5 نکته کاربردی خرید دوربین مدار بسته از نگاه دوربین مارکت + معرفی محبوب ترین ها 

دوربین مدار بسته -کاماپرس

خرید دوربین مدار بسته مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری قلق های خاصی دارد که قرار است در این مقاله از کاربردی ترین آن ها نام ببریم.

به گزارش کاماپرس، به نقل از دوربین مارکت، این را هم اضافه کنم که با در نظر گرفتن نیاز و سلیقه کاربر، خودمان را در جایگاه خریدار قرار داده ایم تا دوربین هایی را معرفی کنیم که از لحاظ قیمت و کیفیت راضی کننده باشد و سلایق مختلفی را در بر گیرد.

فضای داخلی یا بیرونی!

برای خرید دوربین مدار بسته اول باید به این سوال جواب دهید که این دوربین مداربسته برای چه مکانی می خواهید استفاده کنید؟ دوربین ها از نظر کاربرد و استفاده به دو دسته کلی دوربین های داخلی و دوربین های بیرونی تقسیم می شوند؛ دوربین های داخلی همان دوربین های مدار بسته دام و دوربین های بیرونی دوربین مدار بسته بالت هستند. توجه داشته باشید که فقط دوربین های بالت در برابر بارش باران و برف مقاوم هستند و با این تفاسیر حدس می زنید که نباید از دوربین دام برای فضای بیرونی استفاده کنید.

انتخاب برند دوربین مدار بسته

برند های دوربین مدار بسته قدری در بازار جهانی سیستم های امنیتی عرض اندام می کنند. داهوا و هایک ویژن دو مورد از برند های دوربین مدار بسته هستند که جزو 5 پنج برند دوربین مدار بسته می باشند. از بین این دو برند، دوربین مدار بسته داهوا در بازار ایران به راحتی پیدا می شوند؛ اما برند های جدیدی در بازار دوربین مدار بسته وارد شده اند که علاوه بر مقرون به صرفه بودن، از لحاظ کیفیتی در برابر برند های مطرح دنیا قد علم کرده اند؛ یکی از این برند های دوربین مدار بسته، دوربین آیمو است که در سال های اخیر جایگاه خوبی در بازار دوربین مدار بسته پیدا کرده است.

کیفیت تصویر دوربین مدار بسته

تا اینجا نوع دوربین و برند دوربین مدار بسته خود را انتخاب کرده اید، نوبت به آن رسیده است که این دوربین مدار بسته از لحاظ کیفیت تصویر بررسی شود. بسیاری از فروشندگان دوربین مدار بسته با راهنمایی هایی خود خریدار را به خرید دوربین با بالاترین رزولویشن تشویق می کنند. اما این اشتباه است! یک فروشنده حرفه ای با سوال های متعدد متوجه انتظارات شما از کیفیت دوربین مدار بسته خواهد شد. برای مثال دوربین های پرستار بچه بیشتر جنبه نظارتی دارند و یک تصویر با کیفیت معمولی کاملا مناسب است. دوربین مدار بسته از لحاظ کیفیت به 1 مگاپیکسل، 2 مگاپیکسل، 3 مگاپیکسل، 5 مگاپیکسل و 4K یا همان هشت مگاپیکسل است که با توجه به اینکه چه مقدار از جزئیات تصویر را می خواهید یکی از این 5 کیفیت تصویر را انتخاب کنید.

نوع دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته ازلحاظ با سیم یا بیسیم بودن به چند نوع تقسیم می شوند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

دوربین مدار بسته سیمی

دوربین های آنالوگ و دوربین ها آی پی جزو دوربین مدار بسته های سیمی هستند که هر دو با استفاده از یک دستگاه تصاویر دوربین مدار بسته را در هارد ذخیره می کند. دوربین های آی پی علاوه بر ذخیره تصاویر دوربین مدار بسته در هارد، تصاویر را بر روی یک مرورگر وب نمایش می دهد.

دوربین مدار بسته بی سیم یا وایرلس

دوربین مداربسته بی سیم بدون هیچ سیمی طراحی شده است تا تصاویر را در بستر اینترنت انتقال دهد و بر روی نمایشگر گوشی در هر نقطه و هر زمان نشان دهد. نصب دوربین مداربسته بی سیم به نسبت بقیه دوربین های مدار بسته آسان تر است و ظاهری مرتب تر دارد به علاوه  تنها با یک وای فای تصاویر را منتقل می کند.

دوربین سیم کارت خور

دوربین مدار بسته سیم کارت خور به محض ورود به بازار تبدیل به محبوب ترین دوربین های مدار بسته شد. این دوربین مداربسته مستقل از وای فای است و تنها با یک سیم کارت تصاویر را انتقال می دهد تا با قطع شدن وای فای تصاویر از هم منقطع نشوند.

دید در شب دوربین مدار بسته

مطمئنا توجه به دید در شب دوربین مدار بسته یکی از فاکتور هایی است که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار بگیرد. دوربین های مدار بسته تصاویر را در شب و روز به به صورت یکپارچه ضبط می  کنند. بعضی دوربین های مدار بسته در تاریک ترین نقاط قادر به تصویر برداری هستند و تصاویر را تا ده ها متر ثبت و ضبط می کند.

مطمئنا وجود این پنج شاخص در انتخاب دوربین مدار بسته بسیار تعیین کننده است و قیمت های دوربین مدار بسته بر همین اساس تعیین می شوند. اگر در خرید دوربین مدار بسته تجربه دارید نظرات و سوالات خودتون در پایین صفحه کامنت کنید تا بقیه افراد از این تجربه با خبر باشند.

انتهای پیام

مرتبط با : دوربین مارکت
بلیت هواپیما
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.