70 کارتن خواب با صادرات میلیارد دلاری !

تورهای مسافرتی لحظه آخر

به گفته رئیس بانک مرکزی اسامی ۲۵۰ صادر کننده بدهکار به قوه قضائیه معرفی شده است که البته ۷۰ نفر از آنها کارتن خواب هستند.
به گزارش کاماپرس، عبدالناصر همتی رئيس بانک مرکزی اعلام کرد ۲۵۰ نفر صادر کننده تا کنون ۷ میلیارد دلار بدهی دارند و حتی یک دلار ارز از صادراتی که داشته اند به کشور بازنگشته است.البته تعدادی از این بدهکاران میلیاردی هویتی نامشخص دارند. و به گفته همتی و براساس اطلاعات وزارت اطلاعات ۷۰ نفر از این صادرکنندگان کارتن خواب هستند که با با استفاده از کارت های یکبار مصرف با نام این افراد صادرات انجام داده اند.

صادرکنندگان متخلف به قوه قضائیه معرفی می شوند
به گفته همتی بسیاری از صادرکنندگان در بازگشت ارز حاصل از صادرات خوب عمل کرده‌اند .او در این باره به فارس گفت:« بانک مرکزی نمی‌خواهد برای بازگشت ارز حاصل از صادرات به قوه قضائیه مراجعه کند اما در جلسه شورای عالی هماهنگی که سران سه قوه حضور دارند در آنجا به بانک مرکزی تاکید شد .من می‌دانم که نباید صادرکنندگان را به قوه قضائیه ارجاع داد اما براساس قانون عمل کردم. البته صادرکنندگانی که کمتر از یک میلیون دلار ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازنگردانده‌اند را حتی به قوه قضائیه معرفی نکرده‌ایم و به دنبال این افراد هم نبوده‌ایم لذا ما فقط اسامی صادرکنندگانی را که به قوه قضائیه ارجاع داده‌ایم که 10، 20 و حتی 100 میلیون دلار صادرات داشته‌اند اما هیچ ارزی را به کشور بازنگردانده‌اند. »

به گفته همتی نکته حائز اهمیت این است که هیچکدام از آن 250 نفری که در سال‌های 97 و 98 صادرات داشته‌اند و هیچ ارزی به کشور بازنگردانده‌اند، تولید کننده نبوده‌اند. همتی در ادامه گفت:« من به رئیس قوه قضائیه اعلام کرده‌ام که بانک مرکزی اصلا تمایلی به معرفی صادرکنندگان به قوه قضائیه ندارد و آقای رئیسی هم به من گفتند که ما هم چنین علاقه‌ای نداریم، لذا دیگر این موضوع را پیگیری نکردیم اما خواهش کرده‌ایم که کسانی که ارز خود را بازنگردانده‌اند هر چه زودتر نسبت به رفع تعهد ارزی اقدام کنند.»

راز آسمان پایتخت

برای دسترسی سریعتر به اخبار مهم ، عضو کانال تلگرام کاماپرس شوید. برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

مرتبط با : بانک مرکزی
ایده سبز
دادپویان
اوج آرام
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز