5 نکته مهم درباره گزارش تحقیق و تفحص از اتاق ایران

ژیوار

با قرائت گزارش تحقیق و تفحص از اتاق ایران در صحن علنی مجلس، شایعات مطرح شده درباره پارلمان بخش خصوصی رد شد.

به گزارش کاماپرس، گزارش تحقیق و تفحص از اتاق ایران که طی روزهای پایانی مجلس یازدهم در صحن علنی مجلس قرائت شد، خط بطلانی بر شایعه‌سازی‌ها و دروغ‌پردازی‌هایی بود که در چند سال اخیر از سوی برخی افراد و گروه‌ها علیه پارلمان بخش خصوصی مطرح شده بود.

5 نکته مهم درباره گزارش تحقیق و تفحص مجلس از اتاق ایران

در گزارش اتاق در این رابطه به 5 نکته اشاره شده که به شرح زیر می‌آید:

  1. پیش‌ از این نیز اتاق ایران از طریق چندین اطلاعیه به برخی ادعاهای بی‌پایه و اساس در مورد عملکرد مالی اتاق ایران، پاسخ روشن و مستند داده بود، اما گزارش تحقیق و تفحص مجلس نشان داد که ادعاهایی نظیر مفقود شدن ۱۵۰۰ میلیارد تومانی یا هر نوع سو استفاده مالی بی‌پایه است.
  2. بررسی و تحقیق و تفحص مجلس یازدهم با همکاری و استقبال کامل اتاق ایران صورت گرفت؛ چراکه بخش خصوصی از بزرگ‌ترین داعیه‌داران شفافیت بوده و خود را در این زمینه مطالبه گر می‌داند.
  3. اغلب مسائل مطرح شده در گزارش تحقیق و تفحص به ساختار حسابداری و بودجه‌ریزی اتاق ایران مربوط بود که هیات نمایندگان اتاق ایران پیش‌تر نسبت به آن آگاه بوده و از خرداد سال گذشته هم‌زمان با شروع دوره جدید هیات نمایندگان اتاق ایران، اقدامات عملیاتی برای اصلاح رویه‌ها و بودجه‌ریزی آغاز شد. سایر موارد نیز با تلاش هیات رئیسه و هیات نمایندگان اتاق‌های سراسر کشور تا ارائه بودجه سال آینده مرتفع می‌شود.
  4.  در این گزارش، بر تکالیف قانونی وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان امور مالیاتی در رابطه با اتاق ایران نیز تأکید شده که این موضوع همواره جزو مطالبات هیات نمایندگان اتاق ایران هم قرار دارد.
  5. هیات رئیسه اتاق ایران اعلام می‌کند که تلاش جدی خود برای رفع کلیه موارد و مسائل مطرح شده در گزارش تحقیق و تفحص مجلس را به کار بسته و گزارش آن را به مراجع ارایه می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دریان سفر امید

در پایان اتاق ایران خود را موظف می‌داند که نهایت بهره‌مندی را از راهنمایی‌ها، توصیه‌ها و پیشنهادات مطرح‌شده در این گزارش به نفع اقتصاد کشور داشته باشد تا پارلمان بخش خصوصی با بالندگی بیشتر در راستای توسعه اقتصادی به وظیفه قانونی خود در مشورت دهی به قوای سه‌گانه عمل کند.

انتهای پیام

مرتبط با : اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران
نهال گشت
سبیت
روکش مارال
تهران آهن
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز