6 نکته اساسی برای نظافت سطل زباله خانگی

نظافت سطل زباله خانگی-کاماپرس

سطل زباله یکی از آلوده‌ترین بخش‌های هر خانه است که نظافت صحیح آن برای حفظ سلامت افراد خانه بسیار اهمیت دارد. از جمله راهکارهای موثر برای نظافت سطل زباله می‌توان به انتخاب اندازه صحیح سطل زباله و خرید کیسه زباله باکیفیت اشاره کرد.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ وام بانکی، تلگرام و توییتر کاماپرس را دنبال کنید.

سطل زباله محل تجمع پسماندها و زباله‌های خانگی از یک تکه کوچک کاغذ گرفته تا پوسته تخم مرغ است. عدم نظافت صحیح سطل زباله علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع، موجب تجمع مگس‌ها و انواع باکتری‌های خطرناکی می‌شود که تاثیر قابل توجهی بر روی سلامت و کیفیت زندگی ساکنین خانه دارند. مدیریت زباله‌های خانگی با خرید کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی مناسب بسیار اهمیت دارد.

کاماپرس در ادامه به ارائه راهکارهایی برای نظافت سطل زباله خانگی می‎پردازد.

به اندازه سطل زباله توجه کنید

برخلاف تصور عموم، اندازه سطل زباله بر روی کنترل حجم و میزان زباله‌های تولید شده در خانه تاثیر داشته و نقش مهمی در نظافت سطل زباله دارد. انتخاب اندازه صحیح سطل زباله به محل قرارگیری آن در آشپزخانه و حجم آن بستگی دارد. از آن‌ جایی که حجم سطل زباله تعیین کننده زمان بیرون بردن سطل از خانه است، ترجیحا سطلی را انتخاب کنید که در فواصل زمانی کوتاه‌تری  نیاز به تخلیه داشته باشد تا از تجمع آلودگی  در خانه جلوگیری شود. یک سطل زباله 12 تا 16 گالونی برای یک خانواده چهار نفره مناسب است.

کرمان موتور شیراز

تناسب سطل زباله و کیسه زباله مهم است!

تنها انتخاب یک سطل زباله با ابعاد مناسب برای حفظ تمیزی خانه کافی نیست؛ بلکه کیسه زباله ای که در سطل قرار می‌دهید نیز باید با ابعاد آن تناسب داشته باشد. خرید کیسه زباله نامناسب علاوه بر ایجاد آلودگی، زیبایی فضای آشپزخانه را نیز بر هم می‌زند. به‌عنوان مثال یک کیسه زباله کوچک ممکن است خیلی زود پاره شده یا حتی باعث بیرون ریختن زباله‌ها از کیسه و چسبیدن آن به دیواره‌های سطل شود.

در اولین فرصت زباله‌ها را از خانه خارج کنید

هرگز اجازه ندهید که زباله‌های چند روز در خانه جمع شده و موجب ایجاد بوی بد و آلودگی شود. زباله‌ها را هر چند روز یک بار با استفاده از یک کیسه زباله بزرگ به بیرون خانه منتقل کنید. در این مورد استفاده از سطل زباله کیسه دار، پاکسازی زباله‌ها را بسیار آسان‌تر می‌کند.

سطل زباله خود را تمیز کنید

استفاده از کیسه زباله ، تاحد زیادی از تماس مستقیم زباله‌ها با بدنه سطل جلوگیری می‌کند. با این حال به‌طور کامل نمی‌توان از تمیزی سطل زباله مطمئن بود. از این رو بهتر است هر چند وقت یک بار سطل زباله را با استفاده از محلول آب گرم و صابون و حتی موادی چون سرکه و جوش شیرین، به‌وسیله یک برس بشویید.

زباله‌های تر و خشک را تفکیک کنید

زباله‌های تر و ضایعات غذا به سرعت فاسد شده و با پخش شدن بوی خرابی و فساد، مگس‌ها و حشرات موذی به سمت آن جذب می‌شوند. از این رو بهترین کار تفکیک زباله‌های تر از زباله‌های خشک است؛ با این روش، می‌توانید زباله‌های تر را در فواصل زمانی کوتاه‌تری از خانه خارج کنید. برای تفکیک زباله‌ها می‌توانید دو سطل زباله با کیسه زباله مناسب تهیه کرده و هر زباله را در سطل مخصوص خود بریزید.

از کیسه زباله باکیفیت استفاده کنید

کیفیت کیسه زباله نقش مستقیم و قابل توجهی بر روی نظافت سطل زباله دارد. خرید کیسه زباله مرغوب و با کیفیت از هرگونه پارگی و بیرون ریختن پسماندها، نشتی و چکه کردن شیرابه جلوگیری می‌کند. در این مورد، هر مقدار که برای خرید کیسه زباله صرف کنید، در واقع برای حفظ سلامت خود هزینه کرده‌اید. یک کیسه زباله ضخیم و با کیفیت از انتشار بوی بد زباله‌ها و تجمع مگس‌ها و حشرات موذی به‌واسطه آن جلوگیری می‌کند.

خرید کیسه زباله مرغوب از مجموعه درویش

فروشگاه نایلون و نایلکس درویش، به‌عنوان یک مجموعه تولیدی معتبر، به شکل تخصصی در زمینه تولید و فروش انواع کیسه زباله و کیسه های پلاستیکی فعالیت می‌کند. برای خرید کیسه های پلاستیکی، نایلون و کیسه زباله، تنها با مراجعه به وبسایت این مجموعه، می‌توانید محصول موردنظر خود را خریداری کنید.

فروشگاه اینترنتی فروش کیسه های پلاستیکی درویش، ضمن همکاری با سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر، موفق به کسب استانداردهای متعددی در حوزه تولید انواع نایلون و نایلکس شده و تمامی محصولات خود را با بهترین قیمت و کیفیت به سراسر کشور ارسال می‌کند.

انتهای پیام

مرتبط با : دیاکو پلاستیک
نرم افزار حسابداری
دومینیکا پارادایس
آریا کیا سفر
آسیاتک
ایمالز
قیمت روز لپ تاپ
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قصران گشت