6 کاری که هوش مصنوعی نمی‌تواند انجام دهد

گسترش هوش مصنوعی و توانایی‌های آن بسیاری از افکار عمومی را به وحشت انداخته است. این فناوری حتی قادر است با پردازش داده‌های بیشتر دانش خود را افزایش دهد و به همان نسبت توانایی‌های بیشتری کسب کند.

به گزارش کاماپرس، با همه این‌ها کارهایی وجود دارند که هوش مصنوعی نمی‌تواند از پس آن‌ها بربیاید.

۱. هوش مصنوعی در دانشگاه قبول شود!

سوالات آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها نیاز به استنتاج، درک دقیق زبان و درک گسترده از موضوعات مختلف دارند که هوش مصنوعی در حال حاضر از آن بی‌بهره است. دانشمندان توانسته‌اند به هوش مصنوعی آموزش بدهند که در آزمون‌های علوم پایه و دبیرستان قبول شود، اما هنوز موفق به گذراندن آزمون ورودی دانشگاه نشده است.

بیشتر بخوانید:

۲. هوش مصنوعی نمی‌تواند رانندگی کند!

نوآوری‌های متعددی در خودروهای هوشمند وجود دارند که از جمله آن‌ها امکان رانندگی خودکار است‌. با این حال این ویژگی نمی‌تواند به طور ایمن در جاده‌های شلوغ رانندگی کند. به همین دلیل صاحبان این صنعت فعلا بر روی آزمایش و توسعه تمرکز دارند تا تولید تجاری.

تور کریسمس 2024

۳. هوش مصنوعی نمی‌تواند زیبایی را قضاوت کند!

در یک مسابقه زیبایی آزمایشی از یک هوش مصنوعی برای قضاوت استفاده شد. این ربات از سه الگوریتم تقارن، چین و چروک و جوانی برای داوری استفاده کرد و ۴۴ برنده سفید پوست را انتخاب کرد. این درحالی است که هیچ الگوریتمی درمورد انتخاب رنگ پوست برای آن برنامه‌ریزی نشده بود.

۴. هوش مصنوعی نمی‌تواند تماشا کند!

هوش مصنوعی توانایی‌های باورنکردنی دارد، اما ناتوانی‌های آن گاهی خنده‌دار هستند. در یک مسابقه فوتبال برای دنبال کردن توپ، از یک سیستم دوربین هوشمند استفاده شد. اما این هوش مصنوعی در مواجهه با سر طاس یک مرد گیج شد و تمرکز خود بر توپ را از دست داد.

۵. هوش مصنوعی نمی‌تواند جلوی خرید کردن را بگیرد!

گزارش‌های متعددی درباره خرید‌های اشتباهی یا خرید محصولات مختلف توسط کودکان وجود دارد. در سال ۲۰۱۷ یک کودک شش ساله با یک فرمان ساده به هوش مصنوعی الکسا، یک عروسک ۱۷۰ دلاری سفارش داد. این فناوری جهت جلوگیری از دستورات صوتی برای خریدهای خودکار هنوز به مشارکت انسان‌ها نیازمند است‌.

۶. هوش مصنوعی نمی‌تواند خلاق باشد!

با توسعه هوش مصنوعی ترس عمومی نسبت به از بین رفتن بسیاری از مشاغل به وجود آمده است. هوش مصنوعی فقط یک کامپیوتر است که می‌تواند بدون استراحت و دقیق‌تر از انسان‌ها کار کند، با این‌حال خلاقیت و ایده‌های جدید تنها مختص آگاهی واقعی و انسان‌ها خواهد بود‌.

انتهای پیام

خرید هاست لینوکس
علاء الدین تراول
وقت سفارت آمریکا
روژاشاپ
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

6 دیدگاه برای “6 کاری که هوش مصنوعی نمی‌تواند انجام دهد

  1. Farshad گفته:

    مورد شماره4: تصورشو کنید، رباتهای قدرتمند فوتبالیست مجهز به هوش مصنوعی در مقابل تیم متشکل از یازده مرد طاس :)))

  2. محمد علامه گفته:

    سلام. درباره اینکه هوش مصنوعی چه کارهایی میتواند و نمی تواند بیشتر مطلب ارایه دهید ممنون

  3. پیمان ساحلی گفته:

    پیشنهاد میکنم برای درک دقیق آنچه که رویدادش خارج از تصور نیست فیلم “من مادرم” را ملاحظه بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *