7 سهم پرسود بورس در 15 روز کاری مردادماه 1400

بورس

بررسی نمادهای بورسی طی 15 روز کاری سپری شده در مرداد ماه 1400 نشان می دهد، 7 سهم شامل؛ فارس ، فولاد ، میدکو ، کگل ، فملی ، پارس و شستا بیشترین تاثیر را در افزایش شاخص کل بورس و عبور شاخص از 1/5 میلیون واحد را داشته‌اند.

به گزارش کاماپرس، پس فردا یکشنبه 31 مردادماه 1400 بورس تهران که از دوشنبه 25 مرداد با تصمیم ستاد مقابله با کرونا تعطیل شده بود، بازگشایی می شود و تکاپوی سهامداران و سرمایه گذاران برای کسب سود از این بازار آغاز می شود.

سرمایه گذاران این بازار برای رسیدن به بهترین بازدهی باید به آنچه طی روزهای گذشته و خصوصا روزهای مردادماه بر بورس گذشته است، وقوف کافی داشته باشند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار و گزارش های مهم بورس، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از  اینجا  وارد شوید.

اقتصاد نیوز در گزارشی به بررسی وضعیت بازار طی 15 روز کاری مردادماه پرداخته و نوشته است؛ در 15 روز کاری مرداد ماه نمادهای فارس، فولاد، میدکو، کگل، فملی، پارس و شستا بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشته‌اند. فارس در 4 روز کاری بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشته و فولاد و میدکو در 3 روز بیشترین تاثیر مثبت را داشتند. کگل 2 روز و فملی، پارس و شستا یک روز در صدر جدول بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بودند.

خبرهای پربازدید امروز را بخوانید:

محصولات شیمیایی ؛ گل سرسبد گروه های بورس

در حال حاضر در بورس و فرابورس گروه محصولات شیمیایی باارزش‌ترین صنعت است. 41 نماد این صنعت در بازار سهام خرید و فروش می‌شوند. پارس، فارس، بوعلی، شکربن، شفن، خراسان، کرماشا، شاملا، شکلر، شاراک، زاگرس، وپترو، کلر، شپدیس، شخارک، شیراز، شفارس، قرنح، پاکشو، شیران، شدوص، شسینا، مارون، شگل، شغدیر، شبصیر، شگویا، شپاکسا، آریا، شپارس، پارسان، جم، شگویا، شاروم، شصدف، ساینا، جم پیلن، شوینده، شتوکا، قرن و شلعاب نمادهای این گروه هستند.

اخبار مهم و مرتبط را بخوانید:

در بورس پس از گروه محصولات شیمیایی باارزش‌ترین گروه فلزات اساسی است و پس از آن گروه استخراج کانه‌های فلزی قرار دارد. شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی، بانک‌ها و موسسات اعتباری و سرمایه‌گذاری‌ها در رتبه‌های بعدی صنایع برتر بورسی هستند.

در فرابورس نیز پس از گروه محصولات شیمیایی باارزش‌ترین گروه بیمه و صندوق‌های بازنشستگی (به جز تامین اجتماعی) است و پس از آن گروه استخراج کانه‌های فلزی قرار دارد. سرمایه‌گذاری‌ها، فلزات اساسی و گروه عرضه برق در رتبه‌های بعدی صنایع برتر فرابورسی هستند.

پتروشیمی خلیج فارس؛ با ارزش ترین شرکت بورس

ارزش بازاری سهام شرکت‌ها معتبرترین معیار برای مقایسه ارزشمندی شرکت‌های بورسی است. در حال حاضر بر مبنای قیمت‌های آخرین روز معاملات بورس پایتخت با ارزش‌ترین شرکت‌ بورسی صنایع پتروشیمی خلیج فارس است که با نماد فارس در بازار سهام مبادله می‌شود. فولاد، فملی و میدکو در رتبه‌های بعدی قرار دارند و پس از آن‌ها کگل، شستا، کچاد، مارون، بپاس و تاپیکو در رده‌های بعدی قرار دارند.

انتهای پیام

بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

3 دیدگاه برای “7 سهم پرسود بورس در 15 روز کاری مردادماه 1400

  1. جاسم گفته:

    بورس یه کلاه بزرگی بود که سر مردم گذاشتن. ارزش سهم یه شرکت خیلی بزرگ که یک پنجم بشه یعنی کلاه برداری حاکمیت از مردم.

  2. سورنا گفته:

    کی باورش میشه سهام دی از۸۰۰۰تومن رسیده به ۱۰۰تومن وباافزایش سرمایه هم حساب کردم سهام ۲۰۰میلیونی من شده ۴۷میلیون به نظرشماگردنه بگیرا بی وجدانتربودندیااونایی که سهامهاوبورس وغارت کردندیه روز هم ازعمرم مانده باشه انتقام این ظلمهاراخواهم گرفت

  3. علی گفته:

    تمام ۵ نوع سهامی که از پارسال خریدم هنوز توی ضرری اما از دی جی تا ل ها کمتر از چند ماه حداقل پانصد در صد سود گرفتم از همونهایی که اینجا بهشون می فرمایند کافر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.