9 راهکاری که قیمت خودروهای خارجی را کاهش می‌دهد

واردات خودرو  با ضوابط خاص باعث کاهش قیمت خودروهای خارجی و داخلی موجود در بازار ایران می شود، وارداتی که نیازمند اجازه دولت به واردکنندگان است.

وزیر صمت در مجلس از مردم به علت کیفیت پایین خودروها عذرخواهی کرد، همین چراغ سبزی شد برای وارد کنندگان خودرو تا فرصت را غنیمت شمرده و 9 پیشنهاد خود برای واردات خودرو بدون انتقال ارز  را به دولت ارائه دهند.

به گزارش کاماپرس، انتقاد چند باره وزیر صمت از تولید خودرو نشان می‌دهد که شاید دولت در نظر دارد به دنبال کاهش قیمت کاذب خودروها در بازار، واردات خودرو را آزاد کند. موضوعی که سال‌ها پیش بارها توسط واردکنندگان خودرو مطرح شد.

9 پیشنهاد برای واردات خودرو بدون انتقال ارز

حال حرف واردکنندگان خودرو چیست و این 9 طرح چگونه قابلیت اجرا دارد؟ آنچه دبیر واردکنندگان خودرو این برنامه را در اختیار تجارت‌نیوز قرار داده است، شامل موارد زیر است:

1-اجازه از سرگیری واردات خودرو با استفاده از سرمایه‌ ایرانیان خارج از کشور (تبدیل تهدید به فرصت) کلیه مسئولیت‌های اجرایی اعم از رایزنی، معرفی حساب و وجوه به سفارت جمهوری اسلامی در کشور مبداء و … را واردکنندگان راسا پذیرا خواهند بود.

2- اجازه از سرگیری واردات خودرو با استفاده از سرمایه‌های شرکت‌های نمایندگی و مالکان کسب و کار حوزه‌ تجارت خودرو (ورود دارائی‌ها از طریق خودرو به کشور)

3-اجازه از سرگیری واردات خودرو با استفاده از اعتبار یک تا دو ساله شرکت‌های تولیدکننده اصلی به نمایندگان‌شان بدون خروج هرگونه ارز یا ریال از کشور حداقل در شرایط فعلی.

4- اجازه از سرگیری واردات خودرو برای خودروهای هیبرید صرفا جهت جایگزینی و به کارگیری در حمل و نقل عمومی (این مهم منجر به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و حداقل کاهش مصرف سوخت به میزان 40 درصد برای این نوع از خودرها ضمن ارتقاء سطح ایمنی و آسایش رانندگان خودورهای عمومی خواهد شد)

5- اجازه از سرگیری واردات خودرو صرفا برای واردات خودروهای کم مصرف که منجر به کاهش حداقل 40 درصدی مصرف سوخت، این سرمایه جایگزین ناپذیر خواهد شد.(خودورهای زیر 1500 سی سی)

6- اجازه از سرگیری واردات خودرو صرفا برای واردات خودروهای با ارزش کمتر از 10 هزار یورو

7- اجازه از سرگیری واردات خودرو با استفاده از بخشی از منابع ارزی بلوکه شده حاصل از فروش نفت.

8- اجازه از سرگیری واردات خودرو با سهمیه‌بندی خودروهای وارداتی بین فعالان حوزه و تخصیص حجم معینی از واردات به هر یک از فعالان با هدف حفظ کسب و کار این فعالین این حوزه از کسب و کار.

9- اجازه از سرگیری واردات خودرو به ازا انجام صادرات کالا توسط واردکنندگان خودرو با کارت بازرگانی واردکننده خودرو.

برای دسترسی سریعتر به اخبار و گزارش های مهم بازارها و کسب وکارها، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *