8 کتاب در مورد پوتین به زبان فارسی

پوتین - کاماپرس
تورهای مسافرتی لحظه آخر

پوتین، زندگی و زمانه‌اش اثر فیلیپ شورت کتابی 918 صفحه‌ای در مورد پوتین است. این کتاب در هفته‌های اخیر با ترجمه بیژن اشتری توسط نشر ثالث به چاپ رسید. فیلیپ شورت که بیوگرافی‌های متعددی برای شخصیت‌هایی چون مائو تسه‌تونگ و پول پوت را نوشته در این اثر، تحلیلی دقیق و همه‌جانبه از مسیر پیچیده قدرت‌یابی پوتین و نحوه حکمرانی او ارائه می‌دهد.

بیژن اشتری مترجم کتاب پوتین، سابقه ترجمه کتاب‌های مطرح و قطوری چون شوروی ضد شوروی، لنین، برژنف، امید علیه امید و کتاب دو جلدی دختر استالین را در کارنامه دارد. بسیاری از کتاب‌هایی که اشتری ترجمه کرده در نقد حکومت‌های سوسیالیستی نوشته شده‌اند. قیمت چاپ اول کتاب پوتین، زندگی و زمانه‌اش 850 هزار تومان است و امکان سفارش اینترنتی آن نیز وجود دارد.

8 کتاب در مورد پوتین به زبان فارسی-کاماپرس

کاماپرس به بهانه چاپ کتاب پوتین، در این گزارش 7 کتاب دیگر در مورد پوتین به زبان فارسی را معرفی می‌کند.

کتاب میان دو آتش اثر جاشوا یافا

میان دو آتش، حقیقت، جاه طلبی و سازش در روسیه دوره پوتین، نام کتاب دیگری است که در مورد پوتین نوشته شده و انتشارات نگاه آن را با ترجمه نیما حسن ویجویه منتشر کرده است. جاشوا یافا نویسنده این کتاب از خلال شرح‌حال‌نویسی، زوایای گوناگون زندگی روسی از جمله فضای سیاست‌آلود رسانه و ساختار عمودی قدرت را به تصویر می‌کشد. چاپ اول این کتاب در سال 1400 و در 376 صفحه منتشر شده است و با قیمت 115 هزار تومان به فروش می‌رسد.

راز آسمان پایتخت

8 کتاب در مورد پوتین به زبان فارسی-کاماپرس

روسیه بدون پوتین نوشته تونی وود

موسسه فرهنگی هنری جهان کتاب در سال 1401 کتابی در مورد پوتین را منتشر که روسیه بدون پوتین، پول، قدرت و افسانه‌های جنگ سرد نوین نام دارد. نگارنده این کتاب تونی وود بوده و پیروز اشرف نیز آن را ترجمه کرده است. در این تحلیل وود به فراتر از پوتین می‌نگرد و تغییرات عمیقی را که روسیه از سال 1991 متحمل شده است، بررسی می‌کند. این کتاب که در 232 صفحه چاپ شده، 90 هزار تومان قیمت دارد.

8 کتاب در مورد پوتین به زبان فارسی-کاماپرس

لنین تا پوتین به قلم محمود طلوعی

محمود طلوعی نویسنده ایرانی کتاب دیگری در رابطه با پوتین نوشته است که از لنین تا پوتین نام دارد، این کتاب بستر نگاه دقیق به شوروی در صحنه سیاست بین المللی را فراهم می‌کند و بعد از پرداختن به مساله فروپاشی، از یلتسین تا پوتین را مورد بررسی قرار می‌دهد. در پایان کتاب، خلاصه‌ای از رابطه میان ایران و روسیه نیز ارائه شده است. این کتاب توسط نشر تهران در 495 منتشر شده و با قیمت 195 هزار تومان به فروش می‌رسد.

8 کتاب در مورد پوتین به زبان فارسی-کاماپرس

اسلاوهای سرگردان اثر جان تامپسون

کتاب اسلاوهای سرگردان، تاریخ روسیه از عصر کی یف تا پوتین نوشته جان تامپسون کتاب دیگری در رابطه با پوتین است. اسلاوهای سرگردان توسط میکائیل وحیدی راد در 485 صفحه به فارسی ترجمه شده و انتشارات نیستان نیز آن را منتشر کرده است. این کتاب از تاریخ روسیه باستانی و شاهزاده نشین کیف تا فروپاشی شوروی و همچنین دوران روسیه مدرن و عصر پوتین اطلاعات جامعی را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. چاپ این کتاب در سال 1401 منتشر شده و قیمت ان 240 هزار تومان است.

8 کتاب در مورد پوتین به زبان فارسی-کاماپرس

کتاب روسیه در عصر رویارویی محدود نوشته میشل اشتورمر

کتاب روسیه در عصر رویارویی محدود (پوتین و ظهور روسیه) اثر میشل اشتورمر در 390 صفحه توسط انتشارات سروش چاپ شده است. این کتاب را علی اکبر عبدالرشیدی ترجمه کرده و چاپ دوم آن در سال 1396 منتشر شده است. سوالات فراوانی در مورد اینکه چه چیزی منافع ملی روسیه را تشکیل می‌دهد، در کتاب روسیه در عصر رویارویی محدود وجود دارد. این کتاب 34 هزار تومان قیمت خورده است.

8 کتاب در مورد پوتین به زبان فارسی-کاماپرس

من ولادیمیر پوتین هستم

ناتالیا کورگیان نیز در مورد پوتین کتابی نوشته که نشر ثالث آن را با نام شخص اول، نشر منوچهری با نام من ولادیمیر پوتین هستم و نشر ققنوس با نام ویلادیمیر پوتین کیست، چاپ کرده‌اند.

در کتاب من ویلادیمیر پوتین هستم آمده است: چه چیز در زندگی ولادیمیر پوتین وجود دارد که تابه حال گفته نشده است؟ برای مخالفان وی یک دیکتاتور نیمه لخت، ترسناک، سوار بر اسب است که در انتخابات دستکاری کرده، با دموکراسی مخالف بوده و رسانه‌ها و آزادی بیان را به شدت سرکوب می‌کند.

شخص اول را فروغ پوریاری در 226 ترجمه کرده و قیمت آن 180 هزار تومان است. کتاب من ولادیمیر پوتین هستم نیز با ترجمه محمد امین جندقیان بیدگلی در 260 صفحه و با قیمت 165 هزار تومان چاپ شده است. مژگان صمدی نیز ولادیمیر پوتین کیست را در 232 صفحه ترجمه کرده و  قیمت آن 85 هزار تومان است.

رولت روسی با ترجمه الهام گرامی

انتشارات علمی نیز در این رابطه کتاب رولت روسی نوشته مایکل ایسیکوف و دیوید کورن را به چاپ رسانده است. این کتاب را الهام گرامی ترجمه کرده و چاپ اول آن در سال 1398 و در قالب 319 کلمه منتشر شده است. رولت روسی به نقش روسیه در انتخاباتی که منجر به پیروزی دونالد ترامپ در آمریکا شد؛ می‌پردازد و به علاقه‌مندی ترامپ برای دیدار با ولادیمیر پوتین اشاره می‎کند. قیمت کتاب رولت روسی نزدیک به 49 هزار تومان است.

8 کتاب در مورد پوتین به زبان فارسی-کاماپرس

انتهای پیام

مرتبط با : انتشارات سروشانتشارات علمی و فرهنگیانتشارات ققنوسانتشارات نگاهانتشارات نیستانجهان کتابنشر ثالث
رایانه کمک
ایده سبز
اوج آرام
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز