7 دلیل عدم استقبال از فیلم جدید تام کروز

مجموعه کتاب‌های جک ریچر در طول زمان انتشار خود با استقبال بی‌نظیری مواجه شدند. ساخت سری فیلم‌های جک ریچر نیز یک استقبال وفادارانه به کتاب‌های این مجموعه تلقی شده است. با این‌حال این اثر یکی از بزرگترین شکست‌های دوران حرفه‌ای تام کروز را به‌عنوان نقش اصلی مجموعه بر جای گذاشت.

کاماپرس در این مطلب دلایل احتمالی این شکست را بررسی‌ می‌کند.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ، تلگرام و توییتر کاماپرس را دنبال کنید.

۱. انتخاب تام کروز برای ایفای این نقش یک اشتباه بزرگ بود

پرداختن به تطابق تیپ ظاهری متناسب با کتاب کمتر در هالیوود مورد اهمیت قرار می‌گیرد، اما عدم شباهت تام کروز با آنچه از جک ریچر توصیف شده بود به مذاق طرفداران خوش نیامد.

بیشتر بخوانید:

آریاک سفر

۲. غرور تام کروز باعث عدم حمایت طرفداران شد

کروز از پیش به‌عنوان تهیه‌کننده در ساخت این مجموعه مشارکت داشت و‌ انتخاب خودش به‌عنوان نقش اصلی حس چندان خوشایندی به مخاطبان القا نکرد. حمایت از پروژه‌ای که بیشتر شبیه به نمایش خودستایی و غرور تام کروز بود یکی دیگر از دلایل مهم شکست این پروژه به شمار می‌رود.

۳. فضا و لحن فیلم خیلی جدی بود

در کتاب ما با شخصیتی مواجه می‌شویم که علاوه بر جدی بودن در مواجه با مخاطرات ترسناک می‌تواند حس راحتی و گاه حتی کمدی را به خوانندگان القا کند. با این‌حال تام کروز و همکارانش بیش از حد نقش خود را جدی گرفتند که به پیچیدگی نا به جا و سنگینی اثر منجر شد.

۴. کریستوفر مک کوری که هرگز بازنگشت

کریستوفر مک کوری از سال‌ها پیش به‌عنوان یکی از همبازی‌ها و دوستان نزدیک کروز شناخته می‌شود. با حضور او در قسمت اول فیلم شاهد یک موفقیت نسبی بودیم، اما او مجموعه را ترک کرد و هرگز برای ادامه آن بازگشت. این شانس موفقیت را عملا برای قسمت‌های بعد از بین برد و تفاوت محسوسی را بین قسمت اول و دوم به نمایش گذاشت.

۵. شهرت تام کروز دردسرساز شد

میراث تام کروز به قدری عظیم است که ایفای نقش او به‌عنوان شخصیت‌های مختلف را دشوار می‌کند. در واقع مخاطبان اغلب او را به‌عنوان همان تام کروز همیشگی می‌بینند که در زیر نقاب جک ریچر پنهان شده و این موضوع خلق یک شخصیت جدید را برای وی غیرممکن می‌کند.

۶. تکیه بر محبوبیت کتاب

بسیاری از مخاطبان و منتقدان معتقدند کارگردان و دست‌اندرکاران مجموعه بیش از حد بر روی محبوبیت کتاب و حمایت طرفداران آن حساب باز کرده‌اند. این باعث شد کوچکترین خلل در پروسه به حمله طرفداران و تعصب نابه‌جای آن‌ها منجر شود.

انتهای پیام

نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز