7 نکته مهم درباره اولویت بندی خودروهای برقی + سرانجام حذف شدگان

اولویت تخصیص خودروهای برقی مشخص شد + جزییات-کاماپرس
تورهای مسافرتی لحظه آخر

روز گذشته دوشنبه (7 خرداد) اولویت‌بندی اولین دور از فروش خودروهای برقی مشخص و وجوه بلوکه شده مشتریان نیز آزاد و قابل برداشت شد. به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت، نتایج این اولویت‌بندی در هفته آینده منتشر می‌شود.

به گزارش کاماپرس، در اولین دوره عرضه خودروهای برقی، برای متقاضیانی که حساب وکالتی خود را افتتاح کرده و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را واریز کرده‌ بودند، امکان انتخاب و ثبت درخواست برای یکی از 7 مدل خودروی برقی وارداتی از طریق سامانه یکپارچه بدون شرایط و محدودیت ثبت‌نام از عصر روز یکشنبه 30 اردیبهشت تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه شنبه 5 خرداد فراهم بود.

در این رابطه نکات مهم و قابل توجهی برای متقاضیان و انتخاب شدگان در این اولویت ها قابل توجه است:

  1. در این دور از عرضه خودروهای برقی وارداتی، هفت محصول مختلف به فروش رسید، از جمله دو خودرو با قیمت قطعی و پنج خودرو با قیمت علی‌الحساب.
  2. پس از پایان مهلت ثبت‌نام (5 خرداد)، فرآیند پایش مشتریان آغاز شده و نتایج این دور از فروش خودروهای برقی در هفته آینده اعلام می‌شود.
  3. پس از انتشار نتایج، متقاضیان می‌توانند از طریق سایت سامانه یکپارچه عرضه خودروهای برقی، وضعیت تخصیص خودروی انتخابی خود را بررسی کنند.
  4. به گفته ضیغمی، وجوه بلوکه شده مشتریان در حساب‌های وکالتی آزاد شده و بسیاری از بانک‌ها اجازه برداشت وجه را به مشتریان داده‌اند.
  5. پس از اعلام نتایج، شرکت‌های عرضه‌کننده برای مشتریان منتخب پیامک واریز ارسال خواهند کرد.
  6. مشتریان پس از دریافت پیامک، پنج روز فرصت دارند تا وجه مورد نظر را به حساب شرکت واردکننده واریز کنند.
  7. عدم واریز وجه در مدت تعیین شده به منزله انصراف از طرح خواهد بود و مشتری از اولویت‌بندی سامانه حذف خواهد شد.

گفتنی است در این دوره بیش از ۱۴۰ هزار نفر در طرح عرضه خودروهای برقی شرکت کرده‌اند، که از این تعداد، بیش از ۲۵ هزار نفر برای سه مدل خودرو درخواست ثبت کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

راز آسمان پایتخت

سرانجام حذف شدگان چگونه است؟

بر اساس تأکید رئیس سازمان توسعه تجارت، به دلیل تعداد بالای درخواست‌ها برای این خودروها، امکان تشکیل صف برای خرید خودروهای برقی در این سامانه وجود ندارد. پس از انتخاب افراد بر اساس تعداد خودروهای موجود و انجام رزرو (تا زمان واریز وجه)، دیگر اشخاص از این نوبت حذف خواهند شد. آن‌ها برای خرید در دوره‌های بعدی عرضه، باید از ابتدا ثبت‌نام کنند.

به نقل از ایسنا، پس از اعلام نتایج ثبت‌نام، وجوه مسدود شده در حساب وکالتی مشتریان، آزاد و قابل برداشت خواهد بود. این موضوع به بانک‌ها اطلاع داده شده است و آن‌ها 48 ساعت فرصت دارند تا وجوه مشتریان را از حالت وکالتی، خارج کنند.

انتهای پیام

آهن رویال
آریاپی
رایانه کمک
ایده سبز
اوج آرام
دادپویان
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز