5 محصول بهداشتی که در تابستان باید به همراه داشته باشید

ژیوار

با فرا رسیدن تابستان، نه‌ فقط دمای هوا، که محتویات کیف‌های دستی نیز تغییر می‌کند. هم وقت آن رسیده تا درکنار استفاده از اکسسوری‌های تابستانی مانند کلاه لبه‌دار و عینک آفتابی در تدارک تهیه محصولات بهداشتی ویژه تابستان نیز باشید.

کاماپرس در این گزارش به معرفی 5 محصول بهداشتی که در تابستان باید به همراه داشته باشید،‌ می‌پردازد.

1- ضدآفتاب

استفاده از ضدآفتاب به فصل خاصی اختصاص ندارد و حتی نور کم‌رمق خورشید در زمستان نیز می‌تواند برای پوست آسیب‌رسان باشد. با این‌حال ضدآفتابی که برای فصول گرم استفاده می‌کنید، باید ویژگی‌های متمایزی از دیگر ضدآفتاب‌ها داشته باشد؛ به عنوان مثال عامل محافظت از آفتاب (SPF) در این ضدآفتاب‌ها باید عددی بالا داشته باشد و ترجیحاً به 50 برسد. ضدآفتاب‌های با عدد SPF برابر با 50، 98 درصد از اشعه فرابنفش را از پوست دفع می‌کنند. سبک بودن ضدآفتاب نیز عامل مهمی است؛‌ چراکه با وجود تعریق زیاد در این فصل، باید از ضدآفتابی سبک و ضدآب استفاده کرد تا بتوان از ماندگاری و تحمل‌پذیری آن بر پوست مطمئن بود. ضدآفتاب‌های فلوئیدی انتخاب مناسبی برای تابستان به شمار می‌آیند.

بیشتر بخوانید:

دریان سفر امید

2- رول ضدتعریق (مام)

رول‌های ضدتعریق با مسدودکردن موقت منافذ پوست در محل غدد عرقی جلوی تعریق را در روزهای گرم تابستان می‌گیرند. بهتر است پیش از خروج از منزل، این رول‌ها را بر قسمت بدن که تعریق زیادی دارد بمالید. اگر بیش از حد عرق می‌کنید به سراغ مام‌های صابونی بروید که با خشک کردن این نواحی، از ایجاد لکه‌های ناخوشایند بر روی پوست جلوگیری می‌کنند و اگر مشکل حل نشد به پدهای ضدتعریق هم فکر کنید.

3- مرطوب‌کننده ضدالتهاب

گرما و تابش مکرر آفتاب بر پوست، خشکی و التهاب آن را در پی دارد. تأثیر آفتاب بر بسیاری از پوست‌ها خود را با اگزما و التهاب نشان می‌دهد. هرقدر هم که با استفاده از صدآفتاب در دفع این اثر کوشش کنید، ممکن است حریف خشکی حاصل از آفتاب بر پوست خود نشوید. اگر با چنین مشکلی دست‌وپنجه نرم می‌کنید، دقت داشته باشید که مرطوب‌کننده‌ داخل کیف دستی‌تان از نوع ضدالتهاب باشد.

4- دئودورانت

تفاوت دئودورانت و مام برای بسیاری از افراد گیج‌کننده است؛ دئودورانت‌ برعکس مام تأثیری در میزان عرق کردن ندارد و تنها با تغییر PH پوست به از بین بردن عوامل میکروبی عامل بوی بد عرق کمک می‌کند.

اسپری‌ها و رول‌هایی که برای کنترل بوی بدن در تابستان استفاده می‌شوند، انواع مختلف دارند؛ بعضی از آن‌ها صرفاً بوی بد را از بدن می‌زدایند و بعضی دیگر خوشبوکننده نیز هستند. انتخاب میان این‌ دو به تصمیم شما بستگی دارد، اما توصیه می‌شود اگر به‌طور مکرر از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنید به برطرف‌کننده‌های بوی بد بدن اکتفا کنید، چرا که ممکن است تحمل عطر این محصولات برای بعضی از مردم سخت باشد.

5- عطر خنک

عطرهایی مانند «کارولینا هررا گود گرل» یا «ایو سن لورن بلک اوپیوم» در فصل زمستان شما را فردی شیک‌پوش و باسلیقه نشان می‌دهند؛ اما استفاده از این عطرهای نسبتاً گران در روزهای گرم جز هدر دادن آن‌ها و ایجاد حسی ناخوشایند برای اطرافیان نتیجه دیگری ندارد.

عطرهای ویژه تابستان رایحه‌ای خنک آمیخته با بوی مرکبات، گل و روایح دریایی دارند که حس تازگی و خنکی را در روزهای گرم تابستان منتقل می‌کنند. عطر معروف کرید اونتوس برای مردان و یا عطر الیزابت آردن وایت تی برای خانم‌ها 2 نمونه از عطرهای خنکی هستند که استفاده از آن‌ها در تابستان استایل شما را تکمیل می‌کند.

هرچند ممکن است بسیاری از عطرهای تابستانی به‌واسطه روایح سبک خود دوام چندانی نداشته باشند، اما رعایت نکاتی در هنگام استفاده از عطر، و همچنین همراه داشتن اسپری با رایحه عطر مورد نظر و تجدید مکرر آن می‌تواند این مشکل را حل کند.

انتهای پیام

مرتبط با : پوست منعطر ملکوتیلبخند شاپ
نهال گشت
آژانس هرمس 724
روکش مارال
تهران آهن
سبیت
این مقاله رو با بقیه به اشتراک بذار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کرمان موتور شیراز