6 تکنیک تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل

تلویزیون ال جی-کاماپرس

امروزه در ایران باتوجه به بحران‌های بازار لوازم خانگی، سواستفاده در این بازار زیاد شده است. در این میان، تلویزیون ال‌جی هم از دست سودجویان در امان نمانده و به صورت تقلبی وارد بازار می‌شود.

به گزارش کاماپرس به نقل از افرالند، در شرایط کنونی، خرید لوازم خانگی به همان سادگی پیشین نیست، پس از اینکه افراد بودجه‌ای را پس‌انداز می‌کنند تا با آن، اگر تورم اجازه دهد، لوازم خانگی مورد نیاز خود را خریداری کنند، تازه باید به این فکر باشند که محصول اصل را از تقلبی تشخیص دهند. اما چگونه می‌توان اطمینان کرد؟

در ادامه به چند راه تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل پرداخته می‌شود؛

ویدیو تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی

برای دیدن ادامه ویدیو تشخیص اصل از بدل تلویزیون ال جی به وبسایت افرالند سر بزنید.

1.سریال نامبر؛ روشی بدون خطا

یک راه ساده استفاده از ریموت موسی ال جی است. اگر شش بار دکمه میوت یا بی‌صدای روی این ریموت را فشار دهید، اطلاعات اصلی تلویزیون از جمله سریال نامبر روی صفحه ظاهر می‌شود. اما نکته مهم این است که این اتفاق تنها در تلویزیون‌های اصلی ال جی می‌افتد و اگر تلویزیون جعلی باشد، هیچ اطلاعاتی روی نمایشگر نشان نمی‌دهد!

آریاک سفر

همچنین در بیشتر تلویزیون‌های فیک، سریال نامبر روی کارتن با سریال نامبر داخلی تلویزیون یکسان نیستند، حتی برچسب پشت محصول نیز با مدل نوشته‌شده روی کارتن متفاوت است. این راه دیگر استفاده از سریال نامبر برای تشخیص تلویزیون اصل است.

علاوه بر این، پیشنهاد می‌شود در اولین برخورد با هر تلویزیون، مدل روی دستگاه با مدل آن محصول در وبسایت رسمی ال جی را مقایسه شود. اگر هردو یکسان بودند و هیچ تفاوتی با هم نداشتند، تلویزیون اصل است اما اگر مدل آن محصول در وبسایت LG پیدا نشود، باید به آن مشکوک شویم!

قابل توجه است که در برخی محصولات دیده شده که املای کلماتی همچون کشور سازنده غلط است یا از سریال نامبرهای جعلی استفاده شده است؛ در این صورت، با سرچ سریال نامبر هیچ محصولی در وبسایت رسمی ال‌جی معرفی نمی‌شود.

2. تشخیص با استفاده از امکانات هوشمند

امکانات هوشمند گسترده هستند و نمی‌شود به راحتی روی آن‌ها سرپوش گذاشت. برای مثال ال جی در تمامی تلویزیون‌های خود از سیستم عامل WebOS استفاده می‌کند و این یعنی هر تلویزیون ال جی با سیستم عامل غیر WebOS، تقلبی است، چه اندروید باشد و چه هرچیز دیگر!

3. از ریموت کنترل استفاده کنید

یکی دیگر از روش‌هایی که کمتر در آن خطا پیش می‌آید، مقایسه ریموت کنترل تلویزیون ال جی تقلبی و اصلی است. این برند از ریموت کنترل‌های جادویی استفاده می‌کند؛ یعنی این ریموت‌ها قابلیت اسکرول کردن دارند. نکته مهم این است که در مدل‌های 2021 به بعد، حتی ظاهر این ریموت‌ها هم به روز شده است و فیک‌فروش‌ها هنوز به ساخت آن دست نیافته‌اند. بنابراین در محصولات تقلبی‌شان از ریموت‌های قدیمی استفاده می‌کنند.

در رابطه با ریموت کنترل گفتنی است که در برخی موارد دیده شده که همراه با تلویزیون‌های تقلبی دو ریموت کنترل قرار داده‌اند، درحالی که ال جی فقط یک ریموت کنترل، آن هم از جنس ریموت موسی اورجینال همراه تلویزیون قرار می‌دهد.

تلویزیون ال جی- کاماپرس

4. تلویزیون حالت مغازه (استور مود) دارد؟

ممکن است در ویترین فروشگاه‌های لوازم خانگی دیده باشید که یک ویدیوی دمو روی صفحه تلویزیون در حال پخش است که کیفیت تصویر بالایی هم دارد. این ویدیوها توسط خود سازنده بر روی تلویزیون قرار می‌گیرد و به حالت مغازه معروف است. در ویدیوی دمو، مشخصات خود محصول به همراه مدل آن نیز نوشته می‌شود که برای تشخیص اصالت کاربرد دارد. افزون بر این، اگر یک تلویزیون حالت مغازه ندارد ممکن است به این دلیل باشد که تقلبی است!

5. مشاهده وبسایت رسمی ال جی؛ راهی معتبر

مراجعه به وبسایت اصلی برند، یک راه امن و معتبر برای تشخیص قطعی اصالت آن است. در ایران پیشنهاد می‌شود از آنجا که بیشتر تلویزیون‌ها از دبی وارد می‌شوند، به وبسایت امارات ال جی مراجعه شود. مقایسه مشخصات محصول با مشخصات وبسایت، ما را به سمت تشخیص اصالت تلویزیون راهنمایی می‌کند، مثلا تعداد پورت‌ها با عدد درج شده در سایت، مطابق است؟ طراحی و ظاهر تلویزیون با تصاویر سایت هماهنگ هستند؟ پایه‌ها؟ رنگ بدنه؟ ضخامت و…

6. کدام سایز تلویزیون تولید نمی‌شود؟

بیشتر تلویزیون‌ها سایزبندی مخصوصی دارند. این موضوع را می‌توان به عنوان یک روش تشخیص تلویزیون ال جی اصلی از تقلبی در نظر گرفت. مثلاً‌ تلویزیون های اولد ال جی در سایز 75 اینچ اصلا تولید نمی‌شوند و سایز 77 اینچی دارند، پس قطعا تلویزیون ال جی اولد 75 اینچی تقلبی است!

نکته قابل ذکر این است که مونتاژها تقلبی نیستند؛ بلکه در سال‌های اخیر کمپانی ال جی هیچ تلویزیونی را در کره تولید نمی‌کند و تمامی محصولات جدید خود را در کشورهایی همچون اندونزی و مصر مونتاژ می‌کند، اما قطعات همگی اصل ال جی الکتریک هستند و در کره تولید می‌شوند. بنابراین ممکن تفاوت‌های جزئی به چشم بیاید، مثلاً برخی مونتاژها زبان فارسی داشته باشند و یا برخی فاقد آن باشند. نکته مهم این است که همگی اصلی هستند.

با خرید از یک فروشگاه معتبر، ماه پشت ابر نمی‌ماند!

تا اینجا، به راه‌های تشخیص تلویزیون ال جی اصل از بدل پرداخته شد، اما یک راه حتمی و قطعی وجود دارد که همه این پیچیدگی‌ها را باطل می‌کند؛ از یک فروشگاه معتبر خرید کنید! افرالند یک فروشگاه اینترنتی عرضه کننده تلویزیون و لوازم خانگی است که با اعتماد به آن می‌توان از خرید لذت برد.

انتهای پیام

مرتبط با : افرالند
نرم افزار حسابداری
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز