلسوزی دارید وسرپرست این صندوق باید از طرف کارگران یا هیئت امنا تعیین شود اما همیشه دولت برای این صندوق سرپرست میگذارد تا منافع خود را تامین کند دولت به جز بدهکاری هیچ حقی توی این صندوق ندارد خدا وند مکافا تشان بکند

 11. آرمان گفته:

  بابا تو رو خدا اینقدر آبرو ریزی نکنید. دوزار پول میخواین بدین کارگرا اینهمه بدیم ندیم داره؟۲۰۰ تومن پوله تو این دوره.آقایون به اصطلاح مسئول مگه به قول خودتون شما تادم ما نیستین کدوم خادمی اینجوری با ناز و ادا خدمت میکنه؟البته از شما بیش از این انتظار نمیره.پول ملت دستتونه میخواین بدین به خودشون زورتون میاد.تو حقوق هاز خودتون هم اینقدر دیت دارین.دوستان مسئول یه نگاهی فقط به قیمت حبوبات بندازین کمی هم خجالت بکشین بد نیست.صدقه سر همین مردم شما شدین مسئول .

 12. آرمان گفته:

  بابا تو رو خدا اینقدر آبرو ریزی نکنید. دوزار پول میخواین بدین کارگرا اینهمه بدیم ندیم داره؟۲۰۰ تومن پوله تو این دوره.آقایون به اصطلاح مسئول مگه به قول خودتون شما خادم ما نیستین کدوم خادمی اینجوری با ناز و ادا خدمت میکنه؟البته از شما بیش از این انتظار نمیره.پول ملت دستتونه میخواین بدین به خودشون زورتون میاد.تو حقوق های خودتون هم اینقدر دقت دارین.دوستان مسئول یه نگاهی فقط به قیمت حبوبات بندازین کمی هم خجالت بکشین بد نیست.صدقه سر همین مردم شما شدین مسئول .

 13. سیدجعفرکاظمی گفته:

  خوب شد معنی خادم رافهمیدیم البته نه الان بلکه خیلی وفته که بعضی ها بخاطر یافتن خدمتگزاری سرودست میشکنندوکلی خرج میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز